FK Mohelnice

25

Muži >> Z derby tři body: SK Spartak Hulín – FS Napajedla 4:0 ročník 2008/2009

Z derby tři body: SK Spartak Hulín – FS Napajedla 4:0

18.4.2009 | 19:21:48 - Tři branky v první půli, sympatický výkon hostí a bezpočet neproměněných šancí viděli diváci v sobotním odpoledni v Hulíně. Za domácí se trefil 2x David Volek, jednou Jaromír Paciorek, 1 zásah přidal do vlastní sítě hostující obránce Filip Dvořáček.

Obrazová reportáž z utkání na TV i-Spartak

Slunečné sobotní odpoledne a atraktivní soupeř přilákal pěknou diváckou návštěvu. Hosté z Napajedel začali utkání aktivně a úvodní čtvrthodinu zatápěli hulínské defenzivě. Nejaktivněji se projevovali Nečas s Melichárkem, podporovaní Michalem Huťkou.

V 15. minutě Spartak zahrozil táhlou Stržínkovou střelou nad branku. A v 19. minutě přinesl rychlý kontr první branku utkání. Laciga přenesl na Paciorka, který sice mohl jít na brankáře Krajču sám, zvolil ale přihrávku na nabíhajícího Volka a ten přetavil centr ve vedoucí branku Hulína 1:0.

Úvodní branka vnesla do utkání více podívané. Následovala pětiminutovka, kde se střídaly akce na obou stranách. Ve 22. minutě Nečas zahrával přímý kop těsně vedle Kupkovy brány. Ve 23. minutě střílel zpoza šestnáctky těsně vedle Paciorek, ve 25. minutě po Stržínkově standardce hlavičkuje Volek nad a ve 26. minutě po narážečce od Huťky střílel po zemi Nečas těsně vedle.

32. minuta přinesla druhou branku v zápase. Mršťák utekl po křídle, centrem našel Volka a po jeho hlavičce se stav změnil na 2:0.

Druhá branka v zápase přidala vítr do zad hulínské squadře. Ve 35. minutě Mršťák ještě z penalty zakončil vedle, ale když o 2 minuty později ze strany Václavíček hledal centrem spoluhráče v pokutovém území, zasáhl při pokusu o odvrácení míče nešťastně napajedelský Filip Dvořáček a výstavně uklidil balón za Krajčova záda potřetí v první půli 3:0.

Prakticky hned vzápětí se řítil na napajedelskou branku Mršťák, na brankáře ale nevyzrál, obdobně neuspěl ani ve 40. minutě Paciorek, jehož polocentr polostřelu Krajča rovněž zkrotil.

Do druhé půle hosté udělali v sestavě změnu, když místo Kuby Samsonka na hřiště přišel Vlček. Byť Fatra do půle vletěla aktivně, její osud v zápase byl zpečetěn hned zkraje, když Mršťák dostal míč do běhu a rázem se ve dvojici s Paciorkem objevili před samotným Krajčou. Mršťák před vyběhnutým brankářem přihrál spoluhráči a ten už v klidu míč dovedl až za brankovou čáru. 4:0

Hosté z Napajedel zápas ale nezabalili a snažili se sympaticky hrát dále. Zbývající čas do konce zápasu obě strany využili k nevyužití nadějných akcí.

V 59. minutě Dunda prostrčil míč na Paciorka, jeho střelu hostující obrana zblokovala na roh. V 69. minutě přišel další ze sólových nájezdů našich hráčů. Tentokráte to vyšlo na Stržínka, který sice Krajču obstřelil, trefil ale zvnějšku brankovou konstrukci.

V 76. minutě přišla branková příležitost exhulínského šutéra Huťky. Melichárek potáhl, míč naservíroval na šestnáctku právě Huťkovi, jehož zakončení ale Kupka bez problémů zpacifikoval. V 79. minutě se naopak zablýsklo před Krajčou, zakončení tísněného Paciorka napajedelský brankář zlikvidoval. V 80. minutě pak Huťka prošel po brankové čáře, míč naservíroval před naši branku, nenašel se už ale nikdo z hostí, kdo by vystřelil.
Hosté se k čestnému úspěchu přiblížili ještě jednou, a to v 89. minutě, když dobře vystřelil Melichárek, Kupka ale vyrazil.

Rozhodčí Fojt ukončil zápas přesně po 90. minutách.

Hodnocení trenéra: Na regionální derby utkání jsme se s hráči celý týden poctivě připravovali a jsem rád, že kluci byli za svůj kvalitní výkon odměněni 3 bodovým ziskem. Aktivním poctivým herním projevem v obou fázích hry jsme zápas rozhodli už po prvním poločase, kdy jsme se dokázali brankově prosazovat. Druhou půli jsem chtěl dát možnost i hráčům, kteří zatím tolik toho prostoru nedostávali a rozhodně mne nezklamali. Vítězství je zasloužené, ale ocenuji i snahu soupeře, který v nekompletní sestavě se prezentoval jako celek, který neprodá svou kůži zadarmo a určitě svým dílem přispěl k dnešnímu atraktivnímu duelu.

Spartak: Kupka – Dunda, Zlámal, Ditrich, Václavíček – Mršťák (69. Koutný), Ševela (55. Dvořáček Michal), Stržínek (77. Kadlec), Laciga – Paciorek, Volek.
Fatra: Krajča – Dvořáček Filip (68. Plachý), Kameník, Zatloukal, Čtvrtníček – Sklenář, Haša, Nečas, Samsonek Jakub (46. Vlček) – Melichárek, Huťka.