Rozpis utkání Spartaku - jaro 2018

Muži >> I z Hlučína bez bodu: FC Hlučín – SK Spartak Hulín 4:2 ročník 2017/2018

I z Hlučína bez bodu: FC Hlučín – SK Spartak Hulín 4:2

22.4.2018 | 17:12:48 - Třetí zápas během jednoho týdne vyslal Spartak na hřiště do Hlučína, kde se Spartaku tradičně vcelku daří. Útulný stadion přivítal squadru trenéra Lehkoživa ve stejném složení jako ve středu Velké Meziříčí, tj. osekaný počet bez zraněných a distancovaných hráčů.

Domácí začali aktivní dvacetiminutovkou, v níž Spartak zamáčkli na jeho polovinu. Aktivita přinesla branku Hlučína už v 10. minutě. To míč potáhl Krejčí, na jeho centr naběhl De Carvalho a hlavičkou poslal míč mimo dosah Jakuba Dostála. Pro ofsajd však branka uznána nebyla.

Hlučín v aktivitě nepolevil a další šance na sebe nenechaly čekat. Dominik Kraut v 13. minutě ze šestnáctky mířil nad branku, o dvě minuty později při brejku znovu Kraut vybídl k zakončení Žižku, který namířil taktéž nad. Nad branku namířil Krejčí v 18. minutě při svém průniku do pokutového území.

Po úvodní dvacetiminutovce, kterou Spartak trpělivostí ustál, osmělili se kupředu také naši hráči. V dobré šanci se ve 25. minutě octl po dlouhém centru Erik Hradil, jehož střela ale skončila za zadní tyčí domácí branky. O minutu později taktéž v nadějné pozici mířil v pokutovém území nad branku Michal Šrom.

Poté udeřili domácí. Spartak se totiž nepoučil z 10. minuty, v na vlas stejné situaci Žižka centrem našel tentokrát Martina Foltyna a ten hlavou poslal Hlučín do vedení 1:0.

Spartak se ale nesložil a za to přišla odměna ještě v první půli. Důrazný Michal Šrom v 44. minutě zavezl míč do pokutového území, do jeho přihrávky se položil Michal Minář a rozvlnil síť domácí branky 1:1!

Druhou půli začal Spartak také aktivně. V 47. minutě po pěkné akci hledal Michal Šrom před brankou spoluhráče, nabíhající Michal Minář jen těsně minul míč.
Domácí zahrozili v 52. minutě, to střelec první branky Foltyn namířil nad branku.

Spartakovci odpověděli v 56. minutě rychlou akcí Michala Šroma, jehož zakončení zlikvidoval pohodový Kodeš.

Horko před naší brankou bylo v 63. minutě. Po standardní situaci vznikl v našem pokutovém území závar, k míči se dostali hráči Hlučína a namířili mimo branku.

Slabou chvilku při obraně prostoru před brankou si vybral Spartak bohužel i v 76. minutě. Po rohovém kopu se k míči dostal Robin Štefek a poslal jej do branky 2:1.

Spartak nesložil zbraně a trpělivě čekal na svou šanci. V 81.minutě Jirka Oulehla vytáhl míč do brejku, našel Viktora Rožka a ten přesnou střelou k tyči srovnal skóre 2:2!!! Tento moment měl i symbolický význam – Viktor totiž v sobotu ráno nejprve vstřelil 2 branky za dorost a takto se prosadil i za muže. Sobotní bilanci tak zakončil třemi vstřelenými brankami.

Napínavý zápas dospěl do závěrečným dvou minut zápasu. Domácí po naší chybě získali v 88. minutě míč a po centru do pokutového území jej hlavou uklidil znovu Martin Foltyn 3:2.

Zklamaní hráči Spartaku polehali na trávník… Nezbývalo, než zkusit ještě jednou dosáhnout na srovnání skóre. Přišla však přihrávka do otevřené obrany na Dominika Krauta, který k tyči pojistil vítězství domácích 4:2

Hodnocení trenéra: Myslím si, že jsme dnes neodehráli vůbec špatné utkání. Byly chvíle, kdy jsme byli nebezpečnější než domácí a vytvořili jsme si několik brankových příležitostí. Bohužel jsme proměnili jenom dvě, zkušený soupeř naopak potrestal každou naši chybu. Je škoda, že jsme utkání nezvládli. Jestliže v 82. minutě dokážeme vyrovnat a do zbytku zápasu inkasujeme dvakrát, je to špatně. Bohužel se projevila naše stará bolest, která nás trápí od začátku sezóny a to jsou míče do pokutového území. Nepomůže nám přitom ani brankář a obránci mu, komunikace je tam špatná. Díky takovým hloupostem potom ztrácíme body.

rozhodčí: Radek Kulička, AR1: Roman Páral, AR2: Michal Grečmal, delegát: Jaroslav Káňa

Hlučín: Kodeš – Žižka, Mac, Hejník, Bialek (46. Štefek) – Krejčí (81. Jančík), Foltyn, Hudeczek, Ságner (56. Fojtík) – De Carvalho, Kraut.
Spartak: Dostál – Vyskočil Michal, Josl, Zlámal, Oulehla – Hradil, Dvořáček, Malenovský, Vyskočil Martin (54. Rožek), Šrom – Minář (77. Michálek).