22

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2018

Muži >> SK Spartak Hulín – MKZ Rájec-Jestřebí 1:0 ročník 2007/2008

SK Spartak Hulín – MKZ Rájec-Jestřebí 1:0

10.11.2007 | 17:20:49 - V posledním domácím zápase přivítali muži Spartaku celek z Rájce-Jestřebí. Na umělé trávě přivítal na oba soupeře déšť se sněhem a dalo se tušit, že to bude těžké utkání. Do zápasu nenastoupil Jaromír Paciorek, naše sestava nedoznala žádných změn od utkání s Havlíčkovým Brodem.

Utkání oboustranně moc fotbalové krásy nepobralo, vidět byl především boj o každý centimetr hřiště.

V 7. minutě se trochu zablýsklo v soupeřově šestnáctce, když si míč před brankou zpracovával tísněný Huťka, dal lépe postavenému Mršťákovi, ale ani tomu se nepodařilo se prosadit.

Poté se fotbalové akce vytratily až do 19. minuty, kdy přišla standardka hostí, ta byla odvrácena na roh, ten obrana odehrála na další roh. Bohužel tam došlo k nešťastnému střetu Máčaly s Kupkou, náš brankář musel střídat. Hned po opakovaném rohu prosvištěla kolem prázdné branky přízemní střela rájeckých.

Díky ošetřování a rohům se hrálo u naší branky, hned jak se Spartak dostal k míči, podnikl bleskový výpad a na konci byl centr Bejtkovského, který našel Huťku, tomu se hlavou nepodařilo míč protlačit za Polákova záda.

Pak jsme si opět na chvíli od fotbalových akcí odpočali až do okamžiku, kdy Spartak 2x po sobě zahrával roh. Zejména ten druhý, rozehrátý Stržínkem, vypadal nadějně. Náš hráč míč kroutil na zadní tyč, brankář Polák jej taktak vyškrábl v pádu z branky.

V 34. minutě nejprve hosté faulovali Stržínka. Ze standardky se míč dostal za šestnáctku na Mršťáka a ten tvrdou krásnou střelou rozvlnil síť za Polákem 1:0.

Pak přišel diskutabilní moment, když v půlce hřiště v souboji fauloval rájecký hráč právě střelce našeho gólu, ten v tomto souboji nezůstal pozadu a snad loktem oplatil. Hostující hráč se skácel k zemi jako podťatý, to ostatně ráječtí zvláště v první půli předvedli několikrát, rozhodčí sáhl pro červenou kartu a od té doby hrál Spartak v deseti.

V poslední minutě první půle ještě po křídle utekl Dvořáček jeho centr přeloboval i vyběhnutého brankáře, od prázdné branky před nabíhajícími hráči odhlavičkoval Bílý,

Do druhé půle nastoupili hosté s jednou změnou – na hřiště přišel Janíček za Smitala. Tento poločas přinesl ještě tužší bitvu, než ten první, i když více ze hry měli spíše naši. Hosté však byli nebezpeční při přechodech do útoku.

Přišlo dokonce jedno nedorozumění obrany s vyběhnutým brankářem Gajdošem a už šel na naši opuštěnou branku lobovaný míč, naštěstí skončil na horní síti. Nadějně pro hosty vypadal i další výpad, kde se ke střele takřka v ideálním úhlu v šestnáctce dostal Peniak, střela byla ale zablokována. Za chvíli poté došlo ke zbytečnému faulu na hranici šestnáctky, přímý kop jeho autor – Vojtíšek – zahrál ale nejmizerněji, jak to jen šlo – po zemi do nohou stojící zdi.

Naši si vypracovali také několik nadějných akcí. Pozornost Poláka vyzkoušel střelou z přímého kopu Zlámal – metr nad branku. Poté, když se nikomu nedařilo vepředu, vzal míč Máčala a potáhl jej až k pokutovému území, Stržínek ani z druhé vlny nabíhající Dvořáček však situaci nerozčísli.

Nadějně vypadaly ke konci utkání průniky začínající u Kříže, z jednoho vznikl závar a po něm Dvořáčkova střela vedle. Z dalšího pak Huťkova střela zpoza šestnáctky taktéž vedle, nu a pak to zkusil dravý záložník sám, postupoval v ústrety brankáře Poláka nikým netísněn, jeho střela šla za svými předchůdkyněmi.

Když rozhodčí Reich ukončil zápas, oddychli si přítomní fandové. Vítězství v posledním letošním domácí zápase kluci vydřeli, když většinu doby hráli v deseti.

Hodnocení trenéra: Jsem rád, že i poslední domácí utkání v tomto roce jsme výsledkově zvládli. Z hlediska herního projevu zápas ovlivnilo přísné vyloučení Mrštáka, a proto jsme nemohli být v útočné fázi tolik aktivní jako v předcházejících zápasech. Hráli jsme proto ze zabezpečené obrany, soupeře do žádné vyložené šance nepustili, a protože se před svým vyloučením z odraženého míče krásnou střelou z 22m dokázal Mršták trefit, získali jsme 3 body zaslouženě.
Utkání, které jsme chtěli moc a moc zvládnout, nás stálo spoustu sil a já jsem rád, že moji hráči byli za přístup a nasazení po celý zápas odměněni vítězstvím. Šli jemu stejně tak jako ve všech předcházejích kolech naproti, a proto všem hráčům celého kádru patří poděkování.

Spartak: Kupka (19. Gajdoš) – Dunda, Zlámal, Máčala, Odstrčilík – Mršťák, Dvořáček, Stržínek (86. Darebníček), Bejtkovský (76. Kříž) – Huťka, Volek.
Rájec: Polák – Bílý (80. Bílý), Vojtíšek, Pavlík, Peniak – Hájek, Smital (46. Janíček), Fligl, Dupal – Šmerda, Holý (69. Haničinec).