28
16

FK Mohelnice

25

Muži >> Hokejový výsledek přinesl 3 body: SK Spartak Hulín – TJ Sokol Konice 7:0 ročník 2008/2009

Hokejový výsledek přinesl 3 body: SK Spartak Hulín – TJ Sokol Konice 7:0

9.5.2009 | 20:47:20 - Výsledek utkání mluví jednoznačně, snad by nebylo třeba psát sáhodlouhého komentáře a stačilo by zrekapitulovat několik brankových příležitostí. Spartak svého dnešního soupeře do nitky rozebral. Na hřišti v Hulíně se představilo mužstvo, které bylo od první minuty pod tlakem Spartaku a přítomní diváci přemýšleli, kdy padne první branka utkání.

Už ve třetí minutě velice aktivní Laciga předkládal míč k zakončení Paciorkovi, ten ale branku přestřelil. Poté v 7. minutě centroval Václavíček na Lacigu, který hlavičkoval vedle branky. Drtivý úvod umocnil prakticky hned vzápětí Laciga, který přihrával Dvořáčkovi, jeho střela ale přišla ze záklonu a skončila v rukavicích brankáře Kmecika.

Blonďatý záložník Spartaku v 10. minutě také táhl protiútok Spartaku, předložil míč na malé vápno před prázdnou branku, kde hrozící branku zahasil odkopem do zámezí hostující hráč.

Smršť neproměněných vyložených brankových příležitostí domácí diváky dohnala k úžasu a zároveň i k pochybám nad dalším vývojem zápasu. Ve 13. minutě přišel ale uklidňující moment, když po Lacigově zkroceném zakončení míč Třasoň uklidil do branky 1:0.

Vedoucí branka ulevila tempu zápasu na obou stranách. Ve 21. minutě zahrozili hosté, když se ke Kupkovi řítil Kobylík, stopku mu ale skluzem vystavil Ditrich. Na druhé straně vyzkoušel obratnost Kmecika Třasoň, brankář Konice se ale vyznamenal a střelu srazil na roh. Ve 30. minutě pak ideálně našel v pokutovém území Dvořáček Třasoně, který měl dostatek času na zpracování a na následnou střelu, která však skončila těsně vedle tyče.

Ve 33. minutě pak přišel klíčový okamžik celého zápasu. Po vysunutí uháněl Ševela na branku Konice. V pokutovém území jej Kmecik stáhl a rozhodčí Vacula neměl jinou možnost, než brankáře vyloučit a nařídit pokutový kop. Situace přinesla prodlevu v utkání, protože hosté druhého brankáře neměli, a tak se nakonec mezi tyče postavil Pavel Křeček a hned musel čelit pokutovému kopu v podání Jaromíra Paciorka. Náš hráč šanci proměnil a skóre se změnilo v uklidňující podobu 2:0. 42. minuta poté přinesla spolupráci Laciga – Paciorek a druhý jmenovaný pojistil vedení na 3:0. V nastavení poté křížnou přihrávkou Laciga předložil míč nabíhajícímu Ševelovi, který poslal střelu nad branku.

Druhá půle přinesla volnější pojetí hry. V úvodu střílel, po Ševelově přihrávce, Volek vedle branky. V 60. minutě hostující obranku v pokutovém území poškádlili Volek s Dvořáčkem když si po Václavíčkově centru vyměnili mezi sebou míč a první jmenovaný zakončoval do Křečkových rukou.

O 2 minuty později se ale skóre měnilo znovu, když po Václavíčkově centru zakončoval Mršťák 4:0. V 66. minutě byl střelec branky faulován v pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil Michal Dvořáček a skóre se vyšplhalo do podoby 5:0.

Další brankový zásah přinesla 73. minuta a samostatná akce Volka, který nadvakrát před Křečkem proměnil 6:0. O další dvě minuty nešťastného Křečka v bráně Konice překonal Jaroslav Zlámal z velkého vápna 7:0.

Hosté v druhé půli zahrozili v 83. minutě Jurníkem, jeho akci ale v pokutovém území zastavila obrana Spartaku. Naopak v 85. minutě měl šanci na druhý brankový zásah Třasoň, střelu ale do sítě nedostal.

Konince určitě uvítala závěrečný hvizd, naopak hráči Spartaku se předvedeným brankostrojem parádně předvedli po třech týdnech před domácím publikem.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme podali výborný výkon a zcela zaslouženě jsme vyhráli. Po celý zápas jsme byli aktivní, po pěkných akcích jsme se dostávali do šancí a ty jsme dokázali proměňovat. Jsem spokojený a za dnešní výsledek a herní projev zaslouží kluci poděkování.

Spartak: Kupka – Dunda, Zlámal, Ditrich (69. Číhal), Václavíček – Laciga, Ševela (58. Mršťák), Kadlec, Dvořáček – Třasoň, Paciorek (46. Volek).
Konice: Kmecik – Křeček P., Rus, Penc, Šimek – Křeček T., Michalčák (84. Hlouš), Coufal (46. Jurník), Schon – Kobylík, Přikryl.