divize "E" 2006/07

Kroměříž

73

Dětmarovice

52

SK Spartak Hulín

51

Napajedla

50

Slavičín

48

Rýmařov

42

Vikt. Otrokovice

40

Orlová

40

Bystřice p.H.

40
10 

Kravaře

38
11 

FC VK+K

38
12 

Frenštát p. R

35
13 

MS Albrechtice

32
14 

Baník Albrechtice

31
15 

Český Těšín

28
16 

Petrovice

20

Rozpis utkání Spartaku - podzim 2023

Archív zpráv zde

náhodné foto

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Představujeme: Radek Láník ročník 2006/2007

Představujeme: Radek Láník

23.4.2007 | 20:19:51 - Radek Láník (*1987) je čtvrtým brankářem, který se v letošní sezóně postavil mezi tyče v mistrovském zápase mužů Spartaku. Je to spartacký odchovanec, který loni vyšel z dorostu. V létě v pozici dvojky působil při pohárovém zápasu proti FC Morkovice, poté odešel na hostování do Admiry, kde stabilně chytal v pozici týmové jedničky. V zimě se na přípravu vrátil do Spartaku, kde dokonce odchytal část druhého poločasu proti Želátovicím. Před uzávěrkou si jej mateřský klub stáhl z hostování zpět a Radek pak dostal příležitost ukázat se v ostrém utkání za muže. Jak již čtenáři vědí, křest to byl vyloženě ostrý a procházka růžovým sadem se rozhodně nekonala. V utkání proti VK+K vychytal nulu. Přesun z okresního přeboru do předního týmu divize není zrovna obvyklý, a tak si tento počin zaslouží trochu komentáře ze strany samotného hráče.

Jsi spokojený se svým výkonem proti Karlovicím?
Jsem. Podařilo se mi něco chytit, byl jsem rád za tu nulu. Jsem hulínský odchovanec, a co jsem od Spartaku dostal, jsem rád, že jsem mohl aspoň trochu vrátit.

S jakými pocity jsi šel na hřiště?
Nějaká tréma tam byla, ale rozhodně jsem se snažil odvést na hřišti to nejlepší, kluci mi hodně pomohli, vyhecoval mne i trenér. Když jsem dostal důvěru, snažil jsem se ji nezklamat.

Bylo tam několik akcí, kdy se na Tebe řítil hráč sám. Stihl sis říct třeba: „To vypadá špatně?“
Určitě. Druhý poločas jsme otevřeli hru, proto jsme hráli na 3 obránce, a proto tam byly tyto akce. Říkal jsem si, buď - anebo. Když to chytnu, budu navrchu. Jsem rád, že tam byla nula.

Jak velký je rozdíl mezi tím hrát za obranou v týmu okresního přeboru a ve Spartaku?
V Admiře se ještě hraje starý typ na předstopera a stopera, tady se hraje profesionálněji, zónově, hráči se zajišťují. Tempo je samozřejmě vyšší, brankář musí být pořád obezřetný. V zápasech Admiry jsem občas měl možnost si odechnout.

Jak vypadá Tvoje gólmanská příprava? ?
Tréninky ve Spartaku oproti Admiře jsou sto a jedna, jsou každý den kromě čtvrtka, a vše je naplánováno. V Admiře jsme se sešli občas v úterý třeba ve čtyřech. Už první trénink s Martinem Pařízkem mi něco dal, samozřejmě hodně mi dal i v dorostu pan Samsonek, v Admiře Aleš Ligas a v létě jsem trénoval s panem Voglem.

Jaký je Tvůj cíl v kariéře? Spokojíš se s okresním přeborem?
Vždycky jsem chtěl být co nejvýše, takže záleží na nabídkách. Letos budu maturovat, dodělám školu ve Starém Městě a budu mít i z tohoto pohledu volnější ruce. Do Admiry jsem také mimo jiné šel, protože tam mám tu školu, tak jsem měl na ni čas.

Na závěr má Radek vzkaz pro bývalé spoluhráče:
„Admiře bych chtěl poděkovat za to, že jsem tam mohl být, je tam suprová atmosféra a výborní kluci, skvělý kolektiv od trenéra až po hráče.“

Díky za rozhovor.


Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 3114x, hodnocen 12x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016