28
16

FK Mohelnice

25

Muži >> Jednoznačná výhra v Rájci: MKZ Rájec–Jestřebí – SK Spartak Hulín 0:5 ročník 2008/2009

Jednoznačná výhra v Rájci: MKZ Rájec–Jestřebí – SK Spartak Hulín 0:5

3.5.2009 | 19:48:08 - Utkání proti týmu, který bojuje o záchranu v soutěži, přineslo kvalitní podívanou. Spartak odcestoval na hřiště soupeře s cílem odčinit bodový nezdar ze Ždírce minulý týden. Oproti tomuto utkání učinil trenér Zapletal několik změn v sestavě. Na křídle nechal odpočívat Josefa Mršťáka, stejně tak Petra Stržínka. Celý zápas naopak odehráli Michal Dvořáček a Svatopluk Kadlec.

Až do 17. minuty se odehrával boj mezi šestnáctkami. Pak přišla akce, kdy Spartak provedl výpad, po Třasoňově střele, kterou brankář Nahodil vyrazil, míč zachytil Ševela, posunul na Dvořáčka, jehož střelu zastavila až síť 0:1. Aktivita Hulína pokračovala i v následujících minutách, Třasoň ve 20. minutě mířil ale vedle branky domácích.

Rájec v rozmezí 23. – 26. minuty zahrál 2 standardní situace, které ale bezpečně odvrátila defenzíva Spartaku. Naopak Dunda ve 28. minutě mířil svou střelou vedle branky.

Hra pokračovala bez výraznějších šancí až do 38. minuty, kdy naši standardku zahrával Laciga, domácí ji bezpečně odvrátili, míč se vrátil na naše kopačky a ze všeho vyšla střela Dvořáčka nad branku. O minutu později zase zahrávali 2 rohy domácí, Spartak podnikl protiútok a zakončoval Lacigou nad branku.

Druhá část hry začala zostra. Ve 46. minutě si zaběhl na centr za zády obranu Spartaku Chládek a jeho střela orazítkovala břevno. Aniž to Ráječtí tušili, byla to jejich největší branková příležistost v zápase.

V 50. minutě posunul Dvořáček na Lacigu, který z první dával Paciorkovi. Jeho střelu brankář domácích ale vyrazil na roh. Z následující standardky hlavičkoval Ditrich a míč směřující do branky jistil dorážkou Václavíček, branka ale nebyla uznána pro ofsajd.

V 56. minutě se s míčem k brance vydal z úhlu Ševela, jeho střelu zastavil až brankář Nahodil. O minutu později už ale Spartak přidal další brankový zásah. Po rohu Dvořáčka hlavičkoval Třasoň, míč směrující do branky ještě pojistil finální střelou Paciorek 0:2.

V 60. minutě střílel Dvořáček ze standardky na hranici šestnáctky nad. O dalších 8 minut později pak přišla chyba domácích v obraně, vyběhnutý brankář Nahodil minul míč, který tak prošel k číhajícímu Lacigovi a ten uklidil do prázdné branky 0:3.

Svou chybu domácí brankář napravil v 70. minutě, kdy Laciga posunul na Ševelu, jeho střelu ale Nahodil vyrazil. K nadějné střele, která branku sice nepřinesla, ale prosvištěla kolem branky, se dostal Kadlec v 74. minutě.

V 75. minutě přišel na hřiště David Volek za Mirka Třasoňe. Tento tah se ukázal být jako rozhodující pro konečné skóre. Nejprve proměnil Volek v 77. minutě přihrávku od Paciorka – 0:4, a v poslední minutě spolupráce Zlámal – Volek přinesla pro druhého jmenovaného v utkání druhou a celkově pátou branku Spartaku. Domácí ještě před tím v 89. minutě Haničincem stříleli nad branku.

Rozhodčí Langhammer utkání neprotahoval. Jednoznačné vítězství přineslo Spartaku tři body.

Hodnocení trenéra: Po celé utkání jsme byli lepším celkem. Na soupeře jsme byli připraveni, a když kluci splnili vše, co jsme si v příprave na utkání řekli, tak jsme k velmi kvalitnímu hernímu projevu přidali branky a zaslouženě získali 3 body.

Rájec: Nahodil – Škvarenina, Macík, Lajcman, Chládek – Fiala (82. Řehoř), Flígl, Haničinec, Krejčí – Sova (80. Korytář), Ostrý.
Spartak: Kupka – Dunda, Zlámal, Ditrich, Václavíček – Laciga, Ševela (82. Číhal), Kadlec, Dvořáček – Paciorek (86. Stržínek), Třasoň (75. Volek).