16

Lázně Velké Losiny

24

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> Na úvod nové sezóny remíza: SK Kravaře – SK Spartak Hulín 1:1 ročník 2009/2010

Na úvod nové sezóny remíza: SK Kravaře – SK Spartak Hulín 1:1

9.8.2009 | 21:31:39 - Start nové divizní sezóny vyslal muže Spartaku na hřiště SK Kravaře. Tento celek je našim soupeřem opět po dvou letech. Naposledy jsme s Kravařemi hráli na konci května 2007 a prohráli jsme zde 2:1. Pospíšilovu družinu stále sužují zranění, marodka se částečně vyprázdnila, alespoň na lavičku byl připraven Svatopluk Kadlec, v záloze už operoval Jaroslav Laciga. Zbývající dva zranění – Michal Dunda a David Volek však ve stavu zraněných setrvávají a kdoví, kdy je uvidíme zase v akci. Poslední změnou, která přišla jako blesk z čistého nebe, byla změna na brankářském postu. V týdnu se nedohodl Zlín se Spartakem na dalším působení Petra Kupky u nás, který tak byl, dle svých slov, proti své vůli, vyslán na hostování do Mutěnic. Brankářskou dvojici tak vytvořilo duo Janalík – Pavel Štěpán.

Areál v Kravařích zůstal v podobě, v jaké si jej pamatujeme od naší poslední návštěvy. Krásná byla i divácká návštěva kolem 500 diváků.

Utkání samotné začalo aktivně na obou stranách s mírnou převahou domácích, kteří hrozili zejména ze standardních situací. Spartak se ale nenechal dostat pod tlak a počínal si odvážněji i směrem k brance domácího Hlaváče. Ve 20. minutě střílel Barcuch nad branku a ve 23. minutě Trnčák hlavičkoval v pokutovém území, míč, který směřoval mimo branku, Hlaváč kontroloval pohledem. Domácí ve 26. minutě naopak pohrozili rohovým kopem, po němž míč prosvištěl po zemi naším pokutovým územím.

Aktivní hra obou soupeřů samozřejmě přinášela fauly. Po jednom z nich, kdy byl ve 40. minutě k zemi na půlce poslán Mršťák, Spartak rozehrál, zdánlivě ztracený míč u brankové čáry vybojoval Barcuch a předložil jej Zlámalovi, který brankově zakončil 0:1.

Radost hostí netrvala dlouho. Kravaře zahrávaly standardku o 2 minuty později, na načechraný balón brankář Štěpán nedosáhl a za ním číhající Staněk už měl svůj úkol zjednodušený – míč uklidil do opuštěné svatyně. 1:1

Téměř celý druhý poločas se odehrával pod taktovkou hostujícího Spartaku. Domácí sice ve 47. minutě zahrozili centrem ze strany, kde před nabíhajícím Jaškem odkopával do bezpečí Barcuch, v následujících minutách se ale vše podstatné odehrávalo na polovině Kravař.

Mršťák v 51. minutě ideálně odcentroval na Zlámala v pokutovém území, míč se mu bohužel v ideální pozici dostal pod nohu. Něco podobného předvedl v 59. minutě Mršťák opět, nebezpečný centr raději odklidil Hružík na rohový kop. V 65. minutě svůj postřeh prokázal opět brankář Hlaváč, který se musel natáhnout na Zlámalovo zakončení.

V 72. minutě se lehce zachvěla tyč Hlaváčovy branky. To na Kutňákův centr ze standardky naskočil před brankou Václavíček a míč lehce tečl, ten skončil na tyči a od ní šel ven. Následná hlavička jen vrátila míč do brankářových rukou.

75. minuta přinesla akci nejvyššího hráče na hřišti – domácího Blažka – který hlavičkoval nad branku. Vzápětí si ke svému zakončení vybral střelu po zemi tísněný Jaroslav Zlámal, střela skončila vedle branky.

Herní projev a brankové příležitosti dávaly naději, že by Spartak mohl ze Slezska odvést více než jeden bod. V 82. minutě znovu po Mršťákově centru akrobatickým způsobem zakončoval nad branku Sedlář a smrtící ránu domácím odmítl zasadit v 85. minutě Darebníček, který vystřelil velmi nepovedeně po dravém průniku Kutňáka, jenž mu následnou přihrávkou předložil míč do ideální střelecké pozice.

Poslední šancí v zápase byla střela domácího Staňka, se kterou si poradil Pavel Štěpán. Rozhodčí Zelník odpískal zápas s výsledkem 1:1.

Hodnocení trenéra: I když si myslím, že jsme nehráli nijak oslnivě, dostali jsme se v první půli do vedení. Škoda chyby, po které jsme inkasovali branku. Ve druhé půli se náš herní projev už blížil tomu, jakou mám představu, bohužel po šancích, které jsme neproměnili, jsme branku už nevstřelili. Troufám si říct, že za předvedený výkon jsme si dnes zasloužili 3 body.

Další mistrovský zápas sehrají muži Spartaku doma v sobotu 15.8.2009 od 16:30, kdy přivítáme v Hulíně celek FC MSA Dolní Benešov.

Kravaře: Hlaváč – Hružík(86. Moch), Klosel, Knopp, Václavík – Malý, Blažek(86. Pavlík), Staněk, Jašek(56. Peterek) – Žůrek, Bitomský.
Spartak: Štěpán – Václavíček, Číhal, Cetkovský, Barcuch – Sedlář, Kutňák, Laciga, Mršťák – Trnčák(88. Tabara), Zlámal(80. Darebníček).