Rozpis utkání Spartaku - jaro 2019

Muži >> SK Spartak Hulín – MFK Frýdek – Místek 0:1 ročník 2018/2019

SK Spartak Hulín – MFK Frýdek – Místek 0:1

5.5.2019 | 07:53:26 - V sobotním zápase šlo o hodně – o pozice na špičce tabulky i o spodek. Na hřišti však rozdíl v tabulkovém postavení rozhodně nebyl znát. Obě mužstva představila opatrný a pozorný výkon. Hosté zahrozili v 5. minutě střelou Vašíčka z hranice šestnáctky, se kterou si pozorný Jelínek poradil. A parametry kdysi ligové hry představila i 9. minuta a zakončení Adama Varadiho, který si naskočil na centrovaný míč, aby své zakončení poslal nad bránu.

Po těchto dvou úvodních hrozbách se poté dlouhé a předlouhé minuty na hřišti až tak nic zvláštního nedělo. Až v 36. minutě vystřihl Spartak pěknou akci – Václav Ondřejka natáhl ke střele, která tečovaná nenašla cestu do sítě, k míči se dostal Michal Šrom a vrátil míč před branku, odkud nabíhající Miroslav Tureček pohotově zakončil jen mimo tři tyče.

Ani to nepřineslo nějaké zásadní oživení zápasu, a pak se dlouhé minuty na hřišti opět nic nedělo. Pak se však ve prospěch hostí snesly dvě požehnání z nebes – v 61. minutě rozhodčí Mikeska nařídil pokutový kop za faul v pokutovém území. S tím si Adam Varadi poradil bezchybně a poslal hosty do vedení 0:1.

Spartak ve druhé půli byl lepší a měl víc ze hry, s tím příchazely šance. V 66. minutě výtečně zatáhl míč do pokutového území Jiří Oulehla, poslal centr před bránu, kde však nabíhající Filip Smrčka skluzem poslal míč jen těsně vedle branky. To hosty zachránilo.

Když se asi minutu před koncem při náběhu Vaška Ondřejky do sólového nájezdu objevil praporek nad hlavou pomezního Kneisla signalizující ofsajdové postavení našeho hráče, pozbyl Spartak šance na bodový úspěch v zápase. O jeho výsledku tak rozhodla penalta, tedy stejný verdikt, který o pár kilometrů dále obral v nastavení Kroměříž o vítězství v Otrokovicích.

rozhodčí: Karel Mikeska, AR1: Zdeněk Kneisl, AR2: Jaromír Richtár, delegát: Radek Rabušic

Spartak: Jelínek – Vyskočil Michal, Pospíšil, Kostka, Oulehla – Šrom (75. Josl), Koláčný, Ondřejka, Tureček, Sedláček – Smrčka (62. Smrčka).
FM: Kofroň – Hruška (72. Ságner), Hloch, Bialek, Literák – Hýbl, Duda (46. Mozol), Skwarczek, Hykel – Vašíček (88. Gomola), Varadi.