13

Podlesí

16

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Dorost >> Zápasy >> Famózní výkon na konec podzimu: SK Spartak Hulín - FC Dolní Bečva 6:0 (2:0) ročník 2009/2010

Famózní výkon na konec podzimu: SK Spartak Hulín - FC Dolní Bečva 6:0 (2:0)

31.10.2009 | 20:10:18 - Po úspěšné středeční dohrávce ve Slavičíně přivítali v sobotu dopoledne dorostenci Hulína v posledním podzimním kole soupeře z Dolní Bečvy a zakončovali tak náročný tzv. „anglický týden“. Přáním všech bylo potvrdit body přivezené z venku a k tomu vedla jediná cesta porazit silného soupeře FC Dolní Bečva, který se vyhříval na druhém místě tabulky a to ještě s jedním zápasem k dobru. Trenéři ponechali navlas stejnou úspěšnou sestavu z minulého zápasu, tedy s mladým Müllerem na postu pravého obránce a na hrotu dobře se doplňující dvojicí Timan a Horák. K dispozici bylo jen dvanáct hráčů, ale soupeř na tom nebyl s kádrem lépe. Pokyny před zápasem byly jednoduché, a to začít s maximální pozorností při celoplošném bránění, s absolutním nasazením a bojovností, nedat soupeřovým hráčům žádný prostor a po zisku míče přecházet v ostré útoky s co nejčastějším zakončením. Jednoduché pokyny, ale náročné pro hráče na přenesení na hřiště co se týče odpovědnosti, kvality a fyzické kondice. Soupeř a jeho výsledky vzbuzoval přirozený a zdravý respekt a tomu byla podřízena naše příprava. Z hráčů bylo cítit odhodlání a chuť soupeře porazit a to bylo velmi důležité. Na umělé trávě panovalo hezké slunečné podzimní počasí a jak se později ukázalo k radosti všech domácích také jednoznačně naši hráči. Přesně v 10:00 hodin utkání zahájil rozhodčí p. Krajča.

Ke spokojenosti trenérů a přítomných domácích diváků bylo od úvodního hvizdu sudího patrné, že hráči předzápasové pokyny a své odhodlání přenesli z kabiny na hřiště. Od začátku jich bylo plné hřiště a na soupeře doslova vlétli. Ve 4. min. šel dlouhý míč do vápna hostů, brankář skákající míč podcenil a podběhl, ale dobíhající Timan nepřetlačil téměř dvoumetrového a zcela jistě stokilového stopera Dolní Bečvy a ten míč odkopl do autu. Od tohoto okamžiku se hulínští usadili před vápnem hostí a z převahy vyplynul první gól. To si na třicítce zpracoval míč špílmachr Němec a jeho osobitým způsobem obešel tři soupeřovi obránce a prostřelil brankáře na důležitých 1:0. Po úvodním gólu domácí správně ještě přidali na již tak vysokých obrátkách a soupeř se nestačil otáčet. Dalších třicet minut náramně fungovalo všechno co tým potřebuje k přehrávání soupeře. Protihráče čistým způsobem dorážel první útočník až po posledního obránce, celý tým makal na doraz a ke všemu dokázal přidat útočnou nástavbu v podobě velmi kvalitních přihrávek po zemi i přesných pasů. Středoví hráči měnili rytmus hry a střídali křídelní akce přes Adamíka a Strnada se středovými kombinacemi s Horákem a Timanem.

To vše vedlo k častému a nebezpečnému zakončování a velkovýrobě šancí a vzruchu. Jediné co chybělo bylo časté vyložené šance zakončit s větším klidem a přetavit v branky, což je ve fotbale důležité. Takto to bylo s ubíhajícími minutami o trpělivosti v útočení a neustálé pozornosti směrem dozadu, protože i přes výbornou hru to bylo na skóre pořád vedení jenom o jeden ošidný gól. Ale zrekapitulujme si těchto aktivních třicet minut přes fakta. V 8. min. předvedli hráči perfektní kombinační akci, kdy Němec dal do strany na Horáka, ten z jedné centrem našel Timana, který z voleje napálil míč od břevna za brankovou čáru tak prudce, že ani hostující pomezní ani hlavní nestihli rozpoznat regulérní gól. Hráči se hodně dožadovali branky, ale pokračovalo se ve hře za stejného stavu. V 11. min. střílel Němec z dobré posice z vápna pouze vedle. Ve 13. min. přišla pohledná středová kombinace, kdy Janečka kolmo prostrčil na Horáka, ten ještě na Timana, kterému chyběly centimetry k dopíchnutí míče za vybíhajícího brankáře hostí. V 16. min. Timan prošel kolem brankové lajny a po jeho zpětné přihrávce pod sebe střílel osamocený Horák po zemi vedle. V 18. min. rozehrál trestný kop Neradil a míč zahrávaný směrem do branky nedokázal nikdo z nabíhajících hráčů tečovat. Ve 21. min. po velmi hezké kombinaci uvolnil Horák vlevo Strnada, který z osmi metrů z mírného úhlu mířil v dobré šanci jen do středu branky. Ve 23. min. si na odražený míč po rohu naběhl Polák a z jedné bez přípravy vyslal křižnou střelu, která lízala vnější tyčku. O minutu později po rohovém kopu Strnada hlavičkoval Neradil jen těsně vedle.

Ve 30. min. kopal trestný kop opět Neradil, opět směrem do branky a nabíhající Němec byl tentokrát blíže k teči, ale míč netrefil ideálně a skóre se tak i přes obrovskou snahu domácích hráčů neměnilo. Ve 23. min. se dostal po ideální křídelní přihrávce do samostatného nájezdu Adamík, ale dobře mířeným obstřelem trefil jen tyč, po ní míč trefil brankáře, od kterého se málem odrazil za brankovou čáru, ale bohužel jen málem a gólman míč stihl na lajně. Že se přes takovou snahu a poctivost odklánělo od našich hráčů štěstí bylo víc než mrzuté. Ve 34. min. potáhl míč středem Janečka a velmi prudce vystřelil, ale jen do středu branky připraveného brankáře.

Když to nešlo kombinacemi, centry, střelami a všemi možnými způsoby zakončení, tak si ve 41. min. Němec vzpomněl na svoje indivduální schopnosti a dnes podruhé a v sezóně poněkolikáté předvedl skvělé a efektivní sólo, na jehož konci zvýšil podél brankáře na 2:0 a radost všech domácích byla veliká. Zároveň byla cítit velká úleva po řadě neproměněných šancí. Je důležité podotknout, že při individuálních akcích Němce byli ostatní naši hráči aktivní, zaměstnávali protihráče pohybem a tím pro něj vytvářeli prostor, kterého Richard dokáže chladnokrevně využít. Po této brance se před naše pokutové území dostali poprvé i hosté a z jejich návštěvy vykrystalizovaly dvě standardní situace. Trochu zatrnulo, když se dvoumetrový stoper vydal do našeho vápna, ale první centr z trestného kopu hosté nezahráli dobře a při následném rohu naši hráči perfektně pokryli všechny protihráče a míč se uklidil do bezpečí. Poločas skončil a do kabin se odcházelo za spokojenosti domácích zejména z předvedené hry, dvoubrankového vedení i když při vědomí, že náskok mohl být daleko vyšší. I tak dobrý výchozí stav do dalšího průběhu s tabulkově silným soupeřem.

V poločase trenéři neměli hráčům mnoho co vytknout a menší efektivitu v řadě šancí si hráči uvědomují sami a nemá cenu je vyčítáním v pár poločasových minutách srážet. Naopak se chválilo nasazení, odpovědnost a pestrá hra ve vysokém tempu. Dohodli jsme se, že v nastoleném trendu všichni vydrží a zkusí makat co síly vydrží. Při odchodu na hřiště stoper Neradil prohlásil, že v 50. min. přidáme třetí gól a utkání definitivně rozhodneme, což znělo lákavě.

Přání se stalo otcem myšlenky a nejen, že domácí pokračovali v perfektní hře, ale přesně v 50. min. se do kombinace Janečky z Horákem přiřítil z postu stopera Neradil a perfektně naražený míč uklidil falšovanou střelou na 3:0. To, že rozhodneme přesně v této minutě Neradil předpověděl, ale že skórujícím bude právě on, to mi raději neřekl :).

Ještě veseleji bylo hned v 51. min., kdy Němec po perfektní přihrávce Horáka zvýšil mazácky podél brankáře na 4:0. V 53. min. mohl skórovat opět neudržitelný Němec, ale o kousek minul branku. V téže minutě šel Horák s Timanem dva na jednoho, ale Horákovi se finální přihrávka nepodařila a odražený míč od obránce napálil mimo. V 56. min. trefil Horák krásnou ranou jen tyč a gól by si určitě zasloužil zejména za svou aktivitu na hrotu a za předchozí akce, kdy chystal branky spoluhráčům. V 60. min. Adamík dorazil obránce a přinutil ho k odehrání do autu. Ten rychle hodil na Horáka, který patičkou elegantně uvolnil Timana, jenž proklouzl mezi obránci až před brankáře, kterého špičkou kopačky filigránsky překonal na 5:0. V 60. min. vystřídal bezchybného, velmi poctivě a ukázněně hrajícího mladíka Mullera další mladík Ježák, který šel na levou zálohu a na Mullerův post pravého obránce se stáhl Strnad, který si na levé záloze odmakal velmi kvalitní zápas. V 62. min. dostal na levou stranu přihrávku Timan, po zemi před branku nahrál nabíhajícímu Horákovi, který napálil míč z jedné do šibenice a za bouřlivého potlesku diváků oslavil gól na 6:0. V 63. min. dvakrát velmi dobře úřadoval ve vápně střídající Ježák, jehož důraz dokončil Neradil hlavou málem v gól, ale míč šel těsně nad. V 65. min. se ve vyložené šanci po vyšachování soupeřovi obrany ocitl Horák, ale jeho střelu brankář vyrazil nohou. V 66. min. Neradil hlavičkoval k tyči a brankář se štěstím konečky prstů míč vytáhl na roh. V 72. min. se druhý stoper Jankola vydal na roh Strnada, míč si ve vápně zpracoval a prudkou střelou pod břevno parádně zavěsil, ale rozhodčí viděl při zpracování ruku a gól neuznal možná ovlivněn lítostí nad osudem hostí. V 73. min. kopal opět roh Strnad a přetaženým míčem trefil tyč.

V 77. min. předvedli první akci v druhém poločase i hosté a Vajda se musel činit, aby míč chytil. V 81. min. při druhé a zároveň poslední akci hostů došlo před brankou Hulína k závaru, ale Vajda akci vyřešil a míč spacifikoval do své náruče. V 84. min. kopal trestný kop z dvaceti metrů Neradil a míč šel těsně vedle.

V 88. min. mohl zakončit svůj kvalitní výkon a zarámovat utkání Němec, ale v dobré posici mu skákavý míč nesedl a střela šla těsně vedle. Přesně v 90. min. rozhodčí Krajča naposled pískl do své píšťalky a ukončil tak utkání s famózním výkonem dorostenců Hulína.

Hodnocení trenéra: „Domácí hráči předvedli fotbal, o kterém se mi nezdálo ani v nejlepším předzápasovém snu. Téměř 70. minut hráli nepřetržitě v obrovském tempu s výbornými akcemi. Soupeři nedarovali ani milimetr hřiště, doslova jej vymazali z plochy a přidali bonbónky v podobě šesti parádních gólů a velké spousty nádherných akcí. To, jestli byl soupeř oslaben, jak uváděli jeho rozčarovaní trenéři není naše věc a nesnižuje to přístup a kvalitu našich borců. Výborní dnes byli všichni a to, že někteří vyčnívají jako střelci branek nebo uvedení v referátu je nefalšovanou zásluhou celého týmu. To, že to v hráčích je, jsme spolu s trenérem Laďou Humpou věděli, ale dnes to bylo ještě nad požadovanou laťku. Dnešní výkon v posledním podzimním kole posunul hráče k nejvyšším patrům tabulky, čili tam, kam podle trenérů správně patří, a kde se bohužel dlouho k nevoli právě trenérů nepohybovali. Dnešní výkon je třeba oslavit, ale v hlavách hráčů nejlépe hned zítra vstřebat pokorným způsobem, protože příští sobotu 7.11.2009 od 10:00 hod. ještě hostíme v předehrávce prvního jarního kola na vlastním hřišti další silný celek z čela tabulky FC Velké Karlovice+Karolinka, kterému máme co oplácet. Pokud hráči ještě týden vydrží makat naplno a odpovědně přistoupit k zápasu, tak můžou znovu uspět a posunout se ještě výše. My tomu pevně věříme.“

Roman Parobek

Spartak: Vajda – Muller (60´ Ježák), Jankola, Neradil, Polák– Adamík, Janečka, Němec, Strnad – Horák, Timan

6´, 41´ a 51´Němec, 50´ Neradil, 60´ Timan, 62´ Horák