22

Rozpis utkání Spartaku - jaro 2018

Muži >> Boskovice – SK Spartak Hulín 0:0 ročník 2007/2008

Boskovice – SK Spartak Hulín 0:0

23.9.2007 | 04:46:22 - V 7. kole divize D zavítal Spartak na Blanensko na hřiště SK Fotbal FC Nobica Boskovice. Pro ty, kteří zapřemýšlejí, jak se čte jméno partnera domácího klubu, máme odpověď – čte se to s „k“, jak nás několikráte utvrdil sympatický hlas domácího hlasatele. Po příjezdu do krásného prostředí, kdy zhora na přítomné hledí Bílá paní z místní zříceniny hradu, kolem hřiště teče potůček a zpoza parkoviště vykukuje novotou vonící zimní stadion, jsme mohli shlédnout závěr mistrovského boje místních mladších žáků proti Vrchovině s výsledkem 4:0 pro domácí.

Poté se už hlavními aktéry pomalu stali fotbalisté mužských týmů. V sestavě trenér Zapletal oproti utkání s Konicí neudělal žádnou změnu, a tak po týdnu vyběhla na trávník stejná jedenáctka, tentokráte v tmavé variantě nových dresů.

V první fázi prvního poločasu měli ze hry více hráči Spartaku. Ve 4. minutě jsme zahrávali roh Stržínkem, ke střele se dostal Mršťák, jeho, a poté i Paciorkovu, střelu na malém vápně zblokovala domácí obrana.

O 4 minuty později zahrával roh Dvořáček, cokoliv kloudného z něj ale bylo zastaveno rukou Mršťáka.

Pak přišly hluché minuty, kdy se ukázali domácí. Ve 18. minutě podnikl nebezpečnější výpad k naší brance Havlíček, nešťastně podklouzl Máčala. Svou chybku ale obránce spravil včasným návratem a zblokováním přihrávky domácího hráče na roh. Stejný hráč domácích motal naší obraně hlavu o 2 minuty později, až akci ukončil řádným odkopem Kadlec.

Ve 28. minutě rozehrávali domácí standardní situaci, Máčala ji hlavou odvrátil a celá akce skončila u Kupky v náručí. Náš brankář si zašpásoval s nervy přítomných spartakovců, když rozehrál k nohám Havlíčka, ten ale vystřelil vedle branky.

Obdobný styl řešení předvedl ve 32. minutě Ošlejšek, který prošel až k pokutovému území, ale přízemní střelu poslal vedle branky.

Dvě šance zavánějící ohrožením branky jakoby nabudily hráče Spartaku k trochu vyšším obrátkám a domácí byli zatlačeni na svou půlku. Ve 33. minutě Mršťák po zemi hledal Paciorka před brankou, domácí odvrátili, míč se ale dostal na naše kopačky a následoval projektil vystřelený Odstrčilíkem, Čecha v bráně Boskovic ale nenachytal.

Herní převaha Spartaku dovedla utkání do poločasu. Na naší straně žádná výraznější šance, na boskovické už vůbec.

Do druhé půle bylo provedeno dvojí střídání – místo Kadlece přišel Kříž, Odstrčilíka nahradil Volek. Poločas se nesl v duchu snahy překonat defenzívu domácích a zároveň ubránit jejich brejky na druhé straně. Hned ve 47. minutě Ošlejšek zkoušel střelou z úhlu Kupku, ale bez výsledku, náš brankář to vykryl.

Ve 49. minutě zkoušel dát gól střelou z otočky Mršťák, Čech připraven. V 50. minutě pak přišla špatná rozehrávka v obraně a Lukáš Martínek se hrnul na branku. Přihrávku ale srazil Máčala na roh.

V 54. minutě byl faulován Dvořáček a z přímáku se pokoušel překonat domácího brankáře Paciorek. Standardka se nepovedla, míč šel nad branku.

I tak si ale Čech zachytal, nemusel ale řešit žádnou ošemetnější situaci. V 62. minutě zasahoval po standardce a v 63. po přízemní střele Stržínka.

V 69. minutě potáhl míč Dunda po křídle, odcentroval na Kříže, ten ale zakončil hlavičkou do náručí Čecha. O minutu později to na něj Kříž zkusil lobem, ale míč skončil nad břevnem.

Minuty postupovaly a čím dál více začalo být důležitější získat alespoň bod. Akce domácích, včetně standardek, končily v lepším případě u Kupky, jindy více či méně vzdáleny od tyčí naší branky.

Týmy dovedly utkání do bezgólové remízy. Spartak si za celých 90 minut vážnější akci a šanci nevypracoval, Boskovice jakbysmet. Bezbranková remíza odpovídá průběhu utkání.

Hodnocení trenéra: Nejsem spokojený v dnešním utkání s výsledkem, ani s herním projevem. V prvním poločase mi u hráčů scházel daleko větší pohyb a přesnější rozehrávka a ve druhé půli i přes herní převahu v poli jsme se do žádné gólové příležitosti nedostali, a proto jsme v Boskovicích, které hrály velmi disciplinovaně, nevyhráli.

Nobica: Čech – Horák V., Janíček, Horák J.(86. Doležel), Martínek P. – Vorlický, Martínek L., Václavek, Müller – Ošlejšek(65. Preč), Havlíček(75. Pavel).
Spartak: Kupka – Dunda, Máčala, Zlámal, Odstrčilík (46. Volek) – Mršťák, Stržínek, Kadlec (46. Kříž), Dvořáček – Paciorek, Huťka.