krajská soutěž A starší 2009/10

1

SK Spartak Hulín

55
2

Francova Lhota

48
3

Vlachovice

45
4

Štítná

44
5

Dolní Bečva

42
6

Vizovice

38
7

Velké Karlovice

35
8

Bylnice

33
9

Slavičín

27
10

Holešov

23
11

Val. Klobouky

21
12

Mladcová

17
13

Podlesí

16

 


Rozpis utkání Spartaku - podzim 2020

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Dorost >> Zápasy >> TJ Sokol Mladcová - SK Spartak Hulín 0:1 ročník 2009/2010

TJ Sokol Mladcová - SK Spartak Hulín 0:1

17.8.2009 | 08:03:19 - Ve druhém kole KS KFS ZK zajížděli dorostenci Spartaku opět na půdu soupeře, tentokrát v nedělním odpoledni do Zlína - Mladcové. Po nešťastném minulém zápase byl jednoznačný cíl vyhrát posílen vědomím toho, že v minulé sezoně se klukům proti Mladcové dařilo. O neúplném stavu kádru bylo podrobně referováno v minulém týdnu a je skutečně škoda, že 13 z 15-ti věkově starších dorosteneckých hráčů, kteří na jaře 2009 pod trenérem Skramuským hráli velmi dobře a sbírali body, nejsou zatím ve stejném složení pohromadě i na startu nové sezony. K absencím navíc oproti minulému týdnu přibyli Adamík a Berečka. Naštěstí byl již k dispozici zkušený Dlabaja a také nejmladší hráči Müller, Dutkevič a Motal. Před odjezdem nastala další nepříjemná situace v podobě poruchy objednaného autobusu, a když se pro drobnou nehodu o více než hodinu opozdil i náhradí autobus tak se z areálu Spartaku odjíždělo až 5 minut před úředním začátkem utkání!!! Jen díky komunikaci funkcionářů obou klubů a čekací době se zápas uskutečnil se zpožděním začátku o téměř 40 minut.

Do utkání vstoupili hráči Spartaku takřka bez přípravy a rozcvičení. V základní sestavě nastoupila většina hráčů z minulého smolného zápasu, jen v obraně nahradil Dlabaja chybějícího Berečku a trenéři od začátku nasadili mladého Ježáka pro jeho kvalitní výkon v minulém kole, kdy jako střídající hráč hodně oživil hru. K několika změnám došlo v rozestavení jednotlivých hráčů. Utkání se hrálo na velmi hezkém trávníku za velkého vedra. Dorostenci Spartaku od úvodního hvizdu hodili veškeré předzápasové trable za hlavu, byli velmi aktivní s dobrým pohybem, kombinací a častým zakončováním. Domácí silně omlazený celek, který v minulém kole utrpěl vysokou prohru ve Štítné byl ve všech řadách pozadu a prakticky se soustředil jen na bránění.

V 7. min. střílel z úhlu bez přípravy Ježák jen těsně vedle. V 10. min. zakončil pěkný postupný útok Jakvid, ale jeho střela z nadějné posice byla slabá. Ve 14. min. se poprvé zastřeloval dnes opět velmi dobře hrající Janečka, ale z dobré posice mířil vedle. Domácí se vůbec k prvnímu ohrožení branky hostí dostali až po 20-ti minutách hry, kdy nebezpečný průnik zarazil perfektním vyběhnutím brankář Vajda, který sebral míč z nohy kličkujícího útočníka. Spartak byl ale jinak nadále jednoznačně lepší ve všech herních činnostech. Ve 27. min. prošel středem hřiště Janečka, na hranici 16 m. prudce vystřelil, ale jeho střela bohužel trefila jen břevno bezmocně přihlížejícího brankáře domácích a odražený míč hlavou přestřelil dobíhající Hradil. Další smolný okamžik přišel o tři minuty později, kdy Strnad trefil z přímého kopu tyč. Aby smůly nebylo málo, tak za další tři minuty trefil dnes vcelku aktivní pravý záložník Jakvid břevno.

Obléhání branky domácích a zakončování z různých pozic zatím k rozvlnění sítě domácí branky ale nevedlo. Paradoxně mohlo udeřit za minutu na druhé straně, kdy prošel možná jediný nebezpečný domácí hráč přes tři nedůrazné obránce hostí, chytře přehazoval vyběhnutého Vajdu, ale trefil jen vzdálenější tyč. Tyto velmi zajímavé okamžiky na obou stranách umocnil za další minutu Timan, který si naběhl na dlouhý centr a z voleje podél brankáře domácích konečně otevřel skóre a vstřelil prvním a jak se později ukázalo i jediným gól hostí a celého zápasu – 0:1. Ve 38. min. v pádu po kolmé přihrávce Janečky zakončoval Hradil jen do vyběhnutého gólmana. Ve 40. min. nedokázal nikdo do sítě dotlačit míč po rohu a následné hlavičce Jankoly, kterou vyrazil domácí obránce hrudí z brankové čáry.

Na lavičce domácích byl před poločasovým odchodem do šaten cítit respekt z hráčů Spartaku a úleva z toho, že prohrávají pouze 0:1. Hosté se o vyšší a tím pádem i jasné poločasové vedení připravili jen neproměňováním vyložených šancí a své zahrála i smůla. Z výčtu velkého počtu šancí a zajímavých pozic jsou výše uvedeny jen ty nejvyloženější, seznam by byl jistě větší.

Druhý poločas začal opět za převahy Spartaku, ale tempo hry z jeho strany i díky velkému vedru již nebylo tak velké. Domácí byli stále zataženi před svým pokutovým územím a spoléhali jen na brejky a nemohoucnost hostí v koncovce tak, jak to např. předvedl v podobných situacích dvakrát za sebou Jakvid. V další fázi druhého poločasu již hosté neměli tolik šancí a na mysl se vkrádala myšlenka, aby těsné vedení nebylo ohroženo a z jasného zápasu se nestal malér. Hráči Spartaku stříleli jen ze střední vzdálenosti, ale zato velmi přesně a nebezpečně, což dokazují střely Janečky, Dlabaji a Jankovy, které domácí brankář vždy s námahou vyrážel nad břevno. Mezitím se do hry poprvé v mistrovském utkání dorostu zapojili mladí Dutkevič a Motal, kdy zejména druhý jmenovaný působil velmi dobře. Okolo 75. min. se hra ve středu pole začala vyrovnávat a domácí poprvé za celý zápas mimo brejků rozvíjeli i postupné útoky. Do hry nastoupil další dorostenecký debutant Muller s úkolem narušit zlepšenou hru domácích ve středu pole a nevedl si zle. Další možnost zarazit tuto rozvíjející se snahu domácích o vyrovnání měli v podobě gólových šancí Timan, Motal a Janečka, ale bez brankového efektu.

Zle pro hosty mohlo být v 82. min., kdy po zaváhání hostující obrany postupoval 20 metrů sám na branku již zmíněný nejlepší hráč domácích, ale dnes vynikající Vajda prudce vyběhl, zmenšil střelecký úhel a následnou střelu perfektně vyrazil. Úplně rozhodnout mohl v 90. min. Timan, ale zahodil obrovskou šanci a domácího brankáře z blízka neprostřelil asi i díky únavě. O chvíli později hostující obránci ztratili míč na vlastní polovině, následoval faul a trestný kop z 18-ti metrů, ze kterého domácí hráči vysoce přestřelili a to bylo z jejich strany naštěstí vše.

Po chvíli následoval konečný hvizd s velkým přehledem rozhodujícího sudího p. Prokopa a utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím hostujícího Spartaku Hulín. Toto vítězství samozřejmě těší, plánované tři body se odvezli a to, že skóre mělo být daleko vyšší vědí samotní hráči, kteří to také ihned po zápase zhodnotili a uznali. Kluci zaslouží pochvalu za pestrou hru, vytváření příležitostí, častou střelbu ze střední vzdálenosti a na proměňování vyložených šancí musí dále pracovat. Věřme, že si další branky schovali na příští zápas, kdy v domácím prostředí tuto sobotu od 10:00 hod. hostí dorostence Francovy Lhoty.

Roman Parobek

Spartak: Vajda – Polák, Jankola, Dlabaja, Strnad – Jakvid (70. Motal), Janečka, Holomek (80. Muller), Ježák (60. Dutkevič) – Timan, Hradil.

 35´ Timan

 70Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3217x, hodnocen 10x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016