28
16

FK Mohelnice

25

Muži >> S Rousínovem remíza: TJ Framoz Rousínov – SK Spartak Hulín 1:1 ročník 2008/2009

S Rousínovem remíza: TJ Framoz Rousínov – SK Spartak Hulín 1:1

14.6.2009 | 09:24:20 - Muži Spartaku se se sezónou rozloučili tradiční remízou. K výsledkům z roku 2007 na Viktorce Otrokovice 1:1 (b: Dunda), z loňska v Rájci 1:1 (b: Huťka) tak přibyla ta letošní plichta. Do utkání v Rousínově odcestovalo torzo mužstva. Trenér Zapletal měl k dispozici celkem 13 v podstatě zdravých hráčů. V zápase se překvapivě na hrotu objevil Jaromír Paciorek.

Jak správně pravil místní hlasatel, v utkání oběma celkům o nic nešlo. A v takové, řekněme poklidné, atmosféře se odehrával celý zápas. I tak v úvodních sekundách zahořelo před brankou domácích. První útočný výpad potáhl Volek, který hledal svou přihrávkou na penaltě nabíhajícího spoluhráče. Míč prosvištěl pokutovým územím na Mrštáka, rána putovala nad břevno.

Poté se na celých 13 minut hra uklidnila. Domácí hrozili zejména svými křídelními výpady, kde defenzíva Spartaku taktak stíhala rychlonohého Horvátha. První branka zápasu však ve 14. minutě přišla po hrubici v našem pokutovém území. Špatné odhlavičkování nabilo Růžičkovi, jehož následná rána se zastavila až v Gajdošově síti. 1:0

Na dalších 15 minut se hra opět rozmělnila do podoby pozorné defenzívy domácích a kvalitní, leč bezúčelné mezihry Spartaku. Ve 31. minutě pak po jednom ze svých výpadů zakončoval tvrdou ránou Horváth, na mrštného Gajdoše si však svou jedovkou nepřišel.

Svou pružnost si hulínský brankář vyzkoušel znovu v 38. minutě, kdy udělal domácí Sedláček před pokutovým územím kličku do protipohybu Ditricha a následnou ránu likvidoval opět Gajdoš.

Hulín brankáře Hrdličku vystrašil ve 42. minutě ránou Volka nad a ve 44. minutě rousínovští měli napilno v pokutovém území poté, co po křídle prošel Dvořáček, jeho ostrý centr domácí odkopli jen k nabíhajícímu Mršťákovi, který míč zase vrátil před branku, kde jej definitivně domácí uklidili do bezpečí před nabíhajícími hráči Hulína.

I druhý poločas začal velice svižně v podání Spartaku. Paciorek vysunul do uličky Dvořáčka, který tak rázem čelil pouze brankáři Hrdličkovi. Ten však vyběhl proti, zmenšil úhel a střelu zlikvidoval.

Pak ale přišla 48. minuta a srovnávací branka Spartaku, kterou měl na svědomí stylově Jaromír Paciorek, který se na šestnáctce otočil a na jeho střelu k tyči byl Hrdlička krátký 1:1.

O deset minut později náš útočník procvičil Hrdličku znovu, ten si však nadvakrát se střelou poradil. V 59. minutě poté Paciorek znovu vysunul Dvořáčka, který před brnakou kličkami hledal prostor pro lepší zakončení a obrana tuto nadějnou šanci zavčasu uhasila.

V 65. minutě přišla příležitost domácího Chadzidise. Z přímého kopu dobrých 30 metrů od branky míč doplachtil až ke Gajdošovi, který bravurní robinzonádou vyrazil.

S postupujícími minutami kvalita hry opadala, a tak se ve zbývajících minutách na hřišti objevily už jen dvě brankové příležitosti. V 74. minutě střílel Stržínek doprostřed branky a o deset minut později si Gajdoš vybral slabou chvilku, když vyběhl za míčem až příliš daleko od svého stanoviště, rousínovský Sedláček, který byl u balónu dříve, brankáře obstřelil, na brankové čáře však stál připravený Stržínek a míč odkopl do bezpečí.

Rozhodčí Fridrichovský utkání ukončil v čase, kdy na ukazateli svítila číslice 89 a nedošlo tak ani na naplnění avizovaných 3 minut. Hvizdem, končícím zápas, tak skončila sezóna 2008/2009 a s ní i poslední zápas, kde na lavičce Spartaku stál Petr Zapletal. (Své otázky můžete stále klást zde.) Přítomní fanoušci Spartaku svému trenérovi stylově poděkovali a poděkovali si za sezónu i s hráči navzájem.

Hodnocení trenéra: Jediné, co mi v dnešním posledním zápase chybělo, bylo vítězství. Šancí jsme na to měli dostatek, ale i tak jsem s přístupem a herním projevem svých hráčů spokojen. Hodně mne potěšili i všichni členové našeho fanclubu, když po zápase vyvěsili transparent, v němž mi poděkovali za práci. Musím říct, že jsem byl ve Spartaku rád a rád se budu do Hulína vracet.

Rousínov: Hrdlička – Rychlík (89. Galia), Maša, Mikloška, Kotouč – Horváth (59. Berný), Buršík, Chadzidis, Neužil (74. Dvořák) – Růžička, Sedláček.
Spartak: Gajdoš – Dunda, Stržínek, Ditrich, Václavíček – Mršťák, Kadlec (72. Kříž), Ševela, Dvořáček – Paciorek, Volek (80. Zlámal).