divize "D" 2008/09

1

FK Šardice

68
2

SK Líšeň

68
3

SK Spartak Hulín

56
4

HFK Třebíč

51
5

Rostex Vyškov

47
6

Vik. Otrokovice

43
7

Sokol Protivanov

39
8

Žďár nad Sázavou

38
9

Sokol Konice

38
10

Velké Meziříčí

36
11

Framoz Rousínov

35
12

FS Napajedla

33
13

Forman Boskovice

31
14

Ždírec n. Doubravou

30
15

Rájec-Jestřebí

28
16

FK Mohelnice

25


Rozpis utkání Spartaku - jaro 2024

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Dušičková drahanská facka: TJ Sokol Protivanov – SK Spartak Hulín 2:1 ročník 2008/2009

Dušičková drahanská facka: TJ Sokol Protivanov – SK Spartak Hulín 2:1

2.11.2008 | 18:48:49 - Muži Spartaku propadli v Protivanově a po zásluze nevezou ani bod. Domácí se v druhé půli ujali vedení Hajčíkem, za Hulín srovnával Dvořáček. Druhou branku domácích přidal Poláček a ta se ukázala jako vítězná.

Fotbalisté Spartaku zajížděli v dušičkovou neděli na Drahanskou vrchovinu do Protivanova. Mnohé z tábora hulínských děsila vzpomínka na jarní propadák 0:4. Od té doby se však situace změnila, před zápasem domácí okupovali chvost tabulky a Spartak 2. místo. Protivanov na neutěšenou situaci reagoval výměnou trenéra, kdy na lavičku usedl trenér Sedláček, bývalý to ligový hráč se zkušenostmi i z Německa.

Už pohled na hrací plochu nevěstil nic dobrého – měkký hrbolatý terén dával tušit o obtížnosti kombinace po zemi.

Domácí nastoupili do utkání aktivně a už ve 3. minutě zahrávali Ondřejem Dostálem rohový kop, Kopecký hlavičkoval nad bránu. Odpovědí byla v 5. minutě akce Koutného, přihrávka na Třasoně v pokutovém území, který ale nenašel dost prostoru k ideální střele.

Ve 12. minutě přišel faul domácích na Ševelu, k přímému kopu se postavil Dvořáček a rozezvonil Vítkovu levou tyč! Věrni heslu „kuj železo, dokud je žhavé“ pak přišla další akce hulínských, na přetažený Mršťákův centr naskočil Volek, balón však proletěl podél branky.

Domácí z těchto akcí neinkasovali, otřepali se a začali opět tlačit na pilu. Ve 30. minutě zahrávali O. Dostálem standardní situaci, kterou vyrážel Kupka, domácí míč vrátili na číhajícího Nečase v diskutabilním postavení, který vzápětí fauloval našeho brankáře. Další nebezpečnou situací se prezentovali protivanovští v 36. minutě, to Dostál Martin potáhl po Zlámalově chybě v obranném zákroku po straně, přízemní centr směřoval na O. Dostála, který z první trefil včas vyběhnutého Kupku.

To bylo z bojovného prvního poločasu vše.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji domácí. Hned ve 48. minutě se řítil za míčem k bráně O. Dostál, křižoval jej však Stržínek a míč zahrál na roh. Z něj domácí nic nevytěžil, hulínští naopak přešli do protiútoku Dvořáčkem, následovala přihrávka na Koutného a od něj na Volka, který pálil nad branku.

O 10 minut později už se měnilo skóre. Diskutabilní faul přinesl domácím standardní situaci, kterou zahrával M. Dostál. Kupka míč v první fázi výborně vyrazil, před brankou už však číhali domácí, kteří Hajčíkem balón dotlačili za čáru 1:0.

Na vzniklou situaci zareagoval trenér Zapletal přeskupením týmu na ofenzivní notu. Bohužel celý tento zápas Spartak provázely ty samé chyby, a to nepřesnosti v rozehrávce, buď nedotažené, či přetažené nepřesné přihrávky, a tak přechod do útoku velmi citelně vázl. V situaci se své hráče snažili podpořit i hulínští fanoušci, kteří se nenechali znechutit vývojem zápasu a intelektově hodnotnými výštěky některých místních diváků.

V 75. minutě už už hulínští jásali. Po Stržínkově standardce přišla Zlámalova přihrávka na Mršťáka, který ale míč z voleje do branky neprotlačil. O 2 minuty později se individuálně za šestnáctkou uvolnil Třasoň, pálil ale jen do Vítkovy náruče.
O další 2 minuty později Mršťák našel přetaženým centrem Dvořáčka, který se uvolnil a přízemní střelou na zadní tyč srovnal skóre 1:1.

Chvíli po inkasovaném gólu měli hulínští navrch a vstřelená branka je povzbudila k větší aktivitě. Bohužel prakticky vzápětí se skóre měnilo potřetí. Branku přinesla naprosto triviální akce jako vystřižená z her NHL či FIFA. - domácí prošli po postranní čáře, prošel přízemní centr před branku, kde z voleje zakončil Poláček, hráči Spartaku vypadali v tu chvíli jako stínující, či přihlížející statici. 2:1

Byť do konce zápasu chybělo celkem 10 minut, muži dnes nebyli ve stavu cokoliv zvrátit, a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Talpy mohli jásat domácí. Protivanov sice tabulkově je na chvostu, i když jistě neprávem. To však pro tým mužů Spartaku, který před 14 dny podal velice kvalitní výkon v Šardicích, není ani omluvou okřídlené " Není každý den posvícení", neboť nejsou v situaci, kdy můžou ztrácet body.

Hodnocení trenéra: Protivanov vyhrál zaslouženě a my jsme mu tu cestu k vítězství hodně usnadnili. Více než porážka mě mrzí, že jsme dnešní utkání prohráli přístupem mých hráčů, tam byl ten rozdíl nejmarkatnější. Na takovém terénu, kde se kvalitní fotbal hrát nedá, rozhoduje přístup, jednoduchost,vůle po vítězství, tedy základní věci a ty byly více na straně domácích, což je pro mě v naší situaci nepochopitelné a neodpustitelné.
Hráči mě hodně zklamali, je to i pro mě poučení a určitě si dnešní zápas důkladně rozebereme.

Protivanov: Vítek – Hajčík, Koláček, Kopecký, Pászto – Poláček, Nečas, Látal, Valenta (75. Večeřa Miroslav)– Dostál Martin (90. Šimek), Dostál Ondřej (85. Večeřa Michal).
Spartak: Kupka – Dunda, Stržínek, Zlámal, Laciga – Mršťák, Ševela, Dvořáček, Koutný (63. Číhal)– Volek, Třasoň

 Hajčík, Poláček - Dvořáček

 Koláček, Kopecký – Kupka, Zlámal

 150Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3477x, hodnocen 7x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016