14

Boršice

10

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Dorost >> Zápasy >> SK Spartak HULÍN - SK Paseky ZLÍN 1:5 (1:1) ročník 2011/2012

SK Spartak HULÍN - SK Paseky ZLÍN 1:5 (1:1)

28.8.2011 | 13:57:17 - V této sezóně poprvé na hlavním travnatém hřišti jsme hostili dorostenecký celek ze zlínské čtvrti Paseky. Hrálo se za velkého vedra, kdy ve stínu bylo 34 st. C a na slunci ještě daleko víc. Opravdu náročný test zejména pro náš celek, který se v posledních týdnech velmi problematicky scházel na tréninky i zápasy.

V prvním poločase se většinou hrál opatrný a pomalý fotbal. Ve 4.min. však hostující obránce udělal obrovskou chybu, kterou využil Dutkevič a proměnil sám na brankáře na 1:0. Z tohoto pohledu výborný začátek pro domácí, kteří zaskočené hosty na chvíli zatlačili na jejich polovinu. Zejména střelec branky Dutkevič podnikal nebezpečné akce po levé straně a poslal před bránu Zlína dva hodně nebezpečné centry, které ale nikdo nedokázal usměrnit na bránu. Asi od 15.min. převzali hosté iniciativu, kterou ale proměnili pouze v častější držení míče uprostřed pole, kde přehrávali naši zálohu, ale ta spolu s obranou stíhala zamezit vpádům do blízkosti naší brány. Naše hra směrem dopředu byla bohužel chaotická a bez kloudné přihrávky, ale i tak jsme byli nebezpečnější díky ojedinělým brejkům. Jeden z nich zatáhl Holomek až do vápna, kde křížnou střelou jen těsně minul hostující bránu. Hosté se stále nemohli kombinačně dostat až do našeho vápna a ani nestříleli z dálky, ovšem ve 35.min. se jim podařilo šťastně vyrovnat na 1:1, kdy jsme v záloze nezachytili vyvezení míče, následovala střela, kterou obránci zblokovali, ale míč se odrazil zpět přímo na kopačku hostujícího hráče, který prudkou ranou k tyči překonal Chytila. Do kabiny k poločasové přestávce jsme mohli odcházet s jednobrankovým vedením, to by ale musel Motal ve 43.min. lépe trefit míč v obrovské šanci po perfektním centru aktivního Holomka. Velká škoda vzhledem k tomu co se pak událo ve druhém poločase. Navíc musel pro nesnesitelnou křeč v lýtku střídat do té doby kvalitně hrající obránce Icela, který se po roční pause spolu s Mullerem vrátili k fotbalu a při aktuální nevyzpytatelné docházce našich hráčů už naskočili i do základu.

O přestávce jsem po hráčích chtěl nadále důsledně obsazovat protihráče při jejich držení míče a navíc zlepšit hru středu pole s podržením míče a zakládání postupných útoků. Bohužel právě obsazování protihráčů nás zradilo mezi smrtící 49 až 55 minutou, kdy jsme obdrželi neuvěřitelně rychle tři branky, které znamenaly dokonalý obrat v utkání až na 1:4. Všechny tři branky sice padly po pěkných a vyspělých kombinačních akcích hostí, kterým jsme ale v defenzívě až nepochopitelně přihlíželi jako figuríny ve vitríně módního obchodního domu. Takovou pasivitu, laxnost a lehkomyslnost v defenzivě jsem ještě u dorostenců v Hulíně neviděl a neomlouvá to ani fakt, že vinou absencí, nemocí a zranění obrana nehraje v ustáleném složení. Alespoň zmírnit nepříjemný stav mohl v 61.min. Motal, ale sám před brankářem po Ježákově pěkném vysunutí nedokázal prostčit míč do brány vybíhajícího golmana. Naopak po další chybě na naší polovině přišla v 73.min. rychlá kombinace hostí zakončená gólem na 1:5. Výsledek silně zavánějící debaklem mohl zmírnit opět Motal, ale sám před brankářem po pasu Dutkeviče neproměnil v 75.min. ani svou největší šanci a míč napálil jen do gólmana. Snaha domácích o korekci výsledku byla našim jediným positivem druhého poločasu, ale ani Ježák v 85.min. po centru Dutkeviče nedokázal ve slušné posici překonat brankáře a míč trefil hodně slabě. Z protiútoku měl hodně práce brankář Chytil, který zneškodnil tutovku hostí po předchozím zaváhání a chybě Z. Uličného. Hosté po pěkné kombinaci vstřelili ještě jeden gól, který ale nebyl pro metrový ofsajd při finální přihrávce správně uznán. Z naší strany hodně divné utkání tak skončilo jednoznačnou výhrou hostí, kteří tak po čtyřech kolech neztratili ani bod. Naopak my se po dvou výrazných prohrách propadneme do slabšího středu tabulky a hráčům nezbývá nic jiného než zanechat prázdninových radovánek a úskalí, přijít na tréninky a začít se věnovat ozdravné fotbalové kůře.

Roman Parobek

Spartak:Chytil - Štěrba (58. Klesnil), Soukup, Icela (46. Uličný M.) - Ježák - Holomek, Uličný Z., Strnad, Dutkevič - Motal, Muller (67. Miklík)