Rozpis utkání Spartaku - podzim 2019

Muži >> FC Dolní Benešov – SK Spartak Hulín 1:2 ročník 2018/2019

FC Dolní Benešov – SK Spartak Hulín 1:2

31.3.2019 | 08:25:29 - Spartak v Dolním Benešově začal výtečně. Už v 5. minutě po rohovém kopu Vaška Ondřejky se v pokutovém území nejlépe zorientoval Martin Vyskočil a poslal Spartak do vedení 0:1.

I další akce v prvním poločasu patřily Spartaku, který je ale bohužel nedokázal proměnit. V 19. minutě po standardní situaci a následném centru před branku hlavičkoval nad branku Filip Smrčka. V 27. minutě zase vyrazil střelu brankář domácích Filip Chvěja, míč jsme získali zpět na své kopačky, avšak střelu Zlámala do opuštěné branky z hranice šestnáctky dokázali domácí zblokovat na rohový kop.

Krizovou situací byla v 29. minutě standardní situace domácích po faulu Tomáše Pospíšila na Labudu. Nepříjemná standardka z ideální vzdálenosti však skončila střelou nad branku Spartaku.

Pěknou šanci vystřihl Spartak i v 34. minutě, kdy po přechodu do brejku vytáhl míč k domácímu pokutovému území Erik Sedláček, až konečnou technickou střelu Ondřejky domácí obrana tečovala na rohový kop.

Vzápětí se zablýsklo před domácí brankou, když Michal Šrom zatáhl míč do pokutového území a ke konečné střele na zadní tyči si nabíhal Filip Smrčka. Tu domácí ale dokázali zblokovat, a tak míč směřoval jen nad branku.

V druhém poločasu Spartak začal dobře a zopakoval akci, kterou zakončil první půli – Michal Šrom vystřihl dravý průnik k pokutovému území, aby nakonec domácí obrana střelu Filipa Smrčky zblokovala.

Postupně však přidávali na obrátkách také domácí. V 54. minutě Benešov zahrál rohový kop, po němž vznik v našem pokutovém území závar, zblokované střely, až ta konečná směřovala vedle branky.

Na druhé straně mohl potvrdit vedení Spartaku v 56. minutě z ideální pozice Martin Vyskočil, avšak namířil jen vedle branky.

To domácí byli v 59. minutě přesnější – zakončující Labuda namířil do břevna naší branky!

Vrcholem vzrůstajícího tlaku domácích pak byla 66. minuta, centr do našeho pokutového území, hlava Adamíka, na kterou Pavel Jelínek už nedosáhl a skóre bylo srovnáno 1:1.

Mohlo být hůř – v 74. minutě jedovatou přízemní střelu tečovala naše obrana do protipohybu brankáře Jelínka a míč se dokutálel jen těsně vedle naší branky.

Spartak nicméně převzal v zápase aktivitu a snažil se s výsledkem něco udělat. V 76. minutě vyslal na branku jedovatou střelu Tomáš Josl, pohotový Chvěja však vytáhl střelu nad břevno. V 83. minutě po rohovém kopu zakončil jen do boční sítě Michal Šrom.

Pěknou přímočarou akcí se prezentoval Spartak i v 85. minutě. Vysunutý Jirka Koláčný pěkně zakončil, jeho střelu však vytáhl Chvěja vedle branky. Bez úspěchu skončila i další střela Spartaku v 89. minutě, která skončila jen uprostřed brány.

O všem rozhodla 90. minuta zápasu. V pokutovém území se k míči propracovat Mirek Tureček a při přípravě zakončení jej domácí poslali k zemi. Následoval odpískaný faul, penalta, emoce domácích na tom již nic nezměnily.

Tu na sebe vzal Tomáš Josl a v poslední minutě rozhodl o tom, že tři body putují do Hulína.

rozhodčí: Vlastimil Ogrodník, AR1: Vít Zaoral, AR2: Jan Mayer, delegát: Karel Piňos

Hodnocení trenéra: Samozřejmě za tři body jsem rád, i když bohužel o nich rozhodla penalta v poslední minutě, po které domácí cítili křivdu. Pravda je, že jsme ale po prvním poločase po našich šancích měli vést 3:0 a mohli jsme mít zápas pevně v rukách. Bohužel naše šance jsme neproměnili, dost se v té koncovce trápíme. Domácí naopak ve druhé půli srovnali, kdyby při nás nestálo štěstí, možná jsme domů po jejich šancích nevezli domů bod žádný. To by ale vzhledem k průběhu zápasu byl krutý výsledek. Jsme ale rádi za tři body, kterými jsme potvrdili domácí výhru. Teď nám nezbývá, než se nachystat na další zápas.

Dolní Benešov: Chvěja – Novák (67. Skroch), Býma (46. Karčmář), Rubý, Moravec, Adamík, Gebauer, Labuda, Haas, Strakoš, Pecuch (46. Baránek).
Spartak: Jelínek – Josl, Pospíšil, Kostka, Oulehla – Šrom, Zlámal, Ondřejka, Martin Vyskočil (72. Koláčný), Sedláček (46. Tureček) – Smrčka (85. Minář).