divize "D" 2008/09

1

FK Šardice

68
2

SK Líšeň

68
3

SK Spartak Hulín

56
4

HFK Třebíč

51
5

Rostex Vyškov

47
6

Vik. Otrokovice

43
7

Sokol Protivanov

39
8

Žďár nad Sázavou

38
9

Sokol Konice

38
10

Velké Meziříčí

36
11

Framoz Rousínov

35
12

FS Napajedla

33
13

Forman Boskovice

31
14

Ždírec n. Doubravou

30
15

Rájec-Jestřebí

28
16

FK Mohelnice

25


Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Mládež >> Hodnocení sezóny u mládeže (1.) dorost, žáci ročník 2008/2009

Hodnocení sezóny u mládeže (1.) dorost, žáci

5.7.2008 | 13:14:58 - Zápasy podzimní části ročníku 2008/09 už jsou rozlosovány, pomalu se rozbíhá letní příprava. My se ale ještě na chvíli zastavíme u hodnocení uplynulého ročníku u mládežnických mužstev. V tomto článku u dorostu a u žáků, přípravky snad příště.

Tým dorostu skončil v krajské soutěži sk. A na 9. místě ze 14, 13 a posléze 12ti účastníků. Počet bodů je 27, pasivní skóre 44:49

Trenér Zdeněk Skramuský: „Po podzimní části jsme skončili na 7.místě. Po kvalitní zimní přípravě, kdy jsme odehráli 10 zápasů - z toho 5 vítězství, 2 remízy a 3 prohry se mužstvo jevilo velmi dobře připravené. Bohužel, celé jaro bylo pro nás zakleté, co se týče výsledků. Z 11 odehraných zápasů jsme 6 zápasů remizovali. To bylo pro konečné umístění rozhodující. Mužstvo sice neprohrálo, což je dobré na psychiku , ale přicházelo o body, které v konečném účtování chyběly. Bilance je tedy: 3 vítězství, 6 remíz a pouze 2 porážky, a to jedna zcela zbytečná ve Val.Kloboukách. Při tříbodovém systému je lépe jednou vyhrát a jednou prohrát a jsme na stejném počtu bodů, než 3x remízovat. Tak se přijde o 6 bodů. To se bohužel dařilo našim soupeřům.
Soupeři vítězili a my jen remízovali, čímž jsme soupeře neustále jen doháněli. První 4 kola jsme remízovali, pak přišla prohra ve Štítné - u pozdějšího vítěze soutěže 4:1. Výsledek je pro nás vůči předvedené hře až příliš krutý. Tam kluci odehráli jeden z nejlepších zápasů.
Po tomto zápase opět remíza 0:0 s Bylnicí.
Až ve 23. kole se na nás usmálo štěstí a porazili jsme Val.Polanku 9:1, kdy mohou ještě hosté mluvit o štěstí, že neprohráli více.
Po této výhře přišlo podcenění soupeře, který dosud nevyhrál a prohra 2:0 ve Val.Kloboukách.
V dalším zápase opět jen remíza 1:1 se Zašovou a konečně poslední zápas a vítězství 4:3 nad Vlachovicemi, kterým jsme oplatili ostudnou porážku z podzimu.
V tabulce, kdy ještě po podzimu odstoupily Lůžkovice, zbylo jen 12 mužstev a my jsme obsadili celkové 9.místo, což je pro mne zklamáním.
Má představa byla bojovat o čelo tabulky a skončit do 4. místa, což se bohužel nepodařilo. Oproti loňské sezóně, kdy jsme se zachránili až 3 kola před koncem, je to jistě pokrok. Ovšem mužstvo má na více. Do mužstva se dobře zapracovali žáci, kteří přišli, ať to byli: Němeček, Jankola, Berečka, Hradil, Adamík, Timan. Ti všichni většinou hráli v základní sestavě. Doufám, že kluci za ten rok posbírali zkušenosti a prodají je na hřišti. Je již na čase pokusit se bojovat o čelní umístění.

Příprava dorostu začíná 14.7.2008 v 17.30 hod. na hřišti Spartaku.

První přípravný zápas odehraje dorost ve středu 23.7.2008 v 17.00 hod. na hříšti FK Chropyně.

V sobotu 26.07.2008 bychom se pak měli zúčastnit turnaje v Želátovicích /ještě není potvrzeno/. Zvu tímto všechny hráče a to i příchozí ze žáků, aby se dostavili na první trénink.“

Žáci
I když mnozí příznivci hulínské kopané očekávali postup mužů do MSFL, jejich očekávání se nenaplnilo. Přesto však hulínský fotbal jeden postup slavil. Žáci SK Spartak se stali suverénními vítězi okresního přeboru a zcela zaslouženě postupují do krajské soutěže.

V okresním přeboru plnili od počátku roli favorita a ve všech utkáních své soupeře jasně převyšovali.

Svědčí o tom i skutečnost, že v základní části neprohráli ani jedno utkání, body ztratili jen dvěma remízami a to v Mrlínku a na Rusavě a dosáhli famózního skóre 57:5.

Jedinou porážku utrpěli v prvním finálovém utkání v Těšnovicích, vítězi druhé skupiny okresního přeboru. Za úmorného vedra po celé utkání diktovali tempo hry, větší část utkání se odehrála na půli Těšnovic, ale hulínští kluci poznali, jak někdy dovede být fotbal krutý. Domácí po ojedinělé akci dosáhli gólu, který se ukázal být vítězný.

Tato prohra však naše hráče i trenéry ještě víc nažhavila do odvety. Ta se sice odehrála za velmi těžkých podmínek, když celé utkání provázel prudký déšť, ale zcela jednoznačné utkání skončilo zaslouženým vítězstvím 4:0 a radost hulínských chlapců byla veliká.

Z vítězného kádru odchází do dorostu brankař Mimránek, nejlepší střelec Radek Jakvid, spolu s dalším kanonýrem Jirkou Štauberem, Patrik Polák a kapitán mužstva Lukáš Hejník.

Kádr bude nyní doplněn žáky vycházejícími se starší přípravky a bude rozdělen na mladší a starší žáky, což je nutné pro účinkování v krajské soutěži.

Vypadá to také,že tentokrát rodiče i chlapci odolají nájezdu funkcionářů nejmenovaného klubu vyšší soutěže, a tak po dobré přípravě, která začíná 8.8.2008, mohou hrát v krajské soutěži důstojnou roli.

Všechna utkání sehráli Soukup, Jakvid a Hejník. Nejlepším střelcem se stal Radek Jakvid s 18 góly před dvojicí Štauber a Polák, kteří zatížili konto soupeřů 9.brankami, se 6 góly následují Mlčoch a Mimránek, třikrát byli úspěšní Černý, Čierný a Karamon, jedenkrát skórovali Soukup a Dutkevič.

Hráčům odcházejícím do dorostu přejeme hodně sportovních i osobních úspěchů mezi staršími chlapci a ostatním, aby jim tréninková píle vydržela i v nastávající sezóně.

Zdeněk Skramuský, Lubomír Lanča


Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 2642x, hodnocen 9x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016