28
16

FK Mohelnice

25

Muži >> Tři body z hřiště posledního: FK Mohelnice-Moravičany – SK Spartak Hulín 0:2 ročník 2008/2009

Tři body z hřiště posledního: FK Mohelnice-Moravičany – SK Spartak Hulín 0:2

12.4.2009 | 08:21:40 - Spartak splnil povinnost a dovezl z Mohelnice, z hřiště nejhoršího celku divizní tabulky, tři body. Na hřiště sobotního soupeře se neodjíždělo zrovna v jasné pozici favorita, zvláště při vzpomínce na měsíc staré vítězství domácích nad Vyškovem v poměru 2:0.

Pozitivem pro trenéra Zapletala bylo před utkáním to, že se uzdravili všichni hráči. Výsledkem byla změna v pozici stoperské dvojice, kterou utvořilo duo Ditrich – Zlámal, útočné duo Paciorek a Volek. V záloze poprvé po roce a půl chyběl Michal Dvořáček, pozici zaujal Petr Stržínek.

Kdo by přišel na zápas ve 25. minutě, mohl by nárokovat krácení vstupného a ještě by navíc nepřišel o vůbec nic z podívané, která do této chvíle byla k mání. Snaha obou stran překvapit soupeře končila na hranici šestnáctky, přičemž trochu nebezpečněji vypadaly akce domácích. Spartak se potýkal především s nepřesnými příhrávkami a nákopy, které spoustu nadějně rozběhnutých akcí poslaly do pekel.

Ve 28. minutě Lacigův centr směřující na malé vápno na Paciorka odvracel v pádu domácí hráč na rohový kop. I u dalšího fotbalového momentu v utkání byl Jaromír Paciorek – po faulu na sebe zahrával přímý kop z 20 metrů a míč poslal těsně nad branku.

Gólového momentu se přítomní diváci dočkali ve 37. minutě. Na začátku bylo autové vhazování, přenesení hry na druhou stranu, odkud Laciga odcentroval do pokutového území. K míči se dostal Michal Ševela a propálil vše, co mu stálo v cestě 0:1. Vedoucí branka uvolnila napětí v hulínské sestavě.

Druhý poločas přinesl více fotbalu. Domácí se snažili vstoupit aktivně, hned v úvodu dravě zaběhli a centrovali před branku, kde míč na roh důrazně uklidil Ditrich.

Na druhé straně ve 48. minutě poškádlil přítomné Zlámal střelou ze střední vzdálenosti, která skončila těsně vedle tyče. Na to navázal vzápěti důrazně Dunda, jehož centr zakončoval nad branku Ševela.

Poté se opět obě strany odmlčely, co se týče brankových příležitostí, až do 66. minuty, kdy závar v naší šestnáctce vytvořili domácí a výsledkem všeho bylo nastřelené břevno.

Na to odpověděl Spartak v 70. minutě. Domácí faulovali Lacigu. K zahrání standardní situace se postavil Stržínek a z dobrých 25 metrů přehodil špatně postaveného brankáře Winklera. „Kop jsem takto chtěl zahrát, bylo to cílené. Viděl jsem, že brankář stojí až moc ven z brány, navíc udělal při nákopu ještě krok dopředu,“ zhodnotil po zápasu situaci autor branky. 0:2

Z dalšího průběhu utkání byla výrazná 80. minuta a akce domácích, při niž byl ošetřován Petr Kupka, který při zásahu inkasoval kopanec do hlavy. Vzhledem k otřesení, které si ze situace odnesl, nebyl v utkání schopen pokračovat a do branky tak nastoupil Michal Gajdoš.

V 86. minutě na Dundův centr naskočil Laciga, trefil však jenom tyč. Domácí do poslední chvíle chtěli vstřelit branku, a tak v 90. minutě gepardím skokem pod nohy nabíhajícího Masopusta hasil akci Gajdoš. V 93. minutě Havlíček v závaru před brankou poslal míč vedle.

Utkání skončilo zaslouženou výhrou 2:0 pro Spartak.

Hodnocení trenéra: Myslím si, že uktání jsme vyhráli zaslouženě. Hráčům patří poděkování za to, jak se vyrovnali s nerovným terénem, díky němuž nám vázla kombinace. Domácí se dostali k jedné střele, trefili břevno, my jsme měli o pár šancí navíc a dali jsme dvě branky. Tím jsem s dnešním utkáním spokojen.

Nyní nás čeká opět domácí utkání a to derby proti Napajedlům 18.4.2009 v 16:00.

Mohelnice: Winkler – Heidenreich. Rosůlek, Mičker, Klos (82. Rousek) – Havlíček (58. Svačina, Šrot, Kloss (58. Kuba), Vašíček – Masopust, Erneker.
Spartak: Kupka (80. Gajdoš) – Dunda, Zlámal, Ditrich, Václavíček – Mršťák, Stržínek, Ševela (90. Kadlec), Laciga – Paciorek (77. Třasoň), Volek.