16

Lázně Velké Losiny

24

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> Knock-out v poslední minutě: TJ Valašské Meziříčí – SK Spartak Hulín 2:1 ročník 2009/2010

Knock-out v poslední minutě: TJ Valašské Meziříčí – SK Spartak Hulín 2:1

24.8.2009 | 08:40:41 - K utkání s nejbližším soupeřem v této divizní skupině odjelo mužstvo Spartaku opět v užší sestavě, byť se zdálo, že to už ani není možné. Aleš Tabara se rekreuje v Chorvatsku, duo Dunda – Volek prochází léčbou svých zranění, Tomáš Trnčák po minulém utkání své rameno šetří a ještě i nějakou dobu šetřit bude. Na lavičku náhradníků tak usedl i dorostenec Tomáš Janečka. Tristní pohled na stav našeho týmu.

V utkání samotném šlo o hodně, ačkoliv se jednalo teprve o třetí kolo. Domácí tým, vedený bývalým ligovým kanonýrem Vítězslavem Tůmou, potřeboval bodovat pokud možno stoprocentně, protože po dvou prohrách se krčil bez zisku bodu na spodu tabulky.

Do utkání také Meziříčští vstoupili aktivněji, čemuž napomohl i samotný tým Spartaku, který v celém utkání zůstal dlužen svému hernímu projevu z předchozích dvou zápasů.

Domácí se v 6. minutě pokusili prověřit Štastkou Štěpánovu pozornost. Bezúspěšně. Na druhé straně v 7. minutě po spolupráci Sedláře a Mršťáka přišel náš nebezpečný centr, který ale brankář Malina zpacifikoval.

Ve 13. minutě chybělo málo k tomu, aby se poprvé v zápase měnilo skóre. To Laciga prošel obranou domácích, odcentroval napříč pokutovým územím, kde stál připravený Zlámal. Jeho nikoliv tvrdá a ani umístěná hlavička skončila jen v rukou brankáře Maliny. Obdobný výsledek mělo i Zlámalovo zakončení po předchozí sérii narážeček před pokutovým územím s tím rozdílem, že nepodařená střela po zemi skončila vedle branky.

Nepohledné utkání plné nepřesností a chyb s mírnější převahou domácích pokračovalo až do 37. minuty, kdy zahořelo v našem pokutovém území. Nebezpečně nabíhající Lukáš Malina odcentroval před branku, kde však naštěstí nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Poslední, za to velmi výraznou, šancí v první půli byla střela Neubergera, kterou Štěpán vytáhl nad břevno.

Do druhé půle nastoupila obě družstva v nezměněné podobě. Aktivněji do hry vstoupil Spartak.

Ve 49. minutě potáhl dravě Laciga míč před branku, kde se k nepřesnému zakončení dostal Kadlec. I tak míč skončil na rohu, po němž vyšla střela na Zlámala, se kterou brankář Malina ale problémy neměl.

Domácí se díky aktivitě Spartaku před Štěpána dosud mnohokrát nepodívali. Výjimkou byl přímý kop Štastky nad branku v 67. minutě a nebezpečný závar v 75. minutě, kdy zakončovali domácí z malého vápna. Spolupráce Štěpána s obranou ale střelu zblokovala. Obdobný výsledek měla chyba v defenzivě, po níž se na Štěpána řítil Viskupič v 78. minutě. Náš brankář a obrana opět měli co odvracet do bezpečí.

V útoku Spartaku se v utkání objevilo duo Mršťák – Zlámal, které v této podobě vydrželo až do 55. minuty, kdy na hřiště přišel Radim Darebníček. Ten od svého příchodu odvedl na hrotu přece jen efektivnější práci a to se zhodnotilo v 85. minutě.

Vše začalo u Václavíčkova rozehrání autu, míč posunul Zlámal na Lacigu, který s míčem vběhl do pokutového území. Centrovaný balón prošel na Darebníčka, který se v ústrety vyběhnutému Malinovi prosadil a Spartak vedl. 0:1
Utkání, které bylo plné chyb a nepřesností a v němž se Spartaku moc nevedlo, rázem dostalo svůj náboj. Ještě však ani nedozněla ozvěna srdečného jásotu a předsevzetí našeho týmu o dobojování zápasu až do úspěšného konce, když přišla chyba u brankové čáry, odkud prošel přízemní centr na Horáka před brankou a ten z otočky srovnal skóre. 1:1

Dvě branky v rychlém sledu vyhecovaly atmosféru utkání. Oba týmy chtěly ve zbývajících minutách překlopit zápas na svou stranu.

V 87. minutě na 2x Sedlář bezúspěšně překonával brankáře Malinu. A o minutu později z ideální pozice nastřelil z přímého kopu břevno Tomáš Kutňák.

Ofenzivní snaha našeho týmu ale otevírala skuliny v defenzívě. Zatímco v 90. minutě ještě Štěpán Barteckého vychytal, v nastaveném čase byl náš brankář ve stejné situaci neúspěšný proti Mydlovi, který přece jen vstřelil ten rozdílový gól. 2:1

Za chvíli poté rozhodčí Krasula odpískal konec zápasu. Emotivní a hektický závěr dozníval v hráčích a realizačním týmu ještě pár minut po závěru, ale to už na věci pochopitelně nic nezměnilo.

Hodnocení trenéra: V první půli jsme byli horším týmem, ale paradoxně jsme měli dvě brankové příležitosti, které jsme Zlámalem neproměnili. Do druhé půle jsem chtěl změnit podobu našeho týmu do takového rozestavení, jak jsme byli zvyklí z předchozích zápasů. Když jsme se ale ujali vedení, našimi hrubými chybami jsme umožnili domácím otočit výsledek. Je to škoda, protože minimálně bod jsme v tomto utkání mít měli.

VM: Malina R. – Navrátil, Bartecký, Michálek, Guráš (77. Kudělka) – Neuberger, Malina L.(65. Mydlo), Štastka, Macíček – Horák, Nikolič (60. Viskupič).
Spartak: Štěpán – Barcuch, Cetkovský, Číhal, Václavíček – Sedlář, Laciga, Kadlec (55. Darebníček), Kutňák – Mršťák, Zlámal.