FK Mohelnice

25

Muži >> FC Velké Meziříčí – SK Spartak Hulín 3:0 ročník 2008/2009

FC Velké Meziříčí – SK Spartak Hulín 3:0

17.5.2009 | 15:37:17 - Muži Spartaku v nedělním dopoledni propadli ve Velkém Meziříčí na celé čáře. Svým výkonem zcela zklamali jednak své fanoušky, ale jistě i mnohé z přítomných diváků, kteří se přišli podívat na tým, jehož předchází dobrá pověst. To, co ale Spartak předvedl, nemělo nic společné s tím, z čeho ono dobré renomé vychází. Za celý zápas vystřelili muži v modrém na Invaldovu branku pouze 2x Dvořáčkem v 70. a v 73. minutě a brankář domácích si s těmito míči lehce poradil.

Do utkání naše mužstvo nastoupilo, a do konce sezóny již nastupovat i bude, oslabené o 2 opory. Jaromír Paciorek i Jaroslav Laciga jsou po utkání s Líšní nositeli sádrového doplňku. První jmenovaný skrzevá kotník, ten druhý zase kvůli zlomenině v zápěstí. Od počátku se tak do sestavy vrátili David Volek a Josef Mršťák.

Od úvodního hvizdu to vypadalo, jakoby hulínští ještě dospávali. Domácí se do Spartaku zakousli a bylo jich všude plno. K tomu se přidalo plno nepřesností, základních chyb a spoustu dalších věcí a výkon hostí rázem postrádal jakýkoliv náznak kvality. Na hřišti tak jasně a s přehledem dominovali velkomeziříčští hráči. Dvě naše střely Michala Dvořáčka z druhé půle jsme již zmiňovali, a tak se můžeme věnovat tomu, co bylo dále k vidění.

Už ve 2. minutě domácí zahrávali přímý kop po Dundově faulu, standardku zakončoval do Kupkových ruk Jiří Hort. V 5. minutě nad branku zakončoval Němec a hned vzápětí po naší ztrátě vedle branky pálil Kratochvíl.

Po ostrém začátku to na chvíli vypadalo, že se spartakovci probrali a začínají se zahřívat na provozní teplotu. Vše se do starých kolejí vrátilo v 19. minutě, kdy nejprve pálil po zemi Kratochvíl a po chvíli po rychlém přechodu zase z před branky hlavičkoval nad Dufek.

Ve 27. minutě už se měnilo skóre. Banální chyba v našem útoku, následovaná chybou ve středu pole znamenala přechod do útoku Němcem, který se několika ladnými pohyby uvolnil a postupoval na Kupku zcela sám a svou akci učebnicově zakončil 1:0.

Prakticky vzápětí se mohlo skóre měnit znovu. Ve 29. minutě zakončoval Berka, pozorný Kupka ale byl na místě. Ve 34. minutě už ale školácká chyba Hulína v obraně a nedorozumění vystavily Kratochvíla do snadné pozice uklidit míč do sítě 2:0.

Ve 36. minutě znovu Kratochvil zakončoval ukázkovým volejem z oblasti penaltové značky – Kupka byl na místě a míč zpacifikoval. Ve 37. minutě pak po hlavičce domácího kapitána Pokorného robinzonádou Kupka vyškrábl míč ze šibenice.

Druhá půle na hřiště přivedla střídání Číhala za Zlámala.To byla ovšem také jediná změna. Obraz hry se jinak vůbec nezměnil.

V 50. minutě po Hortově centru zboku zakončoval ze šestnáctky Mucha nad branku. O 4 minuty později prošel centr na Dufka, jehož následně Kupka vychytal. V 58. minutě byl hlavní postavou hulínské sestavy opět náš brankář, který si bravurně poradil s domácí standardkou i s následnou střelou.

Třetí brankový zásah přišel z pokutového kopu po faulu v šestnáctce. Kop bezpečně proměnil domácí Jiří Hort. 3:0
Zvláštností pro dnešní střelce Velkého Meziříčí bylo to, že pro všechny byl dnešní zásah do černého prvním. Pro některé v jarní části, pro některé v celé sezóně.

Poslední šancí zvýšit skóre měli domácí v 86. minutě, když se do úniku dostali Němec s Kratochvílem. První jmenovaný volil svoje zakončení místo příhry na volného hráče. Střelu Kupka srazil na roh.

Rozhodčí v utkání nastavil symbolickou minutu, kterou snad ani nedodržel. Nebylo třeba. Dnešní hulínská výprava byla naprosto bezzubá a smutně neškodná, a to snad ve všech směrech, které si lze ve fotbalovém utkání představit. Jedinou výjimkou byl výkon Petra Kupky, který zachránil několik vyložených brankových příležitostí, jinak si Spartak zpět odvezl mnohem výraznější prohru.

Hodnocení trenéra: V dnešním utkání existovalo pouze jedno mužstvo, a to mužstvo domácích, kteří zvítězili zcela zaslouženě.Výsledek je pro mne zklamáním, protože já jsem chtěl, jako ve všech předchozích zápasech, uspět. Ještě větším zklamáním je ale pro mne přístup k zápasu a předvedený herní projev mých hráčů. Až na Kupku, které nás ještě podržel, zůstali všichni hráči za mým očekáváním. Nedodrželi nic z toho, co jsme si v přípravě řekli. Sami si takovým výkonem kazí své fotbalové jméno a kredit naší společné práce.

FCVM: Invald – Krejčí, Brychta, Mucha, Hort – Berka (90. Jedlička), Němec, Pokorný, Dufek (84. Loup)– Kratochvíl (86. Beran), Klusák.
Spartak: Kupka – Dunda, Zlámal (46. Číhal), Ditrich, Václavíček – Mršťák (80. Koutný), Kadlec, Ševela, Dvořáček – Třasoň (80. Kříž), Volek.