17
13

Podlesí

16

Dorost >> Zápasy >> Dohrávka zvládnuta na výbornou : FC TVD Slavičín - SK Spartak Hulín 2:4 (1:2) ročník 2009/2010

Dohrávka zvládnuta na výbornou : FC TVD Slavičín - SK Spartak Hulín 2:4 (1:2)

28.10.2009 | 22:42:47 - Ve středu 28.10.2009 museli naši dorostenci zajíždět tento podzim již podruhé do Slavičína k dohrávce odloženého 4. kola. V původním termínu se nehrálo pro nezpůsobilou hrací plochu hlavního stadionu domácích FC TVD, která však dnes byla podle mého názoru ještě v horším stavu než tehdy 29.8.2009. Tedy po třech dnech časně ráno opět na Valašsko a opět na těžký podmáčený terén, který však byl o poznání lepší než v neděli v téměř sousední Bylnici. Určitě však lepší než škvára v nedalekém Slavičíně – Hrádku, která údajně byla téměř jasná jako místo dnešního utkání, ale naštěstí se nekonala.

Právě nepodařený poslední zápas v Bylnici chtěli trenéři po hráčích odčinit a dát tak alespoň částečně zapomenout na velké rozčarování. Ke konci podzimu už v týmu z různých důvodů (zranění, vyloučení, přerušení činnosti apod.) nepanuje taková konkurence jako dříve a na zápasy bývá k dispozici max. 12 - 13 hráčů. Proto také úvaha trenérů o větších změnách v sestavě po minulém propadáku nebyla více méně realizovatelná. Zvláště když pro zranění nemohl nastoupit Holomek a pro trest za vyloučení Hradil. Hráči, kteří dnes nastoupili dostali většinou znovu šanci na svých postech a byli jsme zvědaví, jak se budou jevit. Drobné změny přece jen přišly. V obraně od začátku nastoupil nadějný Müller a na hrot se po pár zápasech v záloze nebo mimo hru (nemoc) postavil Timan, který mohl na těžším terénu na robustnější obránce Slavičína svým dobrým pohybem platit.

Domácí se v této sezóně výsledkově trápí a již od začátku přenechali našim hráčům velký prostor pro hru. Dokonce již ve 3. min. vyrobil jejich zkušený stoper Fojtík obrovskou chybu, kdy otálel s odkopem, poté upadl a dotírající Timan toho využil a perfektně proměněným samostatným nájezdem otevřel skóre na 0:1. Domácí smolař Fojtík zakrátko odešel ze hřiště pro zranění a tím se otevřel ještě větší prostor pro útočnou hru Hulína. Míč byl takřka jen na kopačkách hostí. V 9. min. však mohli domácí vytěžit z minima maximum, kdy jejich ojedinělý výpad skončil rohem, po kterém zcela nehlídaný hráč trefil hlavou břevno naší branky. Dalších třicet minut jsme domácí vůbec nepouštěli na naši půli a všichni naši hráči se snažili o co nejlepší hru vedoucí k dalším brankám. V 10. min. Timan střílel z deseti kroků jen do středu branky. V 17. min. se uvolnil Horák a prudce po zemi střílel těsně vedle. Ve 22. min. perfektně vysunul Strnad za stopery zabíhajícího Timana, ale jeho sólový nájezd perfektně zlikvidoval vyběhnutý brankář domácích a následný centr Adamíka nebezpečně tečoval Horák jen do rukou připraveného brankáře. Ve 26.min. rozehráli hulínští pěknou kombinační akci v jejímž finále Němec přihrál na ze strany zbíhajícího Adamíka, jenž vstřelil podél vybíhajícího brankáře gól, ale ten nemohl být uznán pro těsný ofsajd, který sportovně odmával pomezní, kterým byl náš dnes vykartovaný hráč Kuba Hradil. Ukázka fair-play a pozdrav všem zarytým neobjektivním pomezním laikům v této soutěži a to zejména do Bylnice a Štítné. Hned o minutu později střílel Němec nad. Ve 29. min. se hezky na vápně uvolnil Horák, ale střílel opět jen vedle. Téměř vzápětí jsme domácí odkop od branky bleskurychle přetavili v útok a po pravé straně pádil Adamík sám na brankáře, který opět skvěle vyběhl a pádem pod nohy šanci zneškodnil. V těchto fázích jsme měli obrovskou převahu a jen lepší koncovka a obětavý domácí brankář nedovolila přidat další branku. Ta naštěstí přišla ze standardní situace ve 35. min., kdy na výborně zahraný roh Strnada nabíhal Neradil, jenž první střelou sice netrefil ideálně míč, ale dotěrností a důrazem dohrál souboj a v závaru dotlačil míč za přispění domácího obránce do sítě na již více odpovídajících 0:2. Ve 42. min. se domácí dostali snad teprve podruhé za poločas před naše velké vápno a hned z toho byl gól. Po nedorozumění středních obránců si na prodlouženou hlavičku zaběhl domácí útočník Hoffschneider a snížil na 1:2. Opět zbytečný gól a ukázka, jak i chvilková ztráta koncentrace do té doby velmi odpovědných obránců může být krutě potrestaná. Naštěstí kontaktní branka zatím nevypadala na zásah do vývoje utkání a hosté se snažili být nebezpeční a aktivní ještě do konce poločasu, což byla nejlepší odpověď. Jen škoda, že ve 45. min. dobře netrefil před brankovou čárou skákající míč Horák a neproměnil tak šanci po velmi dobře kopnutém centru z trestného kopu Neradila a následném zmatku v malém vápně domácích. Do kabin se tedy šlo za našeho jednobrankového vedení, ale to zdaleka nevyjadřovalo poměr šancí a sil na hřišti a k úplné spokojenosti hostujících trenérů a příznivců to zatím zdaleka nestačilo.

Poločasová přestávka byla o klidné debatě o trpělivosti v dobývání soupeřovy obrany a brankáře, větším klidu a kvalitě v koncovce a opravdu o nedopuštění se již žádných chyb v obranné fázi. Soupeř nám opravdu nechával velmi mnoho místa a nestíhal ani před svou brankou, proto bylo jen na nás, abychom druhý poločas zvládli a utkání si pohlídali.

Výborné pro naše borce po nástupu do druhého poločasu se stalo již v 50. minutě. Strnad zatáhl po levé straně míč, obešel dva hráče a podél vybíhajícího brankáře ještě prostrčil do prostoru na nabíhajícího Timana, který do prázdné brány zvýšil na uklidňujících 1:3. V 54. potáhl míč Neradil, ale míč mu nesedl a z nadějné posice střílel mimo. V 56. min. se na vápně již poněkolikáté dnes šikovně uvolnil Horák, postupoval sám na bránu, ale vystřelil brzo a slabě a tak brankář jeho zakončení zneškodnil. V 69. min. vytvořil svou důsledností a přihrávkou před bránu závar Adamík a všudybyl Timan málem dokonal hattrick, ale míč mu ve vynikající posici uskočil od nohy. V 73. min. právě Timan, který byl jednou z hlavních postav utkání v dresu hostí uvolnil místo střídajícímu mladému útočníku Motalovi. V 74. min. získal na chybujících obráncích domácích míč Horák a zkusil ze střední vzdálenosti přehodit venku stojícího brankáře, ale ten se stihl vrátit a míč posunout na roh. V 77. min. Adamík zprava pod sebe přihrál do středu Horákovi, který ale v rozhodujícím okamžiku uklouzl a šanci neustál. O minutu později šel ze hřiště obránce Polák na jehož místo se stáhl do té doby v záloze výborný zápas hrající Strnad a na plac se dostal další nadějný mladík Ježák. Právě Ježák hrál o pět minut později významnou roli v další gólové akci. To v 82. min. od pravé lajny perfektním pasem přenesl hru Němec, od levé lajny nabíhal Ježák, který dlouhý těžký míč perfektně zpracoval a ihned prostrčil do vyložené šance Horákovi, který prostřelil brankáře a zvýšil na přesvědčivých 1:4. V 86. min. jsme si vybrali další slabší chvilku ve středu obrany, kde nám až příliš lehce prošel domácí útočník Műnster, obešel i stopera Jankolu a lehce po zemi snížil na 2:4. Tato situace naštěstí již mnoho neřešila, ale i tak je pro samotné hráče a jejich pocity škoda, že takové branky dostáváme a kazíme si tak jinak velmi dobré a stále vysoce aktivní celkové skóre. Do konce utkání se již mnoho neudálo, a tak si dorostenci Spartaku odvážejí tři body, které jim po právu patří a posunou je opět výš v tabulce krajské soutěže.

Vítězství ze Slavičína budou chtít borci zcela jistě potvrdit již tuto sobotu v 10:00 hod., kdy doma hostíme sousedy z první pětky tabulky a to silný celek Dolní Bečvy.

Roman Parobek

Spartak: Vajda – Muller, Jankola, Neradil, Polák (78´ Ježák) – Adamík, Janečka, Němec, Strnad – Horák, Timan (73´ Motal)

42´ Hoffschneider, 86´ Műnster - 3´ a 50´ Timan, 35´ Neradil, 82´ Horák