Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> I po derby stále bez bodu: SK HS Kroměříž – SK Spartak Hulín 4:2 ročník 2018/2019

I po derby stále bez bodu: SK HS Kroměříž – SK Spartak Hulín 4:2

26.8.2018 | 12:27:54 - Derby dvou tradičních soupeřů se tentokrát hrálo v pátek večer. Volno před víkendem si nenechala ujít sympatická návštěva. Trenér Lehkoživ po domácím propadáku s Dolním Benešovem udělal opět několik změn v sestavě. V brance dostal příležitost Marek Machalický, pro disciplinární trest nemohl nastoupit do zápasu Jaroslav Zlámal, na místo stopera tedy nastoupil Tomáš Josl a na své tradiční místo se postavil Michal Vyskočil.

Jako první musel zasahovat domácí brankář Flodek poté, co v 6. minutě po Oulehlově centru hlavičkoval Ondřejka. Se slabým zakončením ale brankář Slavie problém neměl. Hanáci odpověděli v 10. minutě, kdy se v dobré příležitosti po Kovářově přihrávce objevil Krhut, jeho zakončení ze šestnáctky ale směřovalo mimo branku.

Mnohem důrazněji si počínal domácí Cupák v 20. minutě. Přímo ukázkově se proháčkoval naší obranou až do pokutového území, jeho finální střelu ale ještě lépe zlikvidoval pohotový brankář Machalický, který ji vyrazil. Kousek ze svého umění poté v 27. minutě předvedl domácí šutér Silný, který se rovněž proháčkoval až do nadějné pozice, míč ale nasměroval mimo branku.

Na druhé straně v 30. minutě zahrozil i Spartak. V 30. minutě prošel po straně Michal Šrom, našel nabíhajícího Adama Bahounka, jeho zakončení domácí zblokovali na rohový kop.

Byl to nakonec Spartak, kdo otevřel skóre. V 36. minutě jsme zahrávali standardní situaci, míč prošel až k Ondřejkovi, který z poměrně těžkého úhlu napálil míč pod břevno 0:1!

Hanáci si prakticky nedlouho poté vytvořili několik příležitostí na srovnání skóre. V 40. minutě bylo v našem pokutovém území horko, situaci ale zvládla naše obrana. V 43. minutě však zahrál míč do našeho pokutového území Jeleček, obránci před brankou dokázali míč jen přizvednout, i tak se snesl přímo k nohám číhajícího Silného a ten nepohrdl šancí napálit míč do prázdné branky 1:1.

Za krátko poté Slavia dokonala obrat. V 45. minutě zahrávali domácí aut, odražený míč od našich hráčů převzal nabíhající Okleštěk a ukázkově trefil k tyči 2:1.

Spartak tak musel po změně stran dotahovat vedení domácích. Nohy nám však podkopla 61. minuta, dlouhý centr Oklešťka, na který si v pokutovém území naskočil Silný a hlavičkou zvýšil vedení Slavie na 3:1.

Snížit toto skóre mohl Spartak v 63. minutě, kdy dlouhý nákop Jirky Oulehly propadl k číhajícímu Michalu Šromovi, který však tváří v tvář vybíhajícímu Floderovi poslal míč těsně nad branku. Pěknou šanci připravil Spartak i v 69. minutě, když Mirek Tureček našel centrem na zadní tyči Jirku Koláčného, ten však z náběhu taktéž poslal míč nad branku.

Hanáci působili v této fázi zápasu spíše pasivně, avšak nebezpeční byli dost. V 71. minutě do otevřené obrany vpadli Okleštěk se Silným, aby druhý jmenovaný nakonec poslal míč vedle branky.

Jiskřičku naděje pak Spartak vykřesal v 74. minutě. Ondřejka v pokutovém území postupně obešel několik protihráčů do ideální střelecké příležitosti a propálil vše, co mu stálo v cestě 3:2.

V nadějných příležitostech se potom ukázal znovu domácí útočník Silný, v rozmezí 78. a 81. minuty po rohu 2x hlavičkoval, avšak jednou vedle a jednou byl proti výborným zákrokem brankář Machalický.

Hra vabank se Spartaku nevyplatila. V 91. minutě jsme školácky přišli ve středu hřiště o balón, s tím se domácí vydali do protiútoku a Silný nekompromisně svou třetí brankou v zápase definitivně uzavřel osud zápasu.

Spartak tak spolu se závěrem minulé sezóny prohrál již 8 mistrovských zápasu v řadě a jako jediný bez bodu se krčí na dně tabulky.

rozhodčí: Petr Dorušák, AR1: Michal Grečmal, AR2: Radek Běhal, delegát: Zdeněk Mudra

HS: Floder – Prajza, Hloch, Matoušek, Jeleček – Krhut (88. Berčík), Okleštěk (85. Motal), Cupák, Mlýnek (64. Hirsch) – Silný, Kovář.
Spartak: Machalický – Vyskočil Michal, Josl, Kostka, Oulehla – Šrom, Koláčný, Bahounek (58. Tureček), Vyskočil Martin (66. Rožek), Sedláček (74. Minář) – Ondřejka.