26
16

Lázně Velké Losiny

24

Muži >> Hájek a synové (Jakubčovice fotbal) – SK Spartak Hulín 0:0 ročník 2009/2010

Hájek a synové (Jakubčovice fotbal) – SK Spartak Hulín 0:0

27.9.2009 | 08:21:01 - Utkání 8. kola moravskoslezské divize „E“ přivedlo Spartak na hřiště do Jakubčovic. Je tak trochu záhadou, jak správně domácí nazývat, neboť v zápise o utkání stojí název „Hájek a synové“, v programu k zápasu pak Jakubčovice fotbal. Spokojme se tedy s názvem „Jakubčovice“. Po jízdě klikatou cestičkou se před námi otevřelo krásné prostorné hřiště, které však k zápasu určené nebylo. To pravé bylo trochu skryté za stromy a útulnou hospůdkou. Je menší, ohraničené železným plotem hned vedle postranních čar. V zápase si tvrdost tohoto plotu pár hráčů vyzkoušelo a věru, nebyl to hezký pohled.

Menší hřiště přineslo taky jinou kvalitu hry, než na kterou jsme zvyklí. Od začátku zápasu se hrálo na zhuštěném prostoru, vše bylo o důrazu, přesnosti a rychlosti. Každý aut či rohový kop domácích byl neuvěřitelně nebezpečný.

V sestavě Spartaku došlo oproti zápasu s Porubou k menší změně. Jaroslav Zlámal se vrátil na své místo do obrany, místo něj v útočné dvojici nastoupil Ondřej Sedlář. Otakar Cetkovský je stále zraněn, v pátek již naopak poprvé trénoval David Volek.

Zápas nabral na obrátkách hned od počátku. Ve 3. minutě se zastřeloval Kutňák přibližně metr nad bránu. Právě autové vhazování bylo ve 4. minutě situací, které přineslo první šanci domácích. Míč překvapivě propadl až na malé vápno, kde byl osamocený Jahoda, jeho střela však šla úplně mimo představy všech přítomných.

V 9. minutě po sérii zajímavých přihrávek zakončoval střelou vedle Sedlář. V 17. minutě však měl Spartak jasnou brankovou příležitost. Kolmou přihrávkou byl do tutovky vyslán Tomáš Trnčák. Ve zlomku okamžiku, který o všem rozhodl, však náš útočník zvolil proti vyběhnutém a pozorném brankáři Hampelovi špatný způsob zakončení. Kličku do strany gólman domácích vystihl.

Po úvodních 20. minutách zběsilé tempo opadlo a hra se vyrovnala, i když zejména náběhy domácího útočníka Kunce vypadaly nebezpečně. Hrálo se bez šancí na obou stranách, obě obrany pracovaly bezchybně.

Domácí ve 28. minutě zahrávali standardku, kterou vyrážel Štěpán, následnou střelu zpoza šestnáctky zblokovaly zase nohy naší obrany.
Pohledný a důrazný fotbal se v podání obou soupeřů hrál i nadále. V první půli se ve 42. minutě zjevil v šanci právě domácí Kunc, zablokovali jej ve spolupráci Číhal a Štěpán.

Druhá půle přinesla nezměněnou podobu hry. I nadále se hrál velice vyrovnaný duel. V 50. minutě měl ale Spartak druhou šanci rozvlnit síť za Hampelem. Nezištnou přihrávkou do jasné gólovky vyslal Laciga Sedláře. Tomu se však nepodařilo svou šanci proměnit a zakončil jenom do gólmana.

Pozornost Hampela v 56. minutě vyzkoušel Kutňák, jehož táhlou přízemní jedovku sice nadvakrát, ale přesto v poklidu, likvidoval Hampel.

Zápas pokračoval nadále ve slušné kvalitě a dalo se tušit, že to bude o jedné brance, která však stále nepřicházela. Domácí přece jen s blížícím se závěrem trošku Spartak zatlačili, velice nepříjemné standardky však obrana na čele s brankářem Štěpánem likvidovala, byť třeba rozhodčí Reich neodpískal faul na gólmana.
Utkání bylo nepříjemné i po stránce bolestivých zákroků. V průběhu druhé půle musel být ošetřován po nepříjemném faulu Václavíček, Trnčák po „náletu“ do zmíněného plotu, či nejvíce, alespoň na pohled, nepříjemným zraněním byl pád domácího hráče na již ležícího Ondru Sedláře.

Všechny krizovky v zápase však Spartak s větším či menším přehledem ustál. Domácí potvrdili, proč nedostávají branky – skvělá stoperská dvojice Malina – Jašek krytá brankářem Hampelem, měla skutečný přehled o dění na hřišti. „Jakuby“ se však krom situace ve 4. minutě do vyložené brankové příležitosti nedostali. Spartak oproti tomu trestuhodně nevyužil své dvě brankové příležitosti, a proto to stačilo „pouze“ na bod. Kvalitní utkání hrané v příjemném prostředí a i v sympatické symbióze v ochozu mezi diváky, skončilo bezbrankovou remízou.

Hodnocení trenéra: Odehráli jsme těžké utkání na hřišti, které nám znemožňovalo naši hru a kombinaci. Byl to dnes souboj na souboj, a proto jsem s bodem spokojen. Neproměnili jsme naše dvě šance.. My musíme zlepšit koncovku, tím spíše, že nás příští týden čeká zápas proti Mikulovicím, který určitě chceme vyhrát a dokázat i tak, že v této soutěži opravdu obstojíme a můžeme hrát proti každému.

Jakuby: Hampel- Anděl, Malina, Jašek, Molnár David – Moravčík Ján, Šot, Bitta, Jahoda (82. Pavelka)– Schreier (64. Blaževič), Kunc (52. Molnár Kamil).
Spartak: Štěpán – Barcuch, Zlámal, Číhal, Václavíček – Mršťák (76. Darebníček), Kadlec, Laciga, Kutňák – Trnčák (90. Dunda), Sedlář (90. Tabara).