Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> ČSK Uherský Brod – SK Spartak Hulín 1:3 ročník 2017/2018

ČSK Uherský Brod – SK Spartak Hulín 1:3

13.5.2018 | 08:36:18 - Spartak do Uherského Brodu přijel povzbuzen posledními dobrými výsledky, na které chtěl navázat. Domácí Brod na Orelském stadionu, který pamatuje dokonce i druhou ligu v 90.letech, naopak doma ve středu prohrál s Petřkovicemi 0:3 a to chtěl odčinit. Zápas pro Spartak měl i trochu historický nádech, neboť muži na zdejším stadionu hráli naposledy 10. září 2005 a prohráli zde 3:2, o naše branky se postarali tehdy David Jedelský a Jiří Kopunec. Z tehdejší sestavy Spartaku pamatuje zápas už jen stoper Jaroslav Zlámal. Od té doby v Brodu hráli leda mládežnické týmy, a to zejména tým dorostu.

Před a během první půle se na Brod a okolí snesla vydatná dešťová sprcha, která notně zrychlila terén. Oba týmy začaly opatrně a první záblesk vážnější situace se dostavil v 7. minutě, kdy se na standardní situaci domácího Bronislava Šálka hrnul Michal Vrága, avšak před ním zasáhl míč Jakub Dostál a šanci tak odvrátil.

Spartak zahrozil ve 12. minutě, když Martin Vyskočil vysunul nabíhajícího Michala Šroma, jeho zakončení ale bez problémů chytil brankář Vít Nemrava.
Právě vlhký terén poté Spartaku v zápase pomohl – na dlouhý nákop si nabíhal brankář Nemrava, avšak uklouzl, dotírající Martin Malenovský se prodral k míči a poslal jej do prázdné brány 0:1.

Od té doby zápas přílišným tempem neoplýval a hrálo se především mezi šestnáctkami bez výraznějších akcí. Z této podoby vyčnívala 36. minuta a kombinace Spartaku, po níž dobrou střelou zakončoval Michal Šrom, ovšem brankář Nemrava střelu vytáhl na roh.

Obdobný výsledek měla akce Erika Hradila v 45. minutě, který se dobře proháčkoval k pokutovému území, ovšem výslednou střelu zblokoval domácí brankář.

O trochu živější byl druhý poločas. Domácí začali aktivněji. V 53. minutě se pak protáhl do pokutového území Vojtěch Dolina a po střetu s brankářem Dostálem rozhodčí Dorušák nařídil pokutový kop pro domácí!

Ten zahrál domácí Marek Mančík, ovšem jeho střelu vystihl Jakub Dostál a míč vyrazil. Stav zůstal v podobě 0:1 pro Spartak!

Podoba skóre se bez změny držela po větší část 2. půle. Oba týmy moc soupeřovu branku neohrožovaly, a takto doplynulo utkání do závěrečné dvacetiminutovky. Zde v 71. minutě Brod zahrál standardní situaci, kterou ale obrana Spartaku dokázala ubránit.

Naopak v 80. minutě přišla chvíle Spartaku. Obranou Brodu prošel Václav Ondřejka a proti vybíhajícímu brankáři Brodu střelou na zadní tyč nezaváhal – Spartak navýšil na vedení 0:2.

Zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto, to ale nebyla tak úplně pravda. V 86. minutě totiž Dolinova přihrávka propadla naší obranou a pohotový Richard David snížil na 1:2.

Ze závěru zápasu se tak stalo mírné drama, času na srovnání skóre domácí měli dost, ostatně rozhodčí Dorušák nastavil 4 minuty nad 90. minutu.
Výsledek pro Spartak však potvrdil v 93. minutě Viktor Rožek, který přímočaře prošel do pokutového území a propálil domácího brankáře Nemravu na konečnou podobu výsledku 1:3.

Hodnocení trenéra: Dnes to byl další zápas o 6 bodů, protože s Brodem jsme byli v kontaktu. Jsem rád, že jsme navázali v disciplíně a v nasazení na poslední dva zápasy a že si odsud odvážíme 3 body. Myslím si, že zaslouženě, byli jsme fotbalovější, vytvářeli si více šancí. Bohužel nám nešla dnes finální přihrávka, takže jsme dlouho vedli jen 1:0. Druhý poločas jsme chtěli hrát stejně aktivně, domácí hru zjednodušili, hráli nákopy do vápna. Možná po střetu domácího útočníka s brankářem se kopala penalta, kterou Dostál zlikvidoval. Jinak si myslím, že jsme domácí do žádných šancí nepouštěli. Ti zahrávali a hrozili jen ze standardních situací, které dokážou proměnit, mají na to typy hráčů. Na 2:0 jsme zvýšili po individuální akci Vaška Ondřejky, kdy ukázal svou fotbalovost. Bohužel 3 minuty před koncem si necháme dát branku, kdy propadne jeden nákop a domácí ožili. Naštěstí po jednom z brejků se nám v poslední minutě podařilo Rožkem dát branku na 3:1 a myslím si, že zaslouženě odvážíme 3 body.

rozhodčí: Petr Dorušák, AR1: Ivan Vostrejž, AR2: Adam Slováček, delegát: Jaroslav Káňa

ČSK: Nemrava – Sklenář, Vrága, David M., Pavelka – Mančík, David R., Šálek, Michalec (76. Jaroněk) – Dolina, Hruboš (68. Žůrek).
Spartak: Dostál – Vyskočil Michal, Josl, Zlámal, Oulehla – Šrom, Dvořáček, Malenovský (78. Minář), Ondřejka, Hradil (84. Rožek) – Vyskočil Martin (88. Pospíšil).