22

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2018

Muži >> FC Viktoria Otrokovice – SK Spartak Hulín 2:4 ročník 2007/2008

FC Viktoria Otrokovice – SK Spartak Hulín 2:4

20.10.2007 | 19:13:39 - Muži Spartaku parádně prolomili prokletí na hřišti otrokovické Viktorie, když díky Huťkově hattricku a jedné brance Paciorka do Hulína odváží všechny 3 body. Takováto úroda na hřišti sobotního soupeře nebyla v několika posledních letech zvykem. Na jaře remizoval Spartak v Otrokovicích 1:1, předtím ještě v krajském přeboru hrál 0:0 v sezóně 2004/05 a v sezóně 2005/2006 zde prohrál 1:0.

Otrokovický stadion prošel menší renovací a prostředí se zde od poslední návštěvy alespoň trochu zlepšilo. Do tohoto prostředí přijela povzbudit naše hráče početná hulínská výprava.
Domácí nastoupili v modrých dresech, ve kterých se proháněli po pažitu oba střelci gólů HS v loňských derby – Ivo Světlík a Jiří Zezula. Na naší straně už naskočil do sestavy uzdravený Jaromír Paciorek.

Od prvních minut bylo jasné, že se bude hrát útočně. Úvodních devět minut se hrálo mezi šestnáctkami a nebylo nikoho, kdo by měl převahu. Až v 10. minutě nastartoval na pravé straně Světlík a skákavým přizemním centrem našel u branky Pospíšila. Ten však míč jen lehce zasáhl a od něj se poroučel do zámezí.

Něco podobného v 16. minutě předvedli naši, když po Stržínkově standardce hlavičkoval slabě Máčala, domácí brankář Křížek si poradil. V 17. minutě jsme viděli první tutovku zápasu. Zlámal se důrazně probil domácí obranou, našel před brankou volného Paciorka, ten ale zprvní trefil nohy domácího brankáře.

Nadále se tak pokračovalo za nezměněného stavu 0:0. Domácí se snažili hrát aktivně, v podstatě ale nic kloudného nevymysleli. Ve 27. minutě podnikli útok, který zastavil Dunda, přenesl míč přes Mršťáka a Dvořáčka na Paciorka, který míč potáhl, našel Huťku. Z akce ale vyšla jen slabá střela.

Pak to už ale vyšlo. Ve 39. minutě od Paciorka ze strany přišla na Huťku skákavá přihrávka a náš útočník ji umístil do sítě 0:1. Vedoucí gól popohnal hráče Spartaku v aktivitě a ve 42. minutě se důrazný Kříž dostal k pokutovému území, nahrál Dvořáčkovi, ten přenechal lépe postavenému Stžínkovi a následná bomba zpoza šestnáctky bohužel skončila jen vedle tyče.

V poslední minutě první půle přišla druhá gólová trefa Spartaku. Útok domácích zastavili naši na půlce, Stržínek přihrávkou za obranu vyslal Paciorka do sólového nájezdu a náš útočník umožnil viktoriánovi Křížkovi vytáhnout míč ze sítě podruhé 0:2.

S tímto stavem se šlo do kabin. V poločase vystřídal domácí trenér Matějíček Zezulu, na naší straně žádná změna. Hráči Spartaku možná myšlenkami ještě byli v kabinách, když po chybě přišel centr do pokutového území, kde se obrana s gólmanem nedohodla na zpacifikování míče a k překvapení všech se tak k zakončení dostal zcela volný Pospíšil a snížil na 1:2.

Studená sprcha. Viktoriání pak byli více aktivní. V 57. se však opět o slovo přihlásili naši, když hlavičkoval vedle Kříž. Potom v 60. minutě vyslal Kříž Mrštáka, který se výborně uvolnil v pokutovém území, Křížek ale dobře zasáhl.

Lehce zahořelo vzápětí i na druhé straně, když Dunda čistě odstrčil před brankou domácího hráče a na něj směřující vysoký centr tak nenašel svého adresáta.

Uklidňující třetí branka se zrodila po rohovém kopu. Nejprve Křížek vytáhl Paciorkovu střelu na roh. Domácí nejprve míč odvrátili, dostal se k němu Zlámal, potáhl, vystřelil, obránce zastoupil překonaného Křížka a na brankové čáře odkopl, to však stejně nepomohlo, protože do balónu šel důrazně Huťka a uklidil jej do sítě 1:3 v 64. minutě.

Ihned vzápětí Paciorek vyzkoušel domácího gólmana znovu, když jeho bombu z přímáku Křížek skvělou robinzonádou vytáhl na roh.

Spartak si nadále hlídal svůj náskok. V 85. minutě nebezpečně vypadající centr do našeho pokutového území odhlavičkoval do bezpečí Odstrčilík.

Pak přišla v 86. minutě obdobná chyba, jako u prvního inkasovaného gólu. Ze zahrávaného rohu dal Gerych hlavou na 2:3, když se míč k němu dostal opět překvapivě až moc snadno. Gólu nezabránil ani Dunda, který chtěl míč dostat z branky ven a skončil až v boční síti. 2:3

Domácí zavětřili bod. O tuto naději ale hned přišli, protože Huťka nedlouho po rozehrání dovršil přehozením Křížka svůj hattrick. Někteří domácí zhluboka buď v předklonu nebo na kolenou vydýchávali okamžik, ale to na věci nic neměnilo. 2:4

V poslední minutě pak přišla ještě jedna výrazná akce, když Dunda výborně potáhl, našel Huťku, ten přihrál Dvořáčkovi před branku, ale jeho střela šla vedle.

Rozhodčí odpískal konec zápasu a na hřišti propukla radost hulínských. Utkání bylo reklamou na divizní fotbal, bylo strhující. Na hráčích bylo vidět, že chtějí vyhrát obě strany. Tentokrát to byla ale ta strana Spartaku a z Otrokovic tak vezeme všechny body.

Hodnocení trenéra: Věděli jsme, co budou Otrokovice v domácím prostředí hrát. Utkání, které mělo nádech derby, bylo hodně bojovné a vzhledem k vývoji pro diváka určitě zajímavé. Ne už tak pro mne jako trenéra, protože jsme si zápas zkomplikovali, když jsme vždy při vedení o dvě branky vyrobili v defenzivě hrubou chybu, kterou domácí dokázali potrestat a kontaktním gólem zapas zdramatizovat. Jinak je vítězství zasloužené, kluci podali kvalitní disciplinovaný výkon a já jsem rád,že utkání jsme dotáhli do vítězného konce.

Viktoria: Křížek – Gerych, Kraváček, Zezula (46. Mikulčík), Ondráš – Krhut, Světlík, Sopůšek, Pospíšil – Jordánek, Kučera (70. Jukin(80. Šmedek)).
Spartak: Kupka – Dunda, Zlámal, Máčala, Volek – Mršťák (90. Csomor), Stržínek, Dvořáček, Kříž (87. Bejtkovský) - Paciorek (80. Odstrčilík), Huťka.