FK Mohelnice

25

Muži >> SK Spartak Hulín – FC Velké Meziříčí 3:0 ročník 2008/2009

SK Spartak Hulín – FC Velké Meziříčí 3:0

11.10.2008 | 18:33:43 - Hosté z Velkého Meziříčí z Hulína nevezou ani bod, byť podali sympatický výkon. Spartak dostal do vedení před přestávkou Třasoň. Uklidňující druhou branku přidal ze standardky Stržínek a skóre uzavřel hlavou Volek v závěru utkání.

Slunečné říjnové odpoledne přivedlo do Hulína celek z Vysočiny z Velkého Meziříčí. Hosté se před rokem od nás vraceli s nepříjemným debaklem 8:1, naopak z Velmezu jsme v prvním jarním (a deštivém) utkání letos dovezli těžce vydřený bod za remízu 0:0. O kulisu se zejména v první půli staral hostující věrný fanoušek s bubnem, který sympaticky vytrval své mužstvo povzbuzovat celý zápas. Fotbalovou atmosféru na hulínské straně zase představili dorostenci Spartaku, kteří hlasitě povzbuzovali své zkušenější kolegy, podpořeni hladkým vítězstvím 8:0 nad dorostem Hovězí.

Utkání moc fotbalové krásy, ba ani herní lehkosti, nepřineslo. Spartak nastoupil bez zraněného Paciorka, v útoku s duem Třasoň – Volek.

Do první zajímavé příležitosti se dostali hosté v 10. minutě Kratochvílem, který se před šestnáctkou uvolnil a po zemi střílel vedle. Hned v 11. minutě naopak Stržínek zahrával přímý kop těsně nad branku. O minutu později s míčem do pokutového území zaběhl Třasoň, přihrál Ševelovi, ale ten pálil nad.

Následující minuty se opět hra změnila v boj o míč. Tak tomu bylo až do 23. minuty, když centr hostujícího Němce z pravé strany, směřující na volného hráče, vyrazil Kupka. Ve 25. minutě Mršťák centroval nebezpečně před branku, kde v pádu srazil míč na roh Galia tak, že to vypadalo skoro na trefu do vlastní branky. Výsledkem ale byl rohový kop.

V 31. minutě střílel nadějně hostující Němec, Kupka míč zkrotil v koši. V 38. minutě zahrával Spartak rohový kop a nabíhající Zlámal hlavou poslal balón těsně nad branku.

Do poločasu jsme se však z vedoucí branky opravdu potěšili. Vše začalo rohovým kopem Velkého Meziříčí ve 43. minutě. Spartak přešel do protiútoku, Mršťák nacentroval před branku, kde byl Třasoň, a ten vsítil první branku utkání 1:0

Do druhé půle udělaly obě strany změny v sestavě. Hosté vystřídali Zdeňka Muchu Pánkem, na naší straně nastoupil místo Číhala Koutný.

Hned v úvodu druhé půle jsme byli svědky neproměněné tutovky. Třasoň nejprve trefil tyč, od ní míč šel napříč celé branky, kde si naběhl Koutný, ale ani jemu se jej nepodařilo protlačit za brankovou čáru. Hned vzápětí hulínský roh Velmez odvrátil, za šestnáctkou vyslal bombu Stržínek, ale hostující obrana míč, který pravděpodobně mířil do prázdné branky, vykopla ven.

Ve 49. minutě měli hosté šanci na srovnání skóre. Hort šel sám na Kupku, ale s výslednou střelou na našeho brankáře nevyzrál. Spartak tedy krizovou situaci přestál a zvýšit skóre mohl Volek po přihrávce od Dvořáčka. Na brankáře spartakovci ale pro tuto chvíli nevyzráli.

V 54. minutě Dvořáček, který prošel ulicí do šance, branku Trnavského ale přestřelil. Neproměněné tutovky byly zúročeny naopak v 57. minutě. Standardku rozehrával Stržínek. Vysoký balón minula jak obrana Velmezu, tak nabíhající hráči Spartaku a míč k překvapení všech skončil v síti 2:0.

Aktivita Spartaku v těchto chvílích neutuchala. Koutný v 60. minutě vedl útok domácích, našel Volka, ten zase Mršťáka. Centr před branku ale nenašel svého zakončovatele na dorážku.

Dvoubrankové vedení trochu více rozvolnilo tempo hry, a tak kloudnou akci aby fanda pohledal. Nedařilo se ani na jednu stranu, ba ani na tu druhou. V 84. minutě hlavičkoval po Dvořáčkově standardce Volek nad branku, na druhé straně se hosté před a v pokutovém území utopili v přihrávkách, až se nedostali ani k nějaké výsledné střele na branku.

V 90. minutě Volek potáhl akci po straně, před brankou našel Třasoně, jeho střelu zblokovali hosté na roh. Hosté následný roh odvrátili, Kadlec před šestnáctkou zabojoval, posunul Stržínkovi, na centr si naskočil Volek a dal gól. 3:0

To bylo z fotbalu vše. Rozhodčí Picmaus dlouho hru nenastavoval.

Hodnocení trenéra: Výsledkově jsme dnešní utkání zvládli na jedničku a cením si dnešního výsledku o to více, protože ne vše se nám, co se týká herního projevu, dařilo. Kluci se vydali a dnešní vítězství si zasloužili, když jsme po celé utkání byli lepším celkem. Jako trenér jsem za konečný výsledek rád ale hlavně mě těší, jaká atmosféra panuje v kabině mezi hráči.

Spartak: Kupka – Dunda, Stržínek, Zlámal, Číhal (46. Koutný) – Mršťák, Ševela (84. Kadlec), Dvořáček, Laciga – Třasoň (90. Kříž), Volek.
FCVM: Trnavský – Fober, Mucha P., Galia, Mucha Z. (46. Pánek)– Krejčí, Průša, Pokorný, Hort – Němec (85. Loup), Kratochvíl (66. Berka).