Lázně Velké Losiny

24

Muži >> SK Spartak Hulín – FK Slavia Orlová 1:0 ročník 2009/2010

SK Spartak Hulín – FK Slavia Orlová 1:0

28.3.2010 | 09:51:02 - V pořadí třetí domácí zápas jarní sezóny přivedl na umělku do Hulína soupeře z Orlová. Výšková a tělesná převaha hráčů hostí daly tušit, že nepůjde o žádnou procházku růžovým sadem.

Trenér Pospíšil oproti předchozímu zápasu s Valašským Meziříčím neudělal v sestavě žádnou změnu. Domácí borci se do zápasu vrhli aktivně a první šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Už ve druhé minutě se Laciga pokusil šikovně obstřelit urostlého brankáře Szarowskiho, tečovaný míč minul zadní tyč branky. Z následného rohového kopu se znovu k míči dostal nejprve brankář Orlové, míč vyrazil před sebe, kam si ovšem naběhl Ševela a vyslal tvrdou střelu z první. Té však v cestě stál v chumlu na malém čtverci Václavíček a míč od něho změnil směr do zámezí.

Po nadějném úvodu se ke slovu dostali hosté. V 8. minutě si na centr naskočil Tomáš Věčorek, hlavička nasměrovala míč vedle Štěpánovy branky. Mnohem nadějnější se jevila akce Orlové v 12. minutě. Chyba v řadách Spartaku vyslala do akce Zdeňka Kadlčáka a Tomáše Věčorka. Slabý centr Kadlčáka na druhého hráče ale zachytil Pavel Štěpán.

Po mezihře, v níž měli navrch hosté, jsme v 18. minutě měli čistou gólovku. Několik šikovných přiťuknutí ve středu pole vyslalo do sólového nájezdu Sedláře. Ten však sám v ústrety Szarowskému selhal a výsledkem byla slabounká přízemní střela, se kterou brankář Orlové nemohl mít problémy.

Nevyužití této šance nemuselo domácí dlouho mrzet. V 19. minutě se kličkou uvnitř pokutového území chtěl uvolnit Mršťák. Byl však sražen Filipem Kadlčákem a rozhodčí Hitzger ukázal hostujícímu hráči žlutý kartónek a dále na značku pokutového kopu.
Na penaltu si míč postavil Ondřej Václavíček. Střeleckou mizérii Spartaku však neprotrhl, Szarowski směr střely vystihl a penaltu zlikvidoval. Stav 0:0 tedy zůstal i po takto nadějné šanci na skórování.

Co už chceme? Z čeho chceme dát gól? Takové myšlenky, včetně rychlých propočtů, jak dlouho jsme nevstřelili branku, se odehrávaly v početně chabých řadách návštěvníků utkání.

Nazlobení nad neproměněním penalty se ale poměrně rychle přeměnilo v modlení se za čisté konto Spartaku. Ve 26. minutě začala totiž nenápadnou chybkou Ševely ve středu hřiště akce Orlové. Původní chyba se nakumulovala, rázem šli hosté do přečíslení a k zakončení se odhodlal Urban. Spartak ale zachránil brankář Štěpán a střelu vyrazil.
Hosté se ke střele dostali ještě v 38. minutě Tomášem Věčorkem, na slabou střelu zevnitř pokutového území ale Štěpán bez problému stačil.

Na události bohatá první půle skončila bez vstřelených branek.

Do druhé půle trenér Pospíšil udělal dvě změny. Sedláře nahradil Kutňák, Vávru nahradil Zlámal. Právě příchod Zlámala přinesl do předních řad tolik potřebnou jistotu při získávání a rozehrávání míčů.

Tato část hry přinesla rovněž zajímavou podívanou. Je nutno dodat, že na hřišti se celý zápas poměrně jiskřilo. Hosté rozhodně nepůsobili jako gentlemanští členové víkendového spolku kopané oxfordského pánského klubu. Od kopaček i od úst jim létaly jiskry. Avšak ani naši řízci se nenechali, a tak rozhodčí Hitzger rozdával karty. Smutné je, že půlka udělených karet na obou stranách byla uložena za zbytečné řečnění.

Orlová do druhé půle vběhla značně aktivněji a v úvodních minutách zatlačila Spartak na jeho půli. V 53. minutě však podnikli protiútok Václavíček se Zlámalem, výsledkem byla přihrávka na Lacigu, jehož střelu zastavilo břevno Szarowského branky.

V 63. minutě přišla nenápadná akce, která svým významem ovlivnila zbytek zápasu. Dravý Laciga se neprotáhl kolem Förstera, který jej zfauloval. Hráč Orlové už měl v tu chvíli žlutou kartu, a tak rozhodčí přivřel oko nad karetním potrestáním.

Následnou standardku odhlavičkovali v pokutovém území hosté, aby se míč dostal znovu na naše kopačky a slabě zakončil Mršťák. Neúspěchem skončila i další Mršťákova akce v 65. minutě, kdy náš hráč svůj dravý průnik zakončil centrem, který zpacifikoval Szarowski.

Mnoho povyku pak zpustil Lacigův faul, za který rozhodčí Hitzger našemu hráči ukázal druhou žlutou kartu následovanou červenou. To, že chvíli předtím na druhé straně obdobnou situaci vyřešil domluvou, sudí nereflektoval a náš tým poslal do desíti.

Nejlepší odpovědí byla v 68. minutě akce, která snese jednoduchý popis. K míči se na 18 ti metrech dostal Mršťák, napřáhl se a krásnou umístěnou střelou vstřelil gól. 1:0

Utkání dostalo rázem další náboj, nepočetné, o to více však podrážděné publikum nešetřilo slovy, hosté se pokoušeli srovnat. Obrana však pracovala spolehlivě.

Vyloučení Lacigy vykompenzoval rozhodčí vyloučením Filipa Kadlčáka rovněž za 2 žluté karty a síly se vyrovnaly.

Utkání dospělo ke konci, v 82. minutě byli hosté dokonce blízko srování. Širokého centr Tomáš Věčorek před brankou ale minul.

Zápas nakonec skončil vítězstvím našich barev. Účet však není radostný, a to zejména díky vyloučení Jaroslava Lacigy, který bude stát v následujícím utkání v Opavě.

Hodnocení trenéra: I když na straně Orlové byla výšková převaha myslím si, že dnešní soupeř nebyl tak kvalitní jako Valašské Meziříčí,. V první půli mi v naší hře chyběla šťáva, proto jsem prostřídal sestavu a musím říct, že Zlámal hrál kvalitně a řekl si o sestavu. Penalty trénujeme samozřejmě v tréninku, nikdo ale na ně není určen. Pokyn je takový, že kdo si věří, má ji jít kopnout. Vzal si ji Václavíček a bohužel neproměnil. Je to škoda, protože poté jsme na chvíli přestali hrát. Defenziva nám zatím funguje, ale máme problém s proměňováním šancí. Potřebovali bychom, aby se k nám také trochu více přiklonilo štěstí, trefujeme břevna, dnes opět Jardou Lacigou. Rozhodčí sice nechci hodnotit, ale nemyslím si, že dnes odvedli ten nejlepší výkon.

Spartak: Štěpán – Barcuch, Cetkovský, Číhal, Václavíček – Sedlář (46. Kutňák), Ševela (82. Kadlec), Laciga, Mršťák – Trnčák, Vávra (46. Zlámal).
Orlová: Szarowski – Kadlčák F., Hrdina, Prčík, Věčorek A. – Kadlčák Z., Förster, Kušnír, Šebek (70. Široký) – Urban, Věčorek T.