Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> SK Spartak Hulín – FK Hodonín 3:1 ročník 2017/2018

SK Spartak Hulín – FK Hodonín 3:1

10.5.2018 | 10:56:08 - Spartak ve vloženém středečním kole na domácím hřišti v příjemném podmračeném počasí přivítal souseda v tabulce FK Hodonín. Ten nyní vede Tomáš Polách, který ještě na podzim proti Spartaku nastoupil v dresu Hodonína jako jeho hráč. Domácí trenér Lehkoživ si před utkáním mohl trochu vydechnout – ze stavu zraněných se vrátil Tomáš Josl i Standa Uličný a soupiska se tak zase začíná sympaticky Spartaku zaplňovat.

Utkání samotné dlouho postrádalo nějaký rytmus a mužstva úvodních dvacet minut hledala skulinku kudy nejkratší cestou k soupeřově brance. Aktivněji si počínal Spartak, ale hostující obrana fungovala spolehlivě. V této části hry tak byly k vidění náznaky průniků do pokutového území na obou stranách či střely, které nijak vážně neohrožovaly branky.

Vážnější příležitost si vypracoval Spartak v 19. minutě, kdy po parádním ťukesu u rohového praporku vyvezl míč Michal Šrom, předal míč na Václava Ondřejku, který však z otočky mířil jen nad branku hostujícího brankáře Petráše.

Opatrné představení obou soupeřů se pak vrátilo do zajetých kolejí a k vidění toho na hřišti mnoho nebylo. Pak však přišla 30. minuta a faul hostů na Ondřejku před šestnáctkou.

V ideální pozici si míč nachystal ke standardce Michal Dvořáček a parádně – absolutně nechytatelně -se trefil do růžku branky Hodonína 1:0!

Se závěrem první půle zahrozili také hosté. V 45. minutě podnikli brejk, který zakončil svou střelou Dovhanyuk, tu dokázal ale zblokoval Michal Vyskočil.

Ze druhé půle hry neuplynulo ani 6 minut a Spartak mohl jásat podruhé. V 51. minutě zahrál rohový kop Ondřejka, na zadní tyč si naběhl Michal Dvořáček a bombou pod břevno z voleje poslal Spartak už do dvoubrankového vedení! 2:0

Hosté z Hodonína rozhodně nesložili zbraně. V 55. minutě prošel lobovaný míč na Zdeňka Šturmu stojícího v malém vápně, který se s míčem otočil a chtěl zakončit. Mohutným skluzem však výsledné zakončení odvrátil vracející se Tomáš Josl.

Prakticky vzápětí ale Spartak udeřil znovu. V 57. minutě vedl náš brejk Michal Šrom, který si v pokutovém území hledal pozici k zakončení a přitom jej k zemi nedovoleně poslal Mareš. Rozhodčí Michal Křepský proti brance Hodonína nařídil pokutový kop. Ten vzal na sebe Martin Vyskočil a poslal Spartak do tříbrankového vedení! 3:0.

Hodonín v 64. minutě zahrozil z rohového kopu, kdy míč po hlavičce jednoho z hráčů zamířil mimo naši branku. O dvě minuty později si počínal vůči Šturmovi nedovoleně Michal Vyskočil a rozhodčí Křepský nařídil penaltu i proti brance Spartaku.

Situaci zvládl hostující Lukáš Křivánek a pro Hodonín vykřesal naději na bodový zisk ze zápasu 3:1.

Do konce zápasu si také Hodonín počítal aktivně – v 76. minutě natáhl ke střele ze střední vzdálenosti Opina, pozorný brankář Dostál se ale zaskočit nenechal. V 84. minutě naopak prošel míč na nabíhajícího Sasína, i proti jeho střele se brankář Spartaku vytáhl.

Po závěrečném hvizdu si Spartak připsal důležité tři body a udržel se ve středu tabulky. O víkendu nás čeká krajské derby v Uherském Brodě na hřišti místního ČSK.

Hodnocení trenéra: Pro nás šlo o důležité vítězství a potvrzení bodů z HFK Olomouc. V prvním poločase jsme byli aktivnějším mužstvem a zaslouženě jsme se ujali vedení krásnou brankou Michala Dvořáčka z přímého kopu. Vyšel nám vstup do druhé půle, kdy po rohovém kopu přidal Dvořáček svou druhou branku. Když v 58. minutě zvýšil z penalty Martin Vyskočil na 3:0, tak se zdálo, že zápas v klidu dohrajeme a pošetříme nějaké síly na další utkání. Bohužel jsme inkasovali branku z pokutového kopu a hosty jsme zbytečně vrátili do zápasu. Hodonín byl nepříjemný až do konce zápasu a vytvořil si další šance ke vstřelení branky. Teď se musíme s pokorou připravit na další utkání, které nás čeká v Uherském Brodě.

rozhodčí: Michal Křepský, AR1: Ivan Vostrejž, AR2: Adam Slováček, delegát: Rudolf Lenfeld

Spartak: Dostál – Vyskočil Michal, Josl, Zlámal, Oulehla – Šrom (90. Michálek), Dvořáček, Ondřejka, Malenovský (83. Malenovský), Hradil (87. Rožek) – Vyskočil Martin.
Hodonín: Petráš – Cvijović, Suchý, Hesek, Fojtík – Žák (57. Sasín), Mareš (64. Paděra), Šturma, Křivánek, Opina (79. Dekleva) – Dovhanyuk.

30., 51. Dvořáček, 58. Vyskočil Martin (p.) – 66. Křivánek (p.)