Rozpis utkání Spartaku - jaro 2019

Muži >> MFK Vyškov – SK Spartak Hulín 3:0 ročník 2018/2019

MFK Vyškov – SK Spartak Hulín 3:0

17.3.2019 | 07:52:25 - Pro muže Spartaku začala jarní část sezóny na hřišti předního týmu Moravskoslezské ligy ve Vyškově. Na podzim nás tamní sestava v lize vyprovodila prohrou 3:7. Sychravé počasí přivítalo v pěkném areálu hrstku diváků, kteří z celkově nijak atraktivní fotbalové podívané asi příliš nadšeni nebyli.

Spartak začal nadějně a v 5. minutě 2x po sobě dobře zahrál rohový kop, při němž jen trocha chyběla k tomu, aby míč, který se snesl do pokutového území, skončil za brankovou čarou domácí brány.

Nadějně vypadala i přízemní střela Koláčného v 28. minutě, ta však skončila jen těsně vedle brány domácího gólmana Šustra.

V poli však optickou převahu měli domácí. Ráz utkání načala 30. minuta a standardní situace, při níž nešťastně hlavou srazil míč do vlastní brány David Kostka. 1:0

Domácí následně v 33. minutě zahrávali rohový kop, po němž musel zasahovat brankář Spartaku Jelínek proti střele Jeřábka.

Na další branku diváci nečekali dlouho – v 38. minutě spadl v pokutovém území domácí Klesa a rozhodčí Vostrejž nelenil ukázat na značku pokutového kopu. Ten proměnil Marek Vintr a Spartak prohrával už 2:0.

Se závěrem půle přišly další zajímavé momenty. Nejprve ve 43. minutě se protáhl po straně Sečkář, aby namířil nad branku. Naopak Spartak v 44. minutě měl výhodu přímého kopu – z něj David Kostka pěkně trefil míč k tyči. Odtud jej však vyškrábl tradičně z hlediska reflexivních zákroků výborný Martin Šustr a míč vytlačil mimo branku.

Ve druhém poločase Spartak zahrozil výpadem v 56. minutě. Domácí v pokutovém území poslali k zemi Michala Šroma, zakončující Jiří Koláčný namířil z úhlu nad branku.

Domácí vážnější akci představili v 61. minutě, po sérii několika odražených míčů nakonec zakončil Sečkář, jehož střelu vyrazil brankář Jelínek.

Naopak Spartak po Koláčného standardce v 64. minutě zahrozil hlavičkou Martina Vyskočila, avšak pouze do boční sítě.

Definitivní podobu výsledku pak dala 73. minuta a v ní odpískaná druhá penalta v zápase. Tu opět proměnil Marek Vintr a Vyškov šel do vedení 3:0.

O výsledku bylo rozhodnuto, další akce byly už v podání domácích – nejprve v 74. minutě zasahoval proti Klesově střele Jelínek. V 78. minutě znovu brankář Spartaku zasahoval proti střele Michala Klesy a v 90. minutě po rohu domácích zakončil Němeček, jehož střela se zastavila na dobře postavené obraně Spartaku na brankové čáře.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme po úvodu, kdy jsme si vytvořili dvě nebo tři šance a hráli jsme aktivně, mysleli, že by ten výsledek mohl dopadnout lépe. Bohužel z prvního nákopu do naší šestnáctky, kde nebyl ani žádný útočící hráč, si dáme vlastní branku. Deset minut na to vyrobíme další chybu, je z toho pokutový kop. Mužstvo šlo pak herně dolů. Je to škoda, už minulý zápas s Líšní jsme měli několik stoprocentních šancí, a když je neproměníme, mužstva nás za to trestají. Vyškov poté za stavu 2:0 z dalšího pokutového kopu zvýšil. My jsme měli nějaké šance, domácí ale také a podržel nás brankář Jelínek. Jsme bez bodu, je to škoda. Asi na nás leží ta tíha potřeby získat bod, ti hráči místo toho, aby hráli aktivně, se schovají . To musíme v hlavách změnit, protože jinak bychom tu záchranu nezvládli.

rozhodčí: Ivan Vostrejž, AR1: Petr Líkař, AR2: Simon Vejtasa, delegát: Jaroslav Beneš

Vyškov: Šustr – Němeček, Djaleu, Malár, Hirsch – Langer, Lahodný, Jeřábek, Sečkář (83. Zbořil) – Klesa (86. George), Vintr M. (76. Matocha).
Spartak: Jelínek – Oulehla, Zlámal, Kostka, Pospíšil – Šrom, Koláčný (73. Rožek), Tureček (Vyskočil Martin), Sedláček, Smrčka – Ondřejka (84. Minář).

30. Kostka (vl.), 39., 73. Vintr M. (2x penalta)