28
16

FK Mohelnice

25

Muži >> Ze Žďáru pouze s bodem: FC Žďas Žďár nad Sázavou – SK Spartak Hulín 1:1 ročník 2008/2009

Ze Žďáru pouze s bodem: FC Žďas Žďár nad Sázavou – SK Spartak Hulín 1:1

29.3.2009 | 17:08:30 - V chladném deštivém nedělním dopoledni se na Vysočině hrál kvalitní fotbal na umělé trávě, která je svými rozměry menší, než je tomu u nás v Hulíně. Zdravotní problémy nepustily do sestavy Volka s Třasoněm.

Spartak zápas začal velice aktivně a domácí měli plné ruce práce s bráněním rychlých výpadů do své obrany. V 6. minutě z otočky střílel z malého vápna Paciorek, ránu ale zblokoval za ním stojící hráč domácích.

Po dalších minutách oboustranně aktivní hry v 18. minutě podnikli domácí protiútok, přišel centr před bránu, kde z voleje pálil Hirsch nad Kupkovu branku. Hned vzápětí zase ideálně našel Mršťák Paciorka, který postupoval trochu z úhlu na Pospíchala. Výsledná střela směřovala těsně vedle zadní tyče. O tři minuty později si to oba hráči zopakovali znovu, své role si ale prohodili. Mršťák pak udělal vyběhnutému Pospíchalovi lahůdkovou kličku a míč uklidil do opuštěné svatyně 0:1.

Domácí se s vedením Spartaku nehodlali smířit a přidali na pohybu. Ve 27. minutě nejprve Dunda zastavil domácí útok v šestnáctce, o minutu později skončil u Kupky zahraný přímý kop a ve 29. minutě se směrem k naší bráně vydal Bratršovský, vyslal po zemi jedovatou střelu ze vzdálenosti cca 25 metrů, kterou nešťastně do protipohybu našeho brankáře tečoval Ditrich a skóre bylo srovnáno 1:1.

Srovnávací branka hráče Spartaku v aktivitě utlumila a ke slovu se dostali domácí. Na koně je mohla posadit Číhalova minela ve 37. minutě, po níž se v ústrety ke Kupkovi řítil Zedníček, jeho střela skončila těsně vedle branky.

Po změně stran se jako první ke slovu dostali spartakovci Stržínkovou střelou vedle. V 54. minutě utekl po straně Paciorek a stříleným centrem hledal před brankou spoluhráče. Ve skluzu šel do balónu Stržínek, míč skončil opět těsně vedle Pospíchalovy branky.

To ovšem bylo z příspěvků našeho útočníka v tomto utkání bohužel všechno. V 56. minutě se totiž při celkem běžném souboji Jaromír zranil a musel být střídán. Od té chvíle hrál Spartak bez klasického útočníka.

I tak si náš tým vypracoval slibné šance. V 60. minutě protančil Ševela s míčem až před vyběhnutého Pospíchala, nenašel však dostatek klidu na zakončení a tato příležitost zůstala neproměněna.

Domácí v 67. minutě zahrávali Zedníčkem nepříjemný přímý kop, který se ale stočil vedle branky. Na druhé straně zahrával v 72. minutě Laciga roh, po němž hlavičoval Ditrich do odkryté branky, domácí obrana přesto míč celkem bez problému odklidila.

S blížícím se závěrem bylo zřejmé, že kdo eventuálně dá branku, utkání vyhraje. V 78. minutě zahrávali roh Ždárští, na šestnáctce se ke střele dostal Bureš, nikým netečovaná střela, která prolétla pokutovým územím, však Kupku nezaskočila. V těchto chvílích byl Spartak pod optickým tlakem domácích. Z něj se ale několika rychlými brejky vymanil a přidal i něco navrch ze svého umu k ohrožení Pospíchalovy svatyně.

V 85. minutě tak z přímého kopu po faulu na Lacigu protáhl Dvořáček gólmana domácích, kterému sice střela vypadla z rukou, nicméně nepodařilo se míč dotlačit do branky. To z rohového kopu na straně druhé v 87. minutě vznikl před Kupkou docela slušný závar, ten se však podařilo vyřešit, aby z otočky v 89. minutě střílel Dvořáček ze šestnáctky po zemi na zadní tyč, kde brankář Pospíchal konečky prstů střelu vytlačil mimo.

Tím byl ale účet utkání naprosto vyčerpán a soupeři se rozešli s remízou 1:1.

Hodnocení trenéra: Bod z dnešního utkání je dle průběhu hry pro nás ztrátou. První poločas jsme hráli aktivně v obou fázích hry a je jen škoda, že jsme nechali domácí vlastní brankou srovnat. Ve druhém poločase jsme po zranění Paciorka hráli bez klasického útočníka, ale přesto jsme se do šancí dostali a jen neproduktivní koncovka nás stála plný bodový zisk. Domácí nás několikrát ve druhém poločase zatlačili, ale pozorný Kupka vše spolehlivě vyřešil.

Ždár: Pospíchal – Heide, Bureš, Sysel, Raška – Bojda, Otoupalík, Bratršovský, Hirsch – Procházka, Zedníček.
Spartak: Kupka – Dunda, Ditrich, Číhal, Václavíček – Mršťák, Stržínek (81. Koutný), Ševela, Dvořáček, Laciga – Paciorek (58. Kadlec)