28
16

FK Mohelnice

25

Muži >> Ze Ždírce pouze s bodem: SK Dekora Ždírec nad Doubravou – SK Spartak Hulín 0:0 ročník 2008/2009

Ze Ždírce pouze s bodem: SK Dekora Ždírec nad Doubravou – SK Spartak Hulín 0:0

26.4.2009 | 18:48:16 - V chladném větrném počasí se na Vysočině v nedělním odpoledni zrodila bezbranková remíza. Z utkání bolely oči, více než kvalitní kopanou viděli přítomní diváci boj, plno nepřesností a tři bravurní zákroky Petra Kupky.

Úvodní minuty zápasu přinesly opatrnou hru. Kvalitu hry hodně ovlivňoval vichr a srovnat se s tímto měli problém jak hráči Spartaku, tak domácí. Jako první zahřmělo v 11. minutě před brankou domácích, když Ševela bravurně vysunul Václavíčka, jeho přízemní centr před branku ždírečtí odvrátili.

Ždírec v 16. minutě Kolouchem naznačil, že nedá svou kůži lacino. Slabá střela ze záklonu však bez problému skončila v rukou Kupky. Jemu mohl Spartak děkovat o 4 minuty později, když chyba v rozehrávce poslala Chmelíka do vyložené šance, střelu ale brankář Hulína zlikvidoval. O 3 minuty později se před naší bránou zablýsklo znovu, z přímého kopu zahraného Chmelíkem míč po zemi prosvištěl kolem zadní tyče.

Pak se probrali hulínští, kteří v první půli vypadali, jakoby je dlouhá cesta na Vysočinu ukolébala. Ve 25. minutě poslal míč vysoko do oblak Laciga po Mršťákově centru. Obdobný cíl našla i Ševelova střela zpoza šestnáctky ve 39. minutě. To Stržínkova rána ze stejné vzdálenosti řádně štípla brankáře Žďánského do rukavic, střelu vyrazil, míč ale zkrotil před nabíhajícími hráči Hulína.

Do druhé půle udělal trenér Zapletal jednu změnu. Místo zraněného Stržínka šel do středu zálohy Dvořáček.

Hra ve druhé půli ale vypadala navlas stějně jako v předchozí části. Byla 58. minuta, když domácí Smejkal vystřelil po zemi vedle branky. Prakticky vzápětí zachránil prapor Spartaku před osamoceným Šnoblem Kupka. Stejný hráč Ždírce pak zakončoval ve stejné minutě z voleje.

Spartak přeci jen přidal na obrátkách. V 65. minutě minula jen těsně ždíreckou branku Mršťákova střela z otočky. Vyšší obrátky přinesly v 70. minutě spolupráci Ševely a Mršťáka, po níž skončila zblokovaná střela na rohu. Obdobný výsledek měl i Paciorkův průnik ze strany v 74. minutě.

Největší šanci Spartaku přinesla 80. minuta a spolupárce Ševely s Třasoněm, po níž druhý jmenovaný vyslal finální střelu těsně vedle zadní tyče prázdné branky. Neproměnění této šance mohli domácí potrestat v 89. minutě, když míč z rohu Čalkovského tečoval před Kupkou domácí Klupka, náš brankář ale výborně zasáhl a podržel tým i tentokrát.

Rozhodčí Kůrka nastavil v utkání jednu minutu, po níž oba týmy na své konto připsaly po bodu, což je ale po hříchu zasloužený výsledek pro oba soupeře.

Hodnocení trenéra: V prvním poločase jsme nedokázali navázat na aktivní hru z minulého zápasu. U hráčů mi scházel hlavně pohyb. Tento zápas za takového větru a na takovém terénu byl hlavně o pohybu a bojovnosti, a proto jsme nemohli domácí hráče ohrozit.
Druhou půli jsme přidali, měli více ze hry, ale bohužel v přesnosti a kombinaci koncovka vyzněla stejně jako v první půli. V bráně nás ještě v některých situacích soupeře podržel Petr Kupka. Za dnešní výkon jsme si bod nezasloužili.

Ždírec: Žďánský – Sobotka, Čalkovský, Klupka, Takacs – Šnobl, Smejkal, Carda (83. Hanousek), Blažek – Chmelík, Kolouch.
Spartak: Kupka – Dunda, Zlámal, Ditrich, Václavíček – Mršťák, Ševela, Stržínek (46. Dvořáček), Laciga – Paciorek, Volek (72. Třasoň).