III. třída sk. B

1

HS Kroměříž "B"

27
2

SK Spartak Hulín *

24
3

Zborovice "B"

19
4

Rataje

18
5

Zlobice *

17
6

Pravčice **

15
7

Dřínov

11
8

Zářičí

10
9

Litenčice *

9
10

Roštín*

9
11

Troubky **

6
12

Kyselovice

5
13

Bezměrov **

3
14

Bařice

1

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2021

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Ohlédnutí za sezónou 2020/2021 – očima trenéra mužů Miroslava Poláška ročník 2020/2021

Ohlédnutí za sezónou 2020/2021 – očima trenéra mužů Miroslava Poláška

29.6.2021 | 15:18:50 - Trenér mužů Spartaku Miroslav Polášek je zkušený, trénoval muže Kostelce u Holešova 13 let. Z "pralesa" tým dovedl až do krajské soutěže - I.B třídy. Po ukončení činnosti v Kostelci měl 2 roky přestávku s neurčitým výhledem setrvat tak „na furt“. V tomto období měl možnost trénovat v SFK Holešov tým dorostu či "B" tým mužů, kteří hrají krajskou soutěž I.B třídu. Nicméně v mezidobí slíbil trénovat ve Spartaku nové muže, u čehož setrval.

Pane trenére, co jste věděl o Spartaku předtím, než jste se stal trenérem týmu mužů? Byl jste se někdy v minulosti podívat na jeho zápasy?

O Spartaku Hulín jsem věděl to, že se tam hrál vždy dobrý fotbal a také to, že ze dne na den skončilo mužstvo mužů a nepřihlásilo žádnou nižší soutěž, což bylo pro mne a nejen pro mě, šok. Na několika zápasech jsem se v Hulíně podívat byl, ale že bych pravidelným divákem, to určitě ne.

Cítil jste v počátcích určitou kyselou atmosféru po předchozím neslavném rozpadu týmu mužů?

Vzhledem k tomu, že jsem neznal atmosféru před rozpadem týmu, tak nemohu posoudit. Po mém příchodu jsem sem tam, zaslechl nějaké narážky od příznivců Admiry i Spartaku, ale to je běžný fanouškovský kolorit, na který jsem zvyklý a nedělá mi problémy. To je ale minulostí a se všemi mám korektní vztahy a věřím, že je tomu tak i z druhé strany, jak hráčů, funkcionářů i fanoušků.

Jaké si Spartak podle Vás vybudoval jméno v regionu?

Je pravda, že Spartak má v regionu své jméno a pokud někde hrajeme, i když poslední třídu, tak se fanoušci jdou podívat na Spartak, díky svému působení v minulosti a my se snažíme tomuto jménu neudělat ostudu, i když soutěže jsou nesrovnatelné.

Jak se seběhlo Vaše angažování ve Spartaku?

Oslovil mě budoucí kapitán týmu Roman Číhal, jestli bych nebyl nápomocen při znovuzrození mužstva mužů s tím, že chtějí začít od píky a mají vizi během dvou let postoupit do okresní soutěže. Když se bude dařit, tak časem i do krajských soutěží. Mám rád výzvy a jsem rád tam, kde vzniká něco nového a je stanovený jasný cíl. Jediná nejasnost byla v tu dobu nad složením týmu. Jak se později ukázalo, je tato nejasnost přetrvávající a jediná, která mně tíží.

Musel jste dlouho přemýšlet, jestli jít k nově vytvářenému týmu do nejnižší fotbalové soutěže?

Ne nepřemýšlel jsem dlouho, protože jak jsem řekl, mám rád výzvy a jestli je to poslední třída nebo krajský přebor, je to jedno. Hlavně, když je tam skupina lidí, kteří vědí co chtějí a jsou schopni pro to něco udělat nad rámec průměru.

Máte za sebou rok práce. Jak byste ho výstižně popsal? Baví Vás práce s Vaším týmem? Jak byste ho charakterizoval?

Myslím, že se nemusíme stydět. Odehranou část sezony jsme zvládli bez prohry a mimo zápasu s Dřínovem byla i herní část na slušné úrovni. Škoda, že nedošlo ke konfrontaci s mužstvy Slavie a Rataj, která by více vypověděla o naší síle, a to jak pozitivně i negativně. Zpočátku byl i tréninkový proces na slušné úrovni co do účasti. V koronavirové části došlo v účasti na trénincích k výraznému propadu. Věřím, že po 14 ti denní pauze a doplnění týmu bude vše zase tak, jak má být.

V Hulíně se mi líbí, je zde velmi slušné zázemí, vynikající tréninková plocha, o herní ani nemluvě. Spolupráce s Pepou Pěnčíkem a Lubou Lančou je super. Co si trenér může více přát. Už jen plnou soupisku a co nejméně zraněných. Práce mě zatím baví, pokud by mě nebavila, tak bych tu už nebyl. Nikdy bych nebyl tam, kde mně není dobře a kde pocítím náznak toho, že si mé práce přestávají vážit.

Sezóna samotná proběhla rychle a krátce. Brzy se ukázalo, že B tým Kroměříže je jasný favorit. Měl jste i přes to ambice dovést tým do vyšší soutěže?

Určitě jsme chtěli postoupit a bylo to mým cílem a cílem týmu. B tým Kroměříže byl určitě favoritem, ale nebyl určitě neporazitelným. Viděl jsem jeho zápas s Ratajemi a při troše štěstí jej mohly Rataje dovést k vítěznému konci.

Sezónu zase poznamenaly problémy s epidemiologickou situací, soutěže se opět nedohrály. I v této situaci, kdy byly ročníky opět anulovány, se na nás usmálo štěstí a můžeme hrát vyšší soutěž. Co nás v ní čeká a kde bychom se chtěli pohybovat?

Je dobře, že to tak dopadlo. Kluci si postup zasloužili, i když si to chtěli vykopat regulérně. Na druhé straně, proč čekat zase celý rok a hrát ve skupině s rozdílem i dvouciferným. To jsme již zažili. Okres je soutěž o level vyšší a pokud se budeme pohybovat prvním rok v horní polovině tabulky budu spokojen - tj. sedmé místo a výš. Vše záleží na tom, zda se nám podaří tým doplnit o vhodné typy hráčů. Na kterých postech nás bota tlačí, víme.

Kdy začíná příprava týmu a jak se na novou sezónu těšíte?

Příprava byla přerušena tento týden na 14 dní a začíná 13. července 2021. Na sezonu se těším a věřím, že našim fanouškům budeme dělat radost.


Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 375x, hodnocen 3x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016