22

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> Pohár >> SK HS Kroměříž – SK Spartak Hulín 2:1 ročník 2007/2008

SK HS Kroměříž – SK Spartak Hulín 2:1

28.7.2007 | 21:43:08 - I v letošním ročníku poháru ČMFS vystavil stop Spartaku třetiligový klub. Po loňském zápase s Fulnekem nás tentokráte ven ze hry poslala Hanácká Slavia Kroměříž. Zápas se původně měl hrát na hřišti v Hulíně, ale díky současnému stavu Sportovního areálu bylo po vzájemné dohodě změněno pořadatelství zápasu. V týdnu se HS postarala o rozruch na hřišti prvoligového klubu ze Zlína, když první mužstvo v přípravném zápase porazila 3:0.

V kádru Spartaku pomalu dochází k přestupu Zdeňka Klesnila do Sigmy a vysoký útočník za klub už nenastoupil. Hanáci na hřiště vběhli kombinaci sešívané, Spartak žlutočerné.

Utkání začalo mírnější převahou domácích, když naše obranná fáze občas měla problémy. 2x dokonce zachraňoval vyběhnutím Gajdoš. Po přestátí úvodního náporu se pomalu dostávali ke slovu naši hráči. V 9. minutě vhodil Volek aut, k míči se dostal Kříž, potáhl jej do pokutového území, odcentroval na Dvořáčka na šestnáctce. Následovala střela, která šla na domácího Drápelu a ten si s ní i poradil.

Ve 20. minutě přišla první branka zápasu. Vše začalo neúspěšným rozehráním rohového kopu ze strany HS, který naše obrana odvrátila. Míč se však dostal ke Stojaníkovi, ten jej vrátil zpět k pokutovému území, přišel centr na zadní tyč, kde si naběhl Mazouch a z voleje parádně prostřelil Gajdoše 1:0.

Hned vzápětí se o vyrovnání pokusil Dvořáček, poslal ale míč nad branku a ve 31. minutě měla stejný výsledek Paciorkova střela. Krásný fotbalový moment přišel ve 33. minutě, to Paciorek na zadní tyči našel nabíhajícího Dundu, který ve skluzu poslal míč nad.

Naopak domácí Dorotík o 2 minuty později postupoval sám na Gajdoše, ale zakončil proti vyběhnutému brankáři vedle branky. Ve 41. minutě si gólovku přichystal Vítězslav Kříž, když společně s Dvořáčkem prošli do pokutového území. Prvně jmenovaný akci zakončil bombou na Drápelovu bránu. Střela ale měla faleš od tyče, a tak skončila mimo branku. Škoda takové koncovky, domácí gólman se totiž na čáře snad ani nepohl z místa.

Dvakrát škoda, protože prakticky hned vzápětí HS dala druhý, a jak se později ukázalo, vítězný gól. Jednu z nejběžnějších situací na hřišti – zahrání míče od obránce ke gólmanovi - dvojice Zlámal – Gajdoš nezvládla, a tak míč spadl k nohám dotírajícího Jurčíka, který si již věděl rady a balón poslal po zemi do branky.
HS přišla k této brance jako slepý k houslím, chcete-li jinak – dala tento gól hodně levně. To však nic nemění na tom, že se počítal stejně jako ostatní. 2:0

Do druhého poločasu domácí trenérské duo Kutňák – Lehkoživ poslalo do hry Světlíka za Prešnajdera, v našem týmu k žádné změně nedošlo.

Po pár minutách vstřelil Spartak kontaktní gól Dvořáčkem, když se po narážečce objevil v pokutovém území a míč poslal k Drápelově vzdálenější tyči. 2:1

Spartak poté zapl na vyšší obrátky a svého soupeře místy přehrával. Hanáci však sázeli na nakopávané balóny a výborného Třasoně vepředu, který dokázal naší defenzívě pořádně zatopit. Sekundoval mu Jurčík, který v 54. minutě z hranice ofsajdu postupoval sám na Gajdoše. Před vyběhnutým brankářem ale zakončil nad branku.

V 58. minutě přenesl míč Kříž na Paciorka a ten vystřelil vedle branky. Drápela situaci nepodcenil a po míči šel. O minutu později Spartak zahrával aut, míč v pokutovém území prodloužil hlavou Huťka, akci zakončil hlavičkou Paciorek vedle branky.

V 69. minutě měli Hanáci další šanci na snadný gól, to když Třasoň běžel sám na Gajdoše, ten vyběhl, útočníka domácích zablokoval, odražený míč ale letěl tak nešťastně, že se dostal k Zezulovi na šestnáctce. Ten ale nezopakoval dubnovou koncovku do prázdné branky a míč poslal vedle. Stejný hráč se ale přece jen dostal i k fotbalovému zakončení, i když se stejným výsledkem, to když po autu domácích vystřelil z otočky v 77. minutě.

To se už blížil konec zápasu. Trenér Zapletal poslal na hřiště Kadlece za Stržínka a Bejtkovského za Kříže a do útoku se vysunul Zlámal. V 85. minutě zahrával Dvořáček roh, z něhož vyrezultovala Paciorkova hlavička vedle. V závěrečných okamžicích zahrával náš tým ještě jeden roh, do něhož naběhli kromě nejnutnější obrany všichni hráči včetně Gajdoše, standardku však ukončil odpískaný útočný faul.

Nedlouho poté rozhodčí Páral odpískal konec zápasu. HS vyhrála 2:1 a získala právo vyzvat v dalším kole lepšího z dvojice Rousínov – HFK Olomouc /zápas se hraje zítra/.
Další kola poháru se Spartaku již tedy netýkají a padá šance přivítat u nás alespoň trochu atraktivního soupeře, což by mohlo přitáhnout diváky do ochozů. Díky stavebním úpravám areálu by to stejně letos ani nebylo reálné. Nyní se zbývá soustředit na práci s týmem, zbývající přípravná utkání, a samozřejmě na nadcházející náročnou sezónu.

Hodnocení trenéra: Utkání splnilo to, co jsme od něj očekávali a i proto jsme souhlasili se změnou pořadatelství. Mělo atmosféru, náboj derby zápasu, hrálo se ostře, ale korektně a jen s výsledek nejsem spokojený, protože jsme favorizovaným domácím byli v průběhu hry více jak rovnocenným soupeřem. Bohužel jsme udělali v utkání několik fatálních chyb a tím domácím darovali dvoubrankové vedení. U první branky byla hrubá chyba, nenapadnutí přetaženého centru z obranného pásma, kdy jej poté Volek nedoskočil a následný velmi podařený volej soupeře už Gajdoš chytit nemohl, a u druhé branky školácké nedorozumění Gajdoše se Zlámalem.
I přes takto lacino obdržené branky jsme se snažili o aktivní způsob hry, ale bohužel v šancích, do kterých jsme se během zápasu dostali, jsme byli málo důrazní a v některých situacích přesnější.
Kroměříži sportovně blahopřeji k postupu a my se v té finální části přípravy zaměříme na herní činnosti, které nám i v tomto zápase ještě nevycházely a budeme se dál připravovat na naši prioritní soutěž.
Svým hráčům za předvedenou hru musím poděkovat, protože i přes porážku mohli opustit hřiště se zvednutou hlavou a o tom ta naše spolupráce je. Ne vše samozřejmě bylo ideální, i soupeř měl velmi slibné šance, ale cením si na hráčích že po celých 90.minut i přes nepříznivý stav hráli to, co jsme si v přípravě řekli. Utkání bylo do poslední minuty otevřené a určitě i nezaujatý divák si na tomto derby zápase vzal něco pozitivního.

HS: Drápela – Klimek, Šilinger, Lakomý, Stojaník – Mazouch(87. Nakládal), Prešnajder(46. Světlík), Dobeš, Dorotík – Třasoň, Jurčík(66. Zezula).
Spartak: Gajdoš – Dunda, Zlámal, Máčala, Volek – Kříž(77. Bejtkovský), Dvořáček, Stržínek(79. Kadlec), Mršťák – Huťka, Paciorek.