FK Mohelnice

25

Muži >> FC Forman Boskovice – SK Spartak Hulín 0:1 ročník 2008/2009

FC Forman Boskovice – SK Spartak Hulín 0:1

31.5.2009 | 09:43:33 - Utkání v krásném a velmi příjemném prostředí v Boskovicích bylo pro oba soupeře důležité zejména z hlediska toho, že oba týmy měly před utkáním šňůru bez vítězství. Nad domácím týmem se stále ještě vznáší teoretická hrozba sestupu, Spartaku zase nepomohla šňůra proher. To vše ještě podpořila zdravotní stránka našich borců, disciplinární trest Michala Dundy, a tak tým odcestoval do Boskovic pouze se čtrnácti hráči.

Od první minuty na hřišti panovala squadra hostí. Ve 12. minutě posunul kapitán Ševela na Kříže, který bez zpracování vypálil nad branku.

V 19. minutě přišel zásah do černého. Po Koutného vysunutí do uličky šel na Švédu v brance domácích Třasoň a svůj nájezd proměnil 0:1. Vstřelená branka hru hostí trochu uvolnila a pro Spartak bylo dalším úkolem skóre zvýšit.

Ve druhé půlce prvního poločasu se ale vzchopili domácí a převzali iniciativu. Ve 26. minutě nejprve zahřmělo před Kupkou, když hlavičkoval Václavek nad branku po rohovém kopu. Ve 27. minutě se už ale před Kupku prodral Ošlejšek, jeho zakončení však náš brankář kryl a domácí útočník svou šanci tedy neproměnil. Zvýšenou aktivitu, co se týče ohrožování branky hostí, podpořil Ošlejšek ještě v 30. minutě, když z otočky na šestnáctce poslal míč těsně vedle branky.

Ve 33. minutě přišla další branková příležitost Spartaku. Václavíček potáhl míč po křídle, přenesl na druhou stranu na Mršťáka, který vrátil před branku. Na hlavičku si zde naskočil Dvořáček a půl metru před odkrytou brankou trefil tyč.

Ve 42. minutě Spartak 2x po sobě zahrával rohový kop Dvořáčkem. Při obou se dostal k zakončení před brankou Koutný. 1x byla jeho střela zblokovaná, podruhé lapil míč brankář Švéda, obdobně naložil vzápetí i se slabou Mršťákovou střelou doprostřed brány.

Druhá část hry přinesla nezměněnou podobu.

V 53. minutě zlikvidoval Švéda střelu Koutného, domácí Havlíček zase mířil vedle naší branky.

57. minuta přinesla individuální akci Kříže, který zaběhl až k postranní čáře, kličkou se uvolnil, jeho následná přihrávka před branku překvapivě prošla mezi brankářem a obráncem a zatímco míč kopíroval brankovou čáru napříč celou volnou svatyní, v řadách Spartaku se nenašel nikdo poblíž, na koho by zbyla ta milá povinnost dorazit míč dovnitř.
Ve stejné minutě hlavičkoval těsně nad branku Michal Ševela.

V 62. minutě se dostal uličkou do brejku znovu Miroslav Třasoň. Domácí defenzíva však byla pozorná, a tak tísněný forvard místo technické funesy zakončoval střelou, kterou Švéda srazil na roh.

Domácí se na dostřel Kupkovy branky dostaly v 67. minutě po přímém kopu Dostála, míč mimo hřiště si srazili Boskovičtí sami. V 70. minutě už obdobná Dostálova situace znamenala pro Hulín větší nebezpečí. Míč nejprve prosvištěl naším pokutovým územím, nakonec zakončoval Ošlejšek doprostřed branky.

V 75. minutě domácí nejprve zahrozili ve svém útočném pásmu. Míč ale vyvezl Václavíček, který našel Ševelu a ten se několika ladnými kličkami na šestnáctce uvolnil a vystřeli. Domácí brankář Boskovice podržel a střelu vyrazil.

Hodně zlé krve nadělal další útočný výpad Spartaku v 77. minutě. Kříž se dral do pokutového území, jeho kolizi s brankářem sudí Beneš jako penaltový neposoudil, následné protesty odnesl žlutou kartou kapitán Ševela.

S blížícím se závěrem utkání se zvyšovala nervozita na obou stranách. Žlutou kartu si v řadách Spartaku odnesl i Třasoň poté, co při jeho kličce v pokutovém území na zemi zasáhl rukou domácí obránce. Za následná nevhodná slova, na které hlavního sudího upozornil pomezní, přišel v nejbližší přerušené hře žlutý kartónek.

I tak měl Spartak ještě dost příležitostí k tomu, aby vstřelil pojišťovací branku. V 81. minutě vystřelil Václavíček, jeho zakončení zlikvidoval Švéda. V 87. minutě podtrhl svou smůlu v zakončení Michal Dvořáček, protože poté, co se zbavil v pokutovém území svého bránícího hráče a dostal tak prostor ke střele, trefil svou druhou tyč v zápase.

V duchu hesla „nedáš dostaneš“ 89. minuta přinesla skoro šanci domácím vstřelit srovnávající branku. Pozorný Kupka ale svým výběhem mimo pokutové území a následným odkopem ve skluzu proti nabíhajícímu hráči Boskovic, situaci zhasil.

Utkání tak skončilo vítězstvím hostí a nutno říct, že po zásluze. Pouze jednobranková výhra, při všem respektu k domácím, neodpovídá šancím a průběhu hry v podání Spartaku, což na druhou stranu není v letošní sezóně poprvé. I tak jsou tři body na kontě Hulína.

Hodnocení trenéra: Dnešní vítězství je naprosto zasloužené. Hráli jsme aktivně, v pohybu, dostávali jsme se do šancí a škoda jen, že jsme se dokázali prosadit jen jednou. I přesto, že jsme nastoupili v obměněné sestavě na některých postech z důvodu zranění, tak všichni kluci mne svým přístupem a předvedeným herním projevem potěšili.

Boskovice: Švéda – Doležel (85. Horák), Václavek, Martínek (73. Cetkovský), Dostál – Müller (59. Janíček), Preč, Vykoukal, Havlíček – Ošlejšek, Kašpar.
Spartak: Kupka – Číhal, Stržínek (82. Volek), Ditrich, Václavíček – Mršťák, Ševela, Koutný (87. Kadlec), Dvořáček, Kříž – Třasoň.