Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> Bezbranková remíza v dešti: TJ Valašské Meziříčí – SK Spartak Hulín 0:0 ročník 2017/2018

Bezbranková remíza v dešti: TJ Valašské Meziříčí – SK Spartak Hulín 0:0

2.6.2018 | 09:45:25 - Do Valašského Meziříčí cestoval Spartak oslaben o Martina Malenovského (pracovní zaneprázdnění) a Vaška Ondřejku (zranění). Mezi tyčemi dostal příležitost Radim Unger a zhostil se jí na výtečnou.

Domácí ještě nemají jistotu záchrany v soutěži, šlo jim tedy o to zápas vyhrát. To Spartak má tyto starosti již za sebou.

Utkání hrané za vytrvalého deště a postupně klesající teploty začali lépe domácí. Hned v 5. minutě se na nebezpečně padající centr do pokutového území musel natáhnout právě Radim Unger, míč odvrátil, ovšem dostal se k němu domácí Tobiáš a jeho následnou střelu k tyči pohotový Unger bravurně zneškodnil. Stejně dobrý zákrok si debutant mezi hulínskými tyčemi připsal v 8. minutě po střele Klimpara.

Zápas se povětšinou hrál mezi šestnáctkami a obě obrany si dávaly na svém výkonu záležet. Takto uběhla řada minut, než se přítomní diváci dočkali zase podařené akce. Tu první si v 26. minutě připsal Spartak, kdy po Michálkově centru hlavičkoval Šrom v nadějné pozici nad branku.

Spartak se k domácí brance osmělil rovněž v 37. minutě, kdy Tureček vysunul míč na Hradila, ovšem výsledná střela mířila jen nad domácí branku. Horko před brankou Valašského Meziříčí bylo taktéž v 39. minutě, kdy pokutovým územím prošel míč na Michala Šroma, jeho střelu ale domácí dokázali zblokovat.

„Nedáš dostaneš“ mohlo platit v 42. minutě, když po našem autu domácí přešli do brejku a konečnou střelu Gomoly musel vytahovat znovu pohotový Radim Unger.
O poznání živější hra byla k vidění ve Valmezu ve druhém poločase. Domácí se více tlačili do útoku a toho se snažil Spartak využít ke svým výpadům.

Nepříjemná situace se však vůči naší brance klubala v 54. minutě. Domácí se hrnuli k pokutovému území a konečnou střelu Klimpara zablokoval vracející se Tomáš Josl. Nebezpečně vypadala také situace ze 60. minuty, kdy v souboji Klimpar přetlačil Zlámala. Finální střelu domácího hráče nicméně vyrazil hbitý Unger.

Spartak ve druhé hrozil zejména z rychlých akcí, kterým však snad i díky mokrému terénu chyběla větší přesnost, a tak řada zakončení buď směřovala mimo branku nebo je domácí dokázali zavčasu zpacifikovat.

Ohrozit domácí branku se tak Spartaku moc nedařilo. Nadějně však vypadala střela Michala Dvořáčka z přímého kopu v 77. minutě, která zapadla těsně vedle tyče domácí branky.

Když domácí Drozd ani střelou z 81. minuty nepřekonal bezchybného Ungra v naší brance, nakonec si soupeři podělili po bodu za bezbrankovou remízu. Pro diváka, který je ze zápasů Spartaku zvyklý na množství vstřelených branek, tak musel být výsledek z tohoto pohledu zklamáním. Ostatně bezbrankovou remízu Spartak uhrál naposledy v sezóně 2013-2014 v domácím souboji se Sigmou „B“.

Spartak nyní čeká náročný a závěrečný program – už v úterý 5. 6. 2018 nás čeká prestižní derby s Hanáckou Slavií Kroměříž od 17 hodin. O víkendu pak poslední zápas sezóny v Petřkovicích.

Hodnocení trenéra:

Valašské Meziříčí: Mucha – Vrána, Drozd, Šulák, Chapodze – Žilinský, Tobiáš (71. Výmola), Furmánek (46. Vychodil), Bartozel – Gomola, Klimpar.
Spartak: Unger – Michal Vyskočil, Josl, Zlámal, Michálek – Hradil, Tureček, Dvořáček, Rožek (81. Pospíšil), Šrom – Martin Vyskočil (71. Oulehla).