divize "D" 2008/09

1

FK Šardice

68
2

SK Líšeň

68
3

SK Spartak Hulín

56
4

HFK Třebíč

51
5

Rostex Vyškov

47
6

Vik. Otrokovice

43
7

Sokol Protivanov

39
8

Žďár nad Sázavou

38
9

Sokol Konice

38
10

Velké Meziříčí

36
11

Framoz Rousínov

35
12

FS Napajedla

33
13

Forman Boskovice

31
14

Ždírec n. Doubravou

30
15

Rájec-Jestřebí

28
16

FK Mohelnice

25


Rozpis utkání Spartaku - jaro 2024

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> FS Napajedla – SK Spartak Hulín 0:1 ročník 2008/2009

FS Napajedla – SK Spartak Hulín 0:1

14.9.2008 | 08:10:02 - Tři body z Napajedel přivezli hráči Spartaku po utkání v chladném zářijovém dni. Upozorňovat na provázanosti a souvislosti mezi oběma aktéry je úplně zbytečné, jisté je, že pro Spartak jsou utkání s Fatrou druhým nejvýznamnějším derby v současné divizní historii. Jak na hřišti, tak v hledišti se potkali staří známí a diváci mohli sledovat napínavý souboj.

Utkání v Napajedlech bylo již pátým zápasem Spartaku během posledních 14 ti dnů. V sestavě našich chyběli Kříž (vojenské cvičení), Čonka (zdravotní důvody) a samozřejmě Máčala (zdravotní důvody). Na hřiště vyběhla navlas stejná sestava, jako ve středu v Líšni.

Po celé utkání se bojovalo o každý metr hřiště. Takto se hrálo až do 11. minuty, kdy jsme po faulu zahrávali ze strany přímý kop Dvořáčkem. S využitím větru a fotbalové chytrosti náš hráč míč zatočil až za Krajčova záda, brankář byl krátký – 0:1

Dalších 14 minut uplynulo, než jsme viděli šance. První na svědomí měl Mršťák, který prošel do pokutového území, Krajču ale nepropálil. O pět minut později ale kapitán Fatry udělal chybu při výkopu a rychle se vracel do opuštěné branky, zatímco Paciorek bleskurychle našel Volka, ten s míčem doběhl do pokutového území, a protože byl z úhlu, hledal ke střele lépe postaveného hráče – Krajča však svou chybu napravil.

Ve 40. minutě šel z pravé strany do pokutového území Volek, odcentroval, ale před naskakujícím Koutným hlavičkou domácí odvrátili.

Fatra se do jakési příležitosti dostala ve 42. minutě, kdy po centru z náběhu zamířil „Caďa“ Zavadil vysoko nad Kupkovu bránu a ve 44. minutě obdobně naložili domácí po centru Huťky, kdy nad branku hlavičkoval rovněž z náběhu Vlček.

Do druhé půle oba aktéři vyběhli v nezměněných sestavách oproti konci první půlky.
Domácí byli druhou půli rozhodně aktivnější a nebezpečnější, než tomu bylo v prvním dějství a v hlavách přítomných fandů Hulína bylo, jak se hráči Spartaku vypořádají s narůstající a kumulující se únavou.

V 57. minutě Mršťák vybojoval roh, z něj vyskočil nejvýše Paciorek a hlavu dal branku, která ale byla z ofsajdu, takže vzrušení a jásot hostujících fans byly zbytečné.

Další spálenou šanci si hulínští připsali na svůj účet v 70. minutě, když Volek posunul na Paciorka, ten se pokusil, stíněn hráčem, Krajču jednoduše propálit, ale napajedelský brankář byl opět stoprocentní.

Na druhé straně domácí Jakubem Samsonkem zahrávali přímý kop, přibližně ze stejné vzdálenosti, jako tomu bylo v první půli při Dvořáčkově trefě. Míč nabral obdobnou trajektorii, ale přece jen skončil za brankou. Nicméně zkreslení situace bylo takové, že to zmátlo místního hlasatele, který ohlásil vyrovnávající branku a změnil skóre na tabuli do remízové podoby.

Spartakovci vytvořili závar před Krajčovou brankou v 77. minutě po rohu. Míč se dostal až k Číhalovi, ten vystřelil křížnou přízemní střelu, ale nenašel se nikdo, kdo by ji dorazil do sítě. Napajedelští míč odvrátili, naši jej ale stejně do hry vrátili až na Volka, který se pokusil patičkou vyzrát na brankáře, ale bezúspěšně.
V 82. minutě byl ve středu hřiště faulován Paciorek, rozhodčí Vacula ponechal výhodu, na branku se řítil samotný Volek, ale ani tentokrát zvolená střela na Krajču nestačila.

Z akcí to bylo vše, domácí se snažili ztéct naši branku, obranná činnost Spartaku však pracovala spolehlivě a do otevřeného hřiště hráči naopak podnikali nebezpečné výpady. Tak se utkání dotáhlo do závěrečného hvizdu.

Hostující fanoušci po něm oslavili vítězství, ale nezapomněli pozdravit ani chlapce v týmu soupeře, zejména tedy Michala Huťku, který postával v hloučku smutných hráčů před odchodem do šaten a i on na dálku fanklubu zatleskal.

Hodnocení trenéra: Hráčům jsem bezprostředně po utkání poděkoval, že jsme dokázali tento náročný program zvládnout a dnešní utkání dotáhnout do vítězného konce. Věděli jsme, že domácí vsadí všechno na maximální bojovnost. Po této stránce skládám domácím absolutorium, ale průběh utkání jsme si kontrolovali kvalitní herní disciplínou a naše vítězství je zasloužené, když Fatru ještě Jarda Krajča několikrát podržel.

Fatra: Krajča – Dvořáček(88. Říha), Kameník, Zavadil, Reimitz (80. Vrábl)– Zatloukal (12. Plachý), Sklenář, Haša, Samsonek J. – Huťka, Vlček.
Spartak: Kupka – Dunda, Číhal, Zlámal, Laciga – Mršťák, Ševela (85. Kadlec), Dvořáček, Koutný (75. Stržínek)– Paciorek, Volek (90. Třasoň).

 Dvořáček Michal

 Dvořáček Filip, Haša, Samsonek Jakub – Ševela, Dunda, Paciorek, Volek, Koutný

 300Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3788x, hodnocen 9x, průměrná známka: 1.11

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016