Val.Meziříčí

14

Muži >> SK Spartak Hulín - SK Hanácká Slavia Kroměříž "B" 2:1 ročník 2005/2006

SK Spartak Hulín - SK Hanácká Slavia Kroměříž "B" 2:1

17.9.2005 | 18:30:45 - Okresní derby mělo zvláštní náboj, a to z pohledu více stran – v první řadě šlo o okresní derby, dále šlo o utkání tradičních rivalů, k tomu připočtěme tu skutečnost, že oba týmy bojují o špičku tabulky krajského přeboru, no a navíc v dresu Spartaku se objevují hráči, kteří prošli dresem soupeře (a naopak v dresu "béčka HS" nastoupili Jiří Zezula a Tomáš Nakládal, oba to bývalí hráči Hulína.) Poslední vzájemný zápas totožných soupeřů v létě skončil 3:2 pro Hanáky, s áčkem Hanácké Slavie se Spartak v soutěžním utkání střetl naposledy v létě 2002 v rámci utkání 2. kola poháru ČMFS, kde Hanácká Slavia přes náš tým (2:3, b: Grigar, Zavadil) postoupila do kola třetího, kde narazila na FK Teplice vedené tehdy Františkem Strakou. Časy se mění, náš tým a první tým soupeře již dělí tři výkonnostní třídy, takže na nějakou dobu opravdovému soutěžnímu derby odzvonilo, pokořit sešívané soupeře tedy můžeme pouze částečně.

Oba soupeře v posledním zápase potkala prohra. Zatímco Spartak nešťastně prohrál v Uherském Brodě týden předtím, Hanáci si pro první prohru přijeli do Kateřinic a odvezli si s sebou sice tři, ale góly…

Do utkání nastoupil Spartak ve vínové „sparťanská rudé“ barvy, Hanáci v modrém.Kdo by v tom ale hledal sepětí s klubovými barvami, neuspěl by. Oba nastoupili v dresech s logem sponzora soutěže, utkání přihlíželo 120 platících diváků, stadion se ale v průběhu zápasu slušně zaplnil, takže souboji ve skutečnosti přihlíželo daleko více diváků.

Vzhledem k tomu, že se druholigové hanácké áčko o pár kilometrů dál chystalo k obdržení 4 gólů od Ústí nad Labem, ušetřil trenér „béčka“ Marek Sedlák od následného nadávání a spílání vděčného kroměřížského publika jen 2 hráče týmu „A“ – s číslem 9 Ivo Světlíka a s číslem 11 Josefa Petráše, který v podstatě za „béčko“ HS už nastupuje pravidelně.

Spartak nastoupil na hrotu s útočnou dvojicí Klesnil – Kopunec. Utkání od počátku vypadalo velice vyrovnaně. Prvních pár minut měl lehkou převahu Spartak, pak několik výpadů podnikli hosté. V pokutovém území našich už v několika prvních minutách úřadoval někdejší hulínský hráč Jiří Zezula s číslem 10. Jeho pád v pokutovém území rozhodčí jako faul neposoudili. Na druhé straně brankář hostí zachraňoval před Kopuncem, snad zaváhání hulínského hráče zapříčinilo, že chytrá přihrávka ze strany skončila v náruči brankáře. Po jednom ze střetů začal pokulhávat Zdeněk Klesnil, a tak jej vystřídal Luděk Zdráhal. První půle však výraznější akce v pokutovém území ani jednoho ze soupeřů nepřinesla. Optickou převahu měl Spartak, ale obrana hostí úřadovala dobře, rozhodně si s ní nezadala ani obrana naše. V záloze srdnatě bojoval Ondřej Stojaník, byl velice rychlý a důrazný, zřejmě měl velkou motivaci, vidět bylo i Ondřeje Šilingera, stabilní člen naší zálohy – Radek Grigar – vymýšlel způsob, jak vytvořit faul v oblasti kolem pokutového území, což se mu i úspěšně dařilo, aktivní Josef Mršťák rozděloval přihrávky, bohužel oba útočníci si s balóny v první půlce nevěděli rady.

Do druhé půle nastoupil Spartak beze změn. A už od první minuty měl opravdu výraznou převahu, v podstatě se hrálo na polovině Hanáků. Svou šanci vstřelit gól promarnil Luděk Zdráhal, Ondřej Stojaník pak přeloboval vyběhnuvšího hostujícího brankáře, bohužel míč skončil i vedle branky. Hosté podnikali ojedinělé výpady – jeden z nich se podařil Petrášovi, který z levé strany doběhl k pokutovému území a zpoza šestnáctky vypálil – Vogl ránu překvapivě až na dvakrát zlikvidoval. O chvíli později zahrozil i Světlík, ale to bylo vše.

Ve druhé půli se dařilo Grigarovi rozehrávat standardní situace, vždy však skončily neúspěšně, ať už mimo bránu nebo jinak zneškodněné. Výjimkou byla 68. minuta, kdy po faulu na něj rozhodčí odpískal přímý kop z hranice šestnáctky. Radkova kopací technika je známá i u soupeře, a tak bylo cítit, že „něco visí ve vzduchu“, výbornou práci odváděl před brankářem Luděk Zdráhal, který gólmana hostí provokoval svou drobnou postavou, jíž mu stínil ve výhledu, na pravé straně pokutového území číhal volný Stojaník, na levé Šilinger, všichni Hanáci byli v pokutovém území, nejvíce ve zdi…. Grigar se pokusil rozehrát, ale ze zdi vyběhl moc brzo Petráš, rozhodčí nelenil a vytáhl žlutou kartu. Vzhledem k tomu, že již jednu žlutou kartu hráč měl, mohl se odšourat do sprch. Zřejmě se do nich moc netěšil, cesta z hřiště mu trvala velice dlouho. Ani to však naše chlapce nerozhodilo, Grigar rozehrál, balón skončil na tyči, po míči se vrhal brankář, balón se však dostal do moci hulínských, byl přihrán na volného Stojaníka a ten rozvlnil síť – 1:0 pro Spartak…..

Radost převeliká, bohužel netrvala dlouho, po z tribuny nejasné situace (snad pošťouchnutí Zezuly či ruce) v pokutovém území rozhodčí nařídil pokutový kop. Marné bylo vztekání Šilingorovo, za pár chvil už míč čekal na značce pokutového kopu a odtud jej Krejčí poslal do Voglovy sítě - 1:1.

Hulín nicméně převahu měl i nadále. Vyložené šance se však ani na jedné straně neurodily. Blížil se tak konec zápasu a Mršťákovi se podařilo vsítit rozdílový gól na 2:1, těsně před koncem měl tentýž hráč ještě možnost zvýšit na 3:1, ale svou šanci nevyužil. I tak tři body zůstaly v Hulíně. Vzhledem k tomu, že všichni soupeři, kteří se pyšnili pozicí v tabulce nad Spartakem ve středeční dohrávce prohráli a Spartak porazil jednoho z těchto rivalů, navíc má zápas k dobru, tak situace v tabulce z našeho pohledu vypadá přiznivěji, než tomu bylo před týdnem. Nejprve Spartak musí dokázat své kvality v Provodově příští týden, poté má navíc na domácím hřišti šanci konečně porazit Hluk.

Vogl - Odstrčilík, Zlámal, Šilinger, Nedbal - Stojaník, Grigar, Kadlec, Mršťák - Klesnil (Zdráhal(Darebníček), Kopunec (Bejtkovský)