24

Muži >> Ach ty šance! FK Mikulovice – SK Spartak Hulín 1:0 ročník 2009/2010

Ach ty šance! FK Mikulovice – SK Spartak Hulín 1:0

2.5.2010 | 08:00:11 - Na dalekou cestu až za Jeseníky na česko-polské pomezí cestoval náš tým mužů ve značně zdevastované podobě. Nebyl snad hráč, který by neměl nějaký zdravotní problém. S určitými obtížemi nastoupila minimálně půlka mančaftu a další takoví byli připraveni na střídačce.

V sestavě na utkání udělal trenér Pospíšil jednu změnu – Michal Ševela si pro svalové zranění sedl na střídačku, útočné duo vytvořili Jaroslav Zlámal s Davidem Vávrou.

Prostředí v Mikulovicích je proslulé svou horkou půdou a minimálně části oné atmosféry se dostalo i našemu týmu. Při zápase určitě neměl nikdo z přítomných pocit, že by se hrálo v kostele.

Domácí tým se prezentoval běhavým stylem, čímž naší obraně dokázali občas zatopit. Jako první také zahrozili už v 6. minutě přímým kopem, který však brankář Janalík sice s problémy, ale přesto zpracoval.

Dravý průnik domácího Žůrka přinesl v 10. minutě další zajímavou situaci. Útočník Mikulovic ale odcentroval před branku, kde opět zaúřadoval náš brankář a tím také celá akce skončila.

Ve 14. minutě si ale zase fotbalová paní Štěstěna zasedla na náš tým. Autové vhazování proletělo před naši branku, kde si na míč naskočil obránce Číhal. Při hlavičce však přišlo snad drobné strčení domácích hráčů, a tak míč z hlavy Hulínského zadáka rozhodně nenabral námi požadovaný směr a velkým obloukem nakonec zapadl k tyči brány Spartaku 1:0.

Druhým momentem, který nutil Hulínské fans otočit oči k nebi a zvolat „proč???“ přišel v 18. minutě. Do otevřené obrany podnikl výpad agilní Mršťák. Svůj tah na bránu dovedl k dokonalosti, vylákal brankáře Červenku sobě v ústrety a následnou přihrávkou předložil míč před prázdnou bránu nabíhajícímu Barcuchovi. Ten se však s akcí popasoval prachbídně, výsledkem byla slabá střela po zemi doprostřed brány přímo položenému brankáři do rukou. Sami Mikulovičtí asi ani nechápali, jak z této tutovky vyvázli bez újmy.

21. minuta opět trochu pocuchala nervičky přítomných. K výkopu brankáře Janalíka se dostal Onciul a střelou z první se snažil míč vrátit ze 25 metrů do opuštěné branky, míč skončil těsně vedle tyče.

I další brankovou šanci měli na svědomí domácí. Ve 30.minutě rychlý výpad domácích přivedl Karla Buriana do ideální střelecké pozice, s naší tečí však míč skončil nad brankou.

O 3 minuty později se pak na druhé straně do slušné příležitosti dostal Zlámal, míč však příliš podebral. Tentýž hráč ve 42. minutě střílel z otočky po zemi, se střelou Červenka neměl problémy.
Účet šancí první půle měl na svědomí ve 44. minutě Onciul z přímého kopu, který šel vedle.

Druhá půle přinesla pozvolný obrat naší hry k lepšímu.

Nejprve však v 50. minutě Onciul zahrával standardní situaci, na teč si před bránu naběhl Karakasidis a míč poslal nad branku.

Karakasidis měl na svědomí i loženku v 63. minutě. Dlouhý nákop brankáře Mikulovic vyslal domácího hráče do tutovky, finální střelu ale bravurně vykopl Janalík.

To už se ale konečně začali probírat naši hráči a vystrkovali růžky. V 68. minutě po straně utekl Mršťák a naservíroval míč před branku, kde z voleje zakončoval Zlámal vedle branky.

Do své druhé tutovky se dostal v 68. minutě Barcuch, který prošel středem obrany přímo proti vybíhajícímu Červenkovi. Náš hráč si však chystal míč na lepší zakončení tak dlouho, až jej obrana stihla zpacifikovat.

V 84. minutě se výjimečně dostali k ohrožení Hulínské branky zase domácí. Zakončující střelu Hanzlíka Janalík vytáhl na roh. Z něj si, po rozehrání nakrátko, trochu kuriózně došel k zakončení Onciul až před branku, ránu ale vyrazil opět Janalík.

S blížícím se koncem utkání se stupňovala snaha Hulína o srovnání stavu. S tím se do nadějné akce dostal v 86. minutě dorostenec Richard Němec, který vyslal na Červenku svou typickou nádhernou střelu. Bohužel pro nás si brankář Mikulovic poradil.

90. minuta přinesla poslední závar před brankou domácích. Dlouhý aut Lacigy prošel až na malé vápno ke Kadlecovi, který byl v ideální pozici pro zakončení hlavou. Drobné zaváhání a nedůslednost však způsobily, že z této velké příležitosti nebylo vůbec nic.

Sudí Orieščík ukončil zápas hned vzápětí. Hráči Spartaku byli velmi rozladění a zklamaní, protože prohrát utkání, ve kterém jsme nebyli horší a vypracovali jsme si dostatek šancí na vstřelení branky, vlastním gólem, to už je vážně snad odplata fotbalového boha za jeho urážku v nezvládnutém utkání v Porubě.

Muže Spartaku nyní čekají v krátkém sledu dvě utkání – v Dolním Benešově a poté v sobotu 8.5. doma s vedoucím celkem soutěže – Zlín „B“.

Hodnocení trenéra: Dnes hodnotím naši hru jako dobrou, určitě jsme nepropadli. Já musím ale zase bohužel zmínit naši špatnou koncovku, nedali jsme už v druhém zápase gól. Dnes jsme nedali stoprocentní šanci Barcuchem, tentýž hráč se dostal do dobré šance v druhé půli, neproměnili jsme v poslední minutě šanci Kadlecem. Těžko se o tom mluví, utkání bylo vyrovnané. Máme hodně zranění, ale musíme se z toho dostat, vyhrát jeden zápas, i když to bude těžké už jen vzhledem k soupeřům, kteří nás v následujícím týdnu čekají.

Mikulovice: Červenka – Burian M., Karakasidis, Hložánka, Matěj – Švancer (83. Špiller), Minařík, Mikulenka, Burian K. (90. Andráško) – Žůrek (77. Hanzlík), Onciul.
Spartak: Janalík – Barcuch, Cetkovský, Číhal, Václavíček – Mršťák, Laciga, Kadlec, Kutňák (62. Trnčák)– Vávra (75. Němec), Zlámal.