28
16

FK Mohelnice

25

Muži >> Spartak hledá útočníka: SK Spartak Hulín – SK Rostex Vyškov 1:1 ročník 2008/2009

Spartak hledá útočníka: SK Spartak Hulín – SK Rostex Vyškov 1:1

4.4.2009 | 19:48:19 - Krásné skoro letní počasí doprovázelo kulisu utkání Spartaku a Rostexu Vyškov. Zápas se hrál na přírodní trávě a sliboval dobrou podívanou, vždyť se utkal 3. a 4. celek tabulky. Sestava Spartaku postrádala ve Žďáru zranivšího se Paciorka a jak se ukázalo, ztráta to byla citelná. Naopak po zranění se do sestavy vrátili Zlámal s Třasoněm, kteří také vytvořili útočné duo.

Úvodní minuty začaly aktivně z obou stran, přičemž se hra přesunula spíše na polovinu Vyškova. Ve hře dopředu se však citelně projevilo, že oba dnešní útočníci mají výpadek, už od počátku tato naše herní fáze zcela evidentně skřípala.
Hosté po deseti minutách ukázali, že do Hulína rozhodně nepřijeli bránit. Po Hodinářově standardce zahrané od postranní čáry jistým zákrokem podržel tým Kupka, o dalších deset minut později po rohovém kopu šel po míči na zadní tyč Sigmund a skluzem trefil těsně jenom boční síť.

To ve 27. minutě si tutovku vypracoval Spartak, Zlámal posunul na Dvořáčka, ten přihrál Mršťákovi, který postupoval sám do pokutového území. Oproti zápasu ve Ždáru, ale náš hráč tentokrát gólově neuspěl a v ústrety Kopáčkovi zakončil vysoko nad bránu!

Ve 35. minutě Laciga posunul Dundovi, následoval pas na Mršťáka, který odcentroval napříč celým pokutovým územím, kde našel číhajícího Třasoně. Ten při svém zakončení neměl tolik prostoru, střela byla zblokovaná a následoval rohový kop.

Pak přišla 40. minuta a bleskové KO v podání Rostexu. Útočnou snahu Spartaku hosté zastavili, přešli do protiútoku, který byl zastaven faulem u postranní čáry. Po rozehrání sice defenzíva Hulínských míč odvrátila, před pokutovým územím ale už číhal Hanus a nádhernou střelou z 20 metrů rozvlnil síť za Kupkovými zády. Branka potěšila hosty včetně jejich sympatických fanoušků a Hulínské mohlo napadnout, jaktože měl střílející hráč tolik prostoru anebo spíše, kdy naposledy takovou branku vstřelil někdo z našeho týmu. 40. minuta, stav 0:1.

Poločasová přestávka přivedla na hřiště Michala Ševelu do zálohy a Davida Volka do útoku.

Hra v druhé půli pokračovala ve stejné podobě, jako tomu bylo v prvním dějství. Spartak se snažil hrát aktivně dopředu, snaha ale končila na pozorné defenzivě Vyškova v kombinaci s bezzubostí našeho útoku.

V 51. minutě Mršťák potáhl po straně, odcentroval a zakončující Laciga poslal střelu vedle branky. Snahu domácích vymyslet něco vpředu hosté využili a vytáhli z kapsy 2 infarktové situace. V 63. minutě podnikli brejk, přišel centr před branku na osamoceného Tilšera. Brankář Kupka však tým znovu podržel tím, že střelu hráče hostí zlikvidoval. Hned o minutu později Sigmund odcentroval na penaltu, odkud zakončují Tilšer poslal míč do oblak.

Poctivá snaha Spartaku vstřelit branku byla odměněna v 76. minutě. Když to nešlo útočníkům, vydal se do šestnáctky Ševela, kterého zfaulovali a přišel na řadu pokutový kop. Tíhu momentu na sebe vzal Dvořáček a srovnal na 1:1.

Nabízející se bod ze zápasu by byl pro Spartak málo, a tak byla snaha vstřelit rozdílový gól. V rozhodujících chvílích se ale na kopačky lepila smůla, nepřesnosti a zbrklost. Hosté navíc závěr utkání pojali takticky, a tak se ráznými skoky přiblížila 90. minuta. Po ní následovaly méně než 2 avizované nastavené minuty a po závěrečném hvizdu cesta hráčů do šaten.

Diváky pak kromě rozporuplného pocitu ze zápasu doprovázely otázky, zda 3 nebo 4 hráči, kteří dnes snesli přísnější měřítko, mohou příští týden v Mohelnici sami zvládnout i další zápas. Příští týden nás totiž nečeká žádný lehký soupeř. Naopak, čeká nás tým, který toho dnešního soupeře před dvěma týdny doma porazil 2:0.

Hodnocení trenéra: Utkání skončilo zaslouženou remízou a pro nás je takový výsledek zklamáním. To i přesto, že jsme měli problémy složit, kvůli zdravotnímu stavu našich útočníků, pro dnešní důležité utkání hrotovou dvojici. Ta kvalita tam prostě nebyla, a proto jsme nedokázali na dobře organizovanou obranu Vyškova vytvořit větší tlak. Na můj vkus byla naše hra v útočné fázi pomalá. Kombinace nám vázla z důvodu nepřesností při rozehrávce a malé nabídky našich hráčů. Druhý poločas jsme změnili rozestavění a hráli vabank za cenu rizika v obranné fázi. U hráčů oceňuji vůli otočit výsledek, byl tam daleko aktivnější pohyb, větší úsilí, nasazení, ale ta kvalita v předfinální a finální fázi tam prostě nebyla.

Spartak: Kupka – Dunda, Ditrich, Stržínek (72. Kadlec), Václavíček – Mršťák, Dvořáček, Laciga, Koutný (46. Ševela) – Třasoň, Zlámal (46. Volek).
Vyškov: Kopáček – Vágner, Schindler, Hodinář, Bárta (21. Baričák)– Hanus (90. Kollár), Žoček, Lang, Tilšer (80. Daněk)– Mašlej, Sigmund.