28
16

FK Mohelnice

25

Muži >> Tříbodový zisk z derby: SK Spartak Hulín – FC Viktoria Otrokovice 2:1 ročník 2008/2009

Tříbodový zisk z derby: SK Spartak Hulín – FC Viktoria Otrokovice 2:1

21.3.2009 | 18:13:02 - Úvodní jarní kolo přineslo za slunečného počasí atraktivní podívanou, dvě odpískané penalty, dva rozdílné poločasy a ve finále tříbodový zisk domácích fotbalistů.

Spartak do utkání nastoupil s útočným duem Zlámal – Paciorek. Úvodní minuty sice patřily hostům z Otrokovic, otěže zápasu ale záhy převzali domácí. V 9. minutě podnikl po standardní situaci rychlý protiútok Paciorek, posunul na Dundu a ten ze strany nabil Zlámalovi – brankář Křížek se však zaskočil nenechal. V 11. minutě naopak Paciorek vyzval ke střele Dvořáčka, jeho táhlá křížná střela skončila vedle branky.

Ve 14. minutě už v otrokovickém pokutovém území zahřmělo, když Ševela našel Paciorka, a ten mazácky podél Křížka skóroval 1:0.

Aktivní způsob hry Spartaku pokračoval i v následujících minutách. Vstřelená branka posílila snahu domácích a výsledkem bylo přenesení hry víceméně na polovinu hostí.
Výsledkem všeho byl ve 27. minutě Krhutův faul na Lacigu v pokutovém území a rozhodčí Chabiča neomylně ukázal na značku penalty. K míči se postavil Paciorek a Křížkovi nedal podruhé šanci – 2:0.

Brzké a nadějné vedení domácích nesebralo hostům chuť do hry. Ve 33. minutě Ondryáš zatáhl po straně, míč naservíroval po zemi před branku, kde jej odkopli obránci Hulína. Prakticky hned vzápětí podnikl Spartak protiútok, kde Zlámal chytře přenechal přihrávku vzduchem Paciorkovi, který se tak rázem objevil sám před Křížkem. Náš útočník ale zvolil až moc efektní zakončení lobem přes vyběhnutého brankáře, míč přeletěl nejen soupeře, ale, byť těsně, minul i břevno.

Se závěrem první půle přišly krátce po sobě fauly na otrokovické hráče. Poprvé byl nedovoleně k zemi poslán exhanácký Martin Jurčík, přímý kop zahrál Jordánek vysoko nad branku, druhý přímý kop se závěrem poločasu zahrál Krhut do zdi.

Za dvoubrankové vedení odcházeli soupeři do šaten. Po přestávce trenér Viktorky Jaroslav Matějíček udělal dvě změny v sestavě, na hřiště poslal Mikulčíka a do útoku vytáhlého Maňáka.

První minuty druhé půle přinesly obdobnou podívanou, jako tomu bylo před přestávkou. Ve 47. minutě Dunda našel Zlámala, který hlavičkoval do rukou brankáře Křížka.
Hosté se ale brzy začali vracet do zápasu, první vlaštovkou bylo vyvezení míče Hrnčiříkem, ten našel rychlého Krhuta, jeho centr odvrátil Stržínek.
Spartak podnikl protiútok, Mršťák poté našel Zlámala, jeho hlavička šla nad branku.

Obraz hry se začal měnit, viktoriáni se stali aktivnějšími. V 65. minutě hasil problémy v defenzívě před dotírajícím Maňákem včasným vyběhnutím Kupka. Ve stejné minutě štírek Krhut našel centrem na zadní tyči Ondryáše, který ve skluzu mířil vedle. Z rohového kopu v 67. minutě mířil Kraváček hlavičkou těsně nad branku a v 70. minutě Viktoria udeřila brankově. Po Dundově faulu na pronikajícího Hrnčiříka rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu ve prospěch hostí. K míči se postavil Dujka a Kupkovi nedal šanci 2:1.

Inkasovaná branka byla jenom vyústěním pasivity Spartaku a nechanému prostoru ve prospěch Viktorie. Parádně rozehrané utkání se rázem změnilo v boj a ve zbývajících minutách bylo zaděláno na pořádné drama.
Domácí se naštěstí probrali a hru v poli vyrovnali. Z fotbalových akcí do konce zápasu zaujalo jen v 82. minutě vypíchnutí míče Paciorkem, přenesení na Lacigu, který před pokutovým územím prováhal nejlepší moment na zakončení, aby byla jeho konečná střela zblokovaná.

Žádné další výrazné akce už v utkání neproběhly, skóre nedoznalo změn, a tak hosté odjeli domů s prázdnou.

Hodnocení trenéra: Jsem rád, že jsme úvodní jarní kolo výsledkově zvládli. První poločas mě uspokojil i z hlediska herního projevu a pokud by Jarda Paciorek proměnil šanci za stavu 2-0, kdy přehazoval hostujícího brankáře, tak bylo asi rozhodnuto. Ve druhém poločase jsme nenavázali na hru z první půle. Nepodrželi jsme míč, kazili jednoduché přihrávky, a když soupeř snížil z pokutového kopu, tak jsme se o první jarní vítězství strachovali až do samého závěru.

Spartak čeká příští neděli zápas na Vysočině se Ždárem nad Sázavou.

Spartak: Kupka – Václavíček, Stržínek, Ditrich, Dunda – Laciga, Dvořáček, Ševela, Mršťák (88. Koutný) – Zlámal (70. Volek), Paciorek.
Viktoria: Křížek – Gerych (46. Mikulčík), Kraváček, Vrága (46. Maňák), Dujka – Krhut, Hrnčiřík, Homola, Ondryáš (65. Juráň)– Jurčík, Jordánek.