28
16

FK Mohelnice

25

Muži >> Vydřené vítězství: SK Spartak Hulín – FC Forman Boskovice 1:0 ročník 2008/2009

Vydřené vítězství: SK Spartak Hulín – FC Forman Boskovice 1:0

25.10.2008 | 17:45:12 - Chladné sobotní odpoledne přineslo v první půli jasnou převahu domácího celku a přehršel neproměněných brankových příležitostí. Vedoucí branku Spartaku vstřelil Josef Mršťák. Další branku již domácí v průběhu zápasu nepřidali, hosté naopak ve druhé půli šancí na srovnání skóre, a tak body zůstávají v Hulíně.

Hostující celek není oblíbeným soupeřem Spartaku. V loňské sezóně jsme s nimi uhráli jediný bod za remízu 0:0 v Boskovicích. V domácím zápase na jaře náš tým hosté sestřelili dvěmi brankami a nečekaně u nás zvítězili 2:0.
Domácí do dnešního utkání nastoupili s jednou změnou v sestavě oproti zápasu v Šardicích - ve středu zálohy nastoupil Kadlec.

Od počátečních minut bylo patrné, že snahou hostí, kteří bojují na druhém pólu divizní tabulky, bude získat aspoň bod. Taktika byla viditelná – velký důraz na obranu. Za celý poločas se hosté dostali asi 3-4x za půlící čáru.

Po úvodním oťukávání se před Švédou objevil v 7. minutě bezúspěšně Třasoň a v 10. minutě Spartak zahrával rohový kop, který zakončil Zlámal hlavičkou nad branku. Ve 12. minutě dokonce Spartak vstřelil branku - po centru od Stržínka ve skluzu uklidil míč do sítě Dvořáček, pro ofsajd ale branka uznána nebyla.

Další kousky předvedli hráči v 17. a následující minutě – nejprve Dunda v pádu hlavičkoval do rukou gólmana, poté Mršťák centrem našel Dvořáčka, ten vrátil před prázdnou branku, ale nenašel se nikdo, kdo by míč do branky dorazil. Ve 20. minutě pak Třasoň přihrávkou nabil Ševelovi, jeho křížná střela skončila těsně vedle branky.

V 27. minutě Švéda zasahoval po Dvořáčkově střele, na odražený míč se dostal Mršťák, uvolnil se, vystřelil, brankáře překonal, na brankové čáře ale Boskovice zachránil Jakub Horák, který míč vykopl ven.

O minutu později už to ale vyšlo. Mršťák postupoval a postupoval, až vystřelil k zadní tyči, na střelu Švéda nedosáhl 1:0.

Vedoucí branka posílila již tak velkou herní převahu Spartaku. Další branku měl na noze Dvořáček ve 34. minutě, střelou však trefil spojnici břevna a tyče, odražený míč byl o kousek vyšší než nabíhající Mršťák, před kterým zívala prázdná brána. Technickou střelou se brankáře hostí pokusil překvapit Dvořáček i v 38. minutě, míč ,směřující do vzdálenějšího růžku branky, Švéda vyškrábl nad břevno.

Poslední slovo měl ve 44. minutě Třasoň. Laciga vybojoval míč na brankové čáře, naservíroval jej do pokutového území k Třasoňovi, kolem něj se však seskupili asi 2 hráči plus gólman. Náš hráč se kličkami uvolnil, prostoru proti Švédovi však již moc nebylo, a také výsledná střela skončila na brankáři.

Do druhé půle hosté vstoupili mnohonásobně aktivněji a bylo to na průběhu hry znát. Na hřišti přibylo aktivity a bojovnosti na straně Boskovic a nervozity a křeče na straně Spartaku plynoucí jednak ze snahy ubránit čisté konto a jednak snahy vstřelit pojišťovací branku.

Už v úvodu druhé půle prosvištěl nebezpečný centr naším pokutovým územím. V 54. minutě Volek přiťukl Mršťákovi, následoval centr před bránu, opět chyběl někdo, kdo by dorazil do branky.

Hosté měli pořádnou tutovku v 64. minutě, kdy se kupředu řítilo duo Preč – Škarabela. Druhý jmenovaný měl na noze vyrovnání, když ale v téměř ideální situaci poslal míč nad branku, asi nebyl příliš spokojený s tím, jak se svou šancí naložil.

Na druhé straně Mršťák v 68. minutě krásným centrem našel na zadní tyči naskakujícího Lacigu, výsledkem ale byl útočný faul našeho hráče. O minut později jsme měli za hru rukou možnost zahrávat standardní situaci. Dvořáčkovu střelu Švéda vyrazil.

S blížícím se závěrem hrací doby hosté chtěli využít hry na brejky a vzhledem k tomu, že se nedařilo Spartaku dát pojišťovací branku, pro Boskovice mohla hrát prim i určitá dávka nervozity našich hráčů.

Spolehlivá obrana hulínských však komplikace nepřipouštěla, byť si někdy hráči přidělali práci zbytečně topornou rozehrávkou či nepřesnou kombinací.

V 79. minutě měl nadějnou akci opět Hulín - centr směřující na Koutného na roh odehrál Müller. V 85. minutě pak míč ze standardky Stržínka, směřující přímo na přední tyč branky, skončil v zámezí v nepřehledné změti noh, snad s přispěním nabíhajícího Volka, který se snažil před brankářem tečovat.

Hosté se ještě se závěrem hrací doby dostali ke střele Lukášem Martínkem, který ale tak z dvaceti metrů zamířil velmi nepřesně nad branku. Závěrečnou vážnější šanci mělo na svědomí duo Dvořáček – Třasoň. Útočník Spartaku šel po přihrávce na Švédu, tísněn byl ale Pavlem Martínkem, který mu více než dýchal na záda. Málo prostoru tak nestačilo na překonání brankáře hostí, který výslednou střelu srazil na roh.

Z něj, ale ani z jiné akce už branka v zápase nepadla. Vydřené 3 body tak zůstaly v Hulíně.

Hodnocení trenéra: Utkání jsme, až na jednu situaci, měli pod kontrolou, ale bohužel k většímu klidu nám chyběla druhá branka v síti hostů. Golových příležitostí jsme si vypracovali dostatek, ale bez většího efektu.
Spokojený s herním projevem jsem byl jen v prvním poločase, druhou půli jsme se přizpůsobili pasivní hře hostů, a když jsme nedokázali zužitkovat brankové příležitosti, tak závěr byl zbytečně nepřesný a nervózní. Každopádně vítězství je zasloužené a jsem rád, že jsme dokázali utkání výsledkově zvládnout.

Spartak: Kupka – Dunda, Zlámal, Stržínek, Laciga – Mršťák, Ševela, Kadlec (77. Koutný), Dvořáček – Volek, Třasoň.
Boskovice: Švéda – Horák J., Martínek P., Václavek, Horák V. – Preč, Škarabela, Bárta (87. Odehnal), Vykoukal (87. Žilka)– Martínek L., Müller (87. Ošlejšek).