22

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> SK Spartak Hulín - SK Fotbal FC Nobica Boskovice 0:2 ročník 2007/2008

SK Spartak Hulín - SK Fotbal FC Nobica Boskovice 0:2

26.4.2008 | 18:24:04 - Těžce se píše tento článek. Jestliže před týdnem v Konici Spartak prohrál po bezkrevném výkonu bez nápadu, tentokrát se našim fotbalistům snaha upřít nedá. Hosté se zachraňují a už na podzim v Boskovicích to byl těžký soupeř.

Obrazová reportáž z utkání na TV i-Spartak

Příjemné počasí opět přilákalo slušnou návštěvu, hodně z návštěvníků však přišlo díky nepřesné informovanosti z ostatních médií až na 16:30.

Přítomní návštěvníci viděli od první minuty boj o každý metr. Hosté bránili v 9ti lidech a bylo zřejmé, že si přijeli pro bod.

Hned v první minutě zahráli boskovičtí 2x roh, z druhého rezultovala hlavička Václavka nad branku. Ve druhé minutě přímý kop Horáka šel vysoko nad branku.

Poté se dlouhé minuty nic pořádného nestalo. V 25. minutě se nebezpečně po levé straně prodíral rychlý Preč, ale vytlačil jej výborně Dunda až za postranní čáru.

Přibližně ve 33. minutě zahrozili naši. Kříž potáhl, odcentroval, našel Paciorka, jeho hlavička ale šla nad branku.

Hosté pak ve 45. minutě zahráli standardku, střela Havlíčka šla ale vedle branky.

První poločas skončil bez branek, za převahy Spartaku, ale také bez kloudné naší akce.

Po změně stran začali naši náporem. Hned v úvodu se pokusil o střelu Stržínek, skončila ale vedle branky.

Hosté se ukázali opět v 51. minutě, když centr Slejška skončil až u Kupky, který musel zasahovat.

Pak přišlo několik akcí, které byly důsledkem soustavné převahy Spartaku. Nejprve po faulu na Paciorka jsme zahrávali standardní situaci v 53. minutě. Potom sám hráč prošel v 63. minutě středem a procházel do odkryté obrany. Gólmana Šmída, který chytá za boskovické béčko okresní přebor, však střelou po zemi doprostřed nenachytal. Hned vzápětí Kříž potáhl po straně a centrem hledal někoho před bránou. Bohužel z toho vyšla polostřela/polocentr a míč zapadl za branku.

V 64. minutě pak prošel Dvořáček a akci zakončil střelou vedle branky.

No a pak přišla 68. minuta. Individuální chybou na půlce jsme přišli o balón, po levé straně potáhl Havlíček, po zemi našel centrem před brankou volného Martínka a ten už si věděl rady a doklepl míč za čáru 0:1.

Těžká chvíle otřásla týmem… Uplynulo 8 minut hry bez nějaké akce či šance a přišla další chyba na půlce a na Kupku šel sám Vlasák a svůj nájezd proměnil. 0:2

Ideální by bylo dát rychle kontaktní gól, ale blízko jsme k němu byli v 78. minutě, kdy se po standardce u branky ve skluzu potkali na zadní tyči Zlámal s Paciorkem a výsledkem byl míč nad brankou. Další příležitostí pak byl přímý kop Dvořáčka po faulu na Bejtkovského. Míč vyškrabával gólman Šmíd na roh. Z něj si nejprve sám brankář ještě jednou uklidil balón volejbalovým způsobem raději nad branku. Z druhého rohu po bombě Bejtkovského zaznělo břevno.

Stav se ale nezměnil. Spartak prohrál 0:2, což je nejvyšší domácí prohra za poslední 4 roky. Hosté mají 3 veledůležité body ve svém boji o záchranu. A my?

Život jde dál…..

Spartak: Kupka – Dunda, Máčala, Zlámal, Nevřala – Volek (57. Bejtkovský), Stržínek, Dvořáček, Kříž – Huťka, Paciorek.
Boskovice: Šmíd – Horák V., Martínek P., Stříž, Horák J. – Vlasák (78. Ducháček), Ošlejšek (85. Vykoukal), Martínek L., Václavek (73. Janíček), Preč – Havlíček.