Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> 1>0: SK Spartak Hulín – MSK Břeclav 1:1 ročník 2011/2012

1>0: SK Spartak Hulín – MSK Břeclav 1:1

11.9.2011 | 08:14:32 - Ve třetím domácím utkání letošní sezóny muži Spartaku přivítali na svém hřišti celek MSK Břeclav. Dnešní soupeř se sice v rané podobě tabulky pohyboval na 10. místě, to však vůbec nic nevypovídá o jeho kvalitách. Dobrou formu soupeř předvedl zejména v posledním mistrovském zápase, kdy rozstřílel juniorku Sigmy poměrem 5:0.

Domácí Spartak se před duelem pohyboval na nádherné tabulkové pozici a po zvládnutých duelech s Rosicemi doma a venku v Líšni proto nebyla potřeba jakkoliv zasahovat do sestavy, na hřiště vyběhla už v třetím zápase po sobě totožná jedenáctka.

Hosté v zápase předvedli zejména dobrý presink a kvalitně zformovanou obranu. Po úvodní desetiminutovce, během které se soupeři především oťukávali, to byla právě Břeclav, která zahrozila. V 11. minutě potáhl Košulič po straně, odcentroval a Simandl z hranice šestnáctky z voleje poslal míč bezpečně vedle Dubcovy branky.

To v 31. minutě už to Břeclav zakončila přesněji, resp. to byl Luboš Košulič, který ve středu hřiště uchopil balón pod svou kontrolu a zkusil to s individuálním postupem. Před šestnáctkou vypálil na branku a Dubec byl na střelu do šibenice krátký 0:1.

Se střelou z dálky to zkusil v 32. minutě Crla, Dubec ale s takovou střelou neměl sebemenší problém, střelou po zemi vedle se ukázal znovu Košulič v 37. minutě.

Domácí Spartak, jehož dosavadní více či méně nápadité akce selhávaly buď na vlastní nepřesnosti či na hostující precizní obraně, se ukázal před Prokopem v brance Břeclavi v 37. minutě, kdy to zkusil individuálně Mršťák, jeho střelu ale zblokovala obrana.

Spartak se však v prvním poločase přece jenom v pokutovém území prosadil, to když ve 44. minutě Ševela získal míč, kolmou přihrávkou předložil Otrubovi, který tísněný střelou podél Prokopa srovnal na 1:1.

Po průběhu prvního poločasu bylo zřejmé, že utkání mezi vyrovnanými soupeři rozhodne maximálně jedna vstřelená branka. Břeclav si evidentně do Hulína přijela pro bod, proto v druhém poločasu bránila ještě úporněji.

V 61. minutě Navrátil znovu vyzkoušel Dubcovu pozornost, střelu z dálky brankář Hulína chytil.

Bleskový přechod do protiútoku předvedla Břeclav v 63. minutě. Lacigovu přihrávku u pokutového území vystihl Crla, hra se v mžiku přenesla až k pokutovému území Spartaku, Sasínův centr dovnitř šestnáctky na nabíhajícího Ivančice prostorem jenom prosvištěl. V té samé minutě Simandlovu přízemní střelu Dubec bez problému opět chytil.

Výpady Spartaku k Prokopově brance našly nebezpečnější odezvu v 72. minutě. Pospíšilův ostrý centr do pokutového území ale včasným výběhem zlikvidoval Prokop, který míč zavčasu stáhl ze vzduchu.

Pěkný fotbalový moment si nachystal v 79. minutě zbrojovácký odchovanec, loni ve službách SK Líšeň, David Cupák. Jeho ránu z 25. metrů zastavilo břevno, odražený balón z dorážky dobíhající Sasín minul.

Neméně pěknou střelu si přichystal na 81. minutu Svatopluk Kadlec. Z úhlu na hranici šestnáctky zvolil v dané chvíli nejspíše nejlepší řešení, precizní rána se nesla v ideální výšce a mnozí již viděli její konec v síti někde na zadní tyči, brankář Prokop však střelu vytlačil na roh.

Když v 87. minutě Rokos šikovně potáhl míč, předložil jej do šestnáctky Otrubovi, který zprvní technicky zamířil bezpečně mimo branku, byly více či méně zajímavé situace pro tento zápas vyčerpány a soupeři si rozdělili po bodu.

Hodnocení trenéra: Naše hra dnes nebyla taková, jako bývá obvykle. V úvodu jsme byli ospalí, předvedli jsme málo pohybu, naše nabídka nebyla ideální. Břeclav měl skvělou defenzívu, bránili ve dvou blocích, s naším dnešním herním projevem byl problém se prosadit, protože Břeclav opravdu bránila celý zápas. Ke konci zápasu jsme si vytvořili šance, ale byli jsme to my, kdo inkasoval nastřelené břevno. Remíza za konečný výsledek víceméně odpovídá průběhu zápasu.

Po zápase se dohodl s vedením klubu Pavel Hloch na ukončení svého angažmá ve Spartaku Hulín. Řízný obránce či záložník se tak s několikaměsíčním odkladem přece jenom vrací do rodného Prostějova, s nímž spojí své další kroky.

Další zápas Spartak čeká již ve středu 14. 9. 2011 od 16:30, kdy přivítáme na našem hřišti juniorku Vysočiny Jihlava, která nám v posledním vzájemném zápase nadělila výsledek 1:5, zaskvěl se zejména svým hattrickem Peter Krutý.

HR: Talpa – AR1: Machát, AR2: Plesar, delegát: Nogol

Spartak: Dubec – Barcuch, Dostál, Václavíček, Pácl – Mršťák (90. Kutňák), Laciga, Dvořáček, Pospíšil (79. Kadlec) – Ševela (68. Rokos), Otruba.
Břeclav: Prokop – Ivančic, Neuberg, Lysoněk, Crla – Navrátil (77. Šilinger), Cupák, Simandl, Košulič (69. Levčík) – Sasín (82. Nevídal), Málek.