Kroměříž

17

Přípravka >> Na zápase přípravek...... ročník 2005/2006

Na zápase přípravek......

8.4.2006 | 11:09:54 - Je sobotní dopoledne a na umělé trávě nastupuje mladší a starší přípravka k mistrovským zápasům proti svým vrstevníkům z Chropyně. Mladší přípravka Spartaku má slušivé žluté dresíky s modrými trenýrkami, starší přípravka rovněž slušivé modrobílé dresy. Utkání jsou přítomni hlavně rodiče svých ratolestí případně i sourozenci. Přípravky hrají svá utkání na jednom hřišti zároveň, každý tým okupuje jednu polovinu.

Dříve se do svého soupeře pustili starší chlapci, o chvíli později si to rozdávají už i mladší. Zatímco mezi staršími soupeři není až takového rozdílu, u mladších je převaha hostí znatelná. Kluci z Chropyně jsou o něco vyšší než naši, na hřišti se lépe vidí a lépe se i pohybují. Během prvních deseti minut do naší sítě padly čtyři góly, aniž by se naši malošci přiblížili pořádně k brance hostí, a to se v obraně hostí sympaticky proháněla i jedna docela malá holka.... Po úvodní gólové smršti se hra ustálila a ke slovu se dostávali i hulínští za vydatného povzbuzování přítomných rodičů. Na vedlejší půlce si mezitím zdatně vedou starší kolegové, na jejich hru se dá celkem dobře koukat, stav je tam ale pořád 0:0.

Mladší kluci dostanou v 2. poločase ještě přidáno a skóre šplhá na 6:0. Pak se ale gólově zapíšou hezkými akcemi i naši a výsledek se ustaluje na 6:2 pro hosty. Vedle zápas skončil remízou 0:0. Na závěr přijdou penalty (což je velice dobrá věc, protože se takhle aspoň zavčasu poznají noví Suchopárci :-))), v nichž u mladších dominují naši, vedle je to pořád nastejno.

Po odehrání pokutových kopů se jde do šaten a pro pochvalu od rodičů, na nichž bylo během zápasů vidět, jak moc si užívají a prožívají každý kontakt svých ratolestí.