divize "D" 2008/09

1

FK Šardice

68
2

SK Líšeň

68
3

SK Spartak Hulín

56
4

HFK Třebíč

51
5

Rostex Vyškov

47
6

Vik. Otrokovice

43
7

Sokol Protivanov

39
8

Žďár nad Sázavou

38
9

Sokol Konice

38
10

Velké Meziříčí

36
11

Framoz Rousínov

35
12

FS Napajedla

33
13

Forman Boskovice

31
14

Ždírec n. Doubravou

30
15

Rájec-Jestřebí

28
16

FK Mohelnice

25


Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Ach ty šance: SK Spartak Hulín – HFK Třebíč 0:0 ročník 2008/2009

Ach ty šance: SK Spartak Hulín – HFK Třebíč 0:0

9.8.2008 | 20:16:09 - Rozpačitý výsledek přinesl první mistrovský zápas Spartaku v nové divizní sezóně. Hráči Spartaku urazili fotbalového boha a ten se jim za to odvděčil bezbrankovou remízou. Zápasovou premiéru na rekonstruovaném hřišti obstaral duel s celkem Třebíče. S dnešními hosty máme výrazně kladnou zápasovou bilanci a někteří máme ještě v živé paměti nervák na hřišti v Třebíči z jara 2008.

Příjemné počasí, téměř ideální pro fotbal, zvědavost a natěšenost po nových tvářích v našem celku přivedl na stadion celkem slušný počet diváků, na které čekala příjemná změna. Kromě přesunu od umělky na hlavní plochu, se diváci setkali také s novou prezentací zápasu, kterou obstaralo kvalitnější ozvučení místní dechovky Hulíňané, na zápas také zavítala tombola a během zápasu pohotové roznašečky občerstvení, zkrátka divácký zážitek se konečně posunul někam výše.

Spartak do utkání nastoupil se stoperskou dvojicí Stržínek – Máčala, s Lacigou na křídle, útok Třasoň, Paciorek.

Od počátku jsme byli svědky zápasu ve vyšším tempu. Po úvodních minutách se začali ke slovu dostávat hráči Spartaku. První cuchání nervů obstaral v 7. minutě Laciga, jenž utekl po straně, centrem před branku hledal někoho na zakončení, hostující Vejmelka hrudí míč srazil na zem do protipohybu brankáře Beera, ten však míč zkrotil. Hned vzápětí se pokusil na druhé straně o zakončení Pospíchal, míč ale proletěl nad břevnem.

I ve 14. minutě se o koncovku na naší straně postaral Laciga po akci Třasoně, výsledkem ale byla slabá střela, se kterou Beer problémy neměl. A v 19. minutě něco podobného pro Lacigu vybojoval Paciorek, střela bohužel skončila těsně nad brankou.

Ve 27. minutě utekl po křídle Mršťák, nacentroval před branku, kde v pádu šel na míč Dvořáček, výsledek – slabá střela. Poté přišla první velikánská příležitost pro Paciorka, kterému před pokutovým územím narazil Mršťák, Paciorek vystřelil, ale Beer zlikvidoval.

Ve 32. minutě na našeho útočníka prošel centr, hlavičkou srazil míč na zem před branku, ale k zakončení už se nikdo nedostal, ve 34. minutě po přihrávce od Třasoně nevyzrál Paciorek na brankáře Beera.

Z těchto šancí se gólový zásah opět neurodil, a tak na druhé straně zahrozili hosté, když kolem Dundy prošel Smažil, naservíroval míč Konířovi před šestnáctku, ten zakončil ale nad branku.

Ve 39. minutě hlavičkoval Paciorek, míč šel podél brankové čáry a skončil těsně za zadní tyčí Beerovy branky. Hned vzápětí na druhé straně měli hosté svou šanci Karáskem, když na něj prošla přihrávka. Hráč se pokusil míč dát do protipohybu vyběhnutému Kupkovi, ale na našeho brankáře nevyzrál.

Do druhé půle hosté vystřídali Karáska Durdou, a ten se hned jako první objevil v nebezpečné situaci. V 50. minutě jeho střelu vyrazil Kupka. Z protiútoku Paciorek byl u míče na hranici šestnáctky dříve než Beer, s míčem se ale dostal z úhlu, hledal před volnou brankou spoluhráče a našel Dvořáčka, který tísněn ve skluzu poslal míč těsně vedle.

V 52. minutě jsme Dvořáčkem zahrávali rohový kop, nejvýše vyskočil Paciorek, jeho hlavička šla do branky k tyči, obětavým zákrokem v podobě nůžek ale míč z čáry vykopl Adamov.

Hosté se opět Durdou připomněli v 57. minutě, když se jmenovaný hráč řítil na Kupku, ten včas vyběhl a šanci zneškodnil.

Další porci zklamaných nadějí z nevstřeleného gólu si nachystalo duo Třasoň – Paciorek v 58. minutě, kdy druhý jmenovaný v nadějné pozici neprostřelil před ním stojícího obránce, první jmenovaný o chvíli později sice svou střelu přes protihráče protlačil, ale byla natolik slabá, že s ní Beer problém neměl.

V 63. minutě odcentroval Laciga, hlavičkoval Dvořáček a výsledkem byla tyč.

Pravidlo nedáš-dostaneš mohlo platit v 72. minutě, kdy odcentroval Smažil a nabíhající Pospíchal z malého vápna zakončoval z první naštěstí těsně vedle.

V 75. minutě se do nadějné šance řítil Třasoň, ale brankář Beer byl u míče rychleji. Tím se v podstatě zajímavé akce na hřišti uzavřely a zbývající minuty byly bojem o vstřelení té rozhodující branky. Hosté ale pozorně bránili a v úspěšném výsledku jim pomáhali naši formou nepřesností, zbytečného zbavování se míče, nebo naopak bezradností, co vlastně s akcí dále udělat. Tento jev byl pro průběh utkání charakteristický stejně jako neproměňování brankových příležitostí.

Dlužnou podotknout, že hosté si svůj bod odváží po právu, a to především je odměna za pozornou defenzivu na čele s brankářem Beerem, který je opravdu v rozhodujících chvílích podržel.

Hodnocení trenéra: Nemám problém u svých hráčů v dnešním utkání ocenit herní projev, nasazení,vypracované gólové situace, to vše bylo v pořádku.
Bohužel jsme v utkání body ztratili, protože právě v té finální fázi jsme nedokázali vstřelit alespon jednu branku, která by ten zápas rozhodla v náš prospěch. Hráči splnili to, co jsme si v předzápasové přípravě řekli, v utkání jsme měli stále více ze hry, ale gólově jsme se nedokázali prosadit, ať už z důvodu malého důrazu v pokutovém území, individuálního selhání, anebo kvalitních zákroků hostujícího brankáře.

Spartak: Kupka – Dunda, Stržínek, Máčala, Volek – Mršťák, Dvořáček (87. Čonka), Ševela, Laciga – Třasoň (81. Darebníček), Paciorek.
HFK: Beer – Jedlička, Kopeček, Vejmelka, Václavek – Smažil (85. Flekal), Dvořák, Koníř, Adamov – Pospíchal (78. Linhart), Karásek (46. Durda).

 Smažil, Koníř

 250


Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 2724x, hodnocen 9x, průměrná známka: 1.22

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016