Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> FC Velké Meziříčí – SK Spartak Hulín 3:2 ročník 2017/2018

FC Velké Meziříčí – SK Spartak Hulín 3:2

19.4.2018 | 08:25:55 - Spartak do Velkého Meziříčí odcestoval v ještě více okleštěné sestavě, neboť z disciplinárních důvodů absentujícímu Ondřejkovi, zraněnému Kostkovi se přidal se zraněním také Miroslav Tureček. V cestě nám navíc stála výzva v podobě zkušeného a dlouhodobě sehraného týmu Velkého Meziříčí, který letos atakuje vrchol tabulky.

Spartak utkání zahájil nebojácně. Když se k tomu přidaly tradiční zbraně Velkého Meziříčí, jimiž je přesná kombinace a přechod do útoku s centry do pokutového území, kde číhá stále naprosto efektivní střelec Pavel Simr, bylo až do 22. minuty k vidění utkání plné útoků a protiútoků, Velké Meziříčí Spartak na chvíli i zamkl kolem pokutového území, naše obrana však pracovala dobře a odolávala.

Z toho podnikl Spartak protiútok ve 23. minutě, který vedl Martin Vyskočil, do otevřené obrany vybídl k zakončení Erika Hradila, který zakončil však nad domácí branku.

Kolem 30. minuty Spartak zahrával 3x po sobě rohový kop. Právě ten poslední mu ale vyšel parádně – Michal Dvořáček našel v pokutovém území naskakujícího Martina Vyskočila a míč z jeho hlavičky skončil až v domácí síti 0:1!

Radost Spartaku netrvala ani dlouho. Velké Meziříčí v 33. minutě využilo jednu ze svých velkých zbraní – rychlonohého záložníka Dolejše, který se prosmýkl do pokutového území a střelou z úhlu pod břevno srovnal skóre na 1:1

Na to Velmez navázal v 41. minutě, kdy se na šestnáctce po rohovém kopu Dolejše položil rybičkou do míče Patrik Mucha a hlavou poslal míč mimo dosah brankáře Dostála 2:1.

Nemuselo být tak zle. Ve 42. minutě našel Michal Dvořáček centrem do pokutového území Martina Vyskočila, který v náběhu poslal míč nad branku. Ve 43. minutě zase po našem rohovém kopu, který domácí odvrátili, vrátil míč do pokutového území Jirka Oulehla a nabíhající Martin Malenovský míč poslal jen takovým dloubancem nad branku.

Ve druhé půli bylo taktéž k vidění mnoho zajímavého. V 50. minutě potáhl náš útok Michal Minář, jeho centrovaný míč ale zastavil pozorný brankář Pokorný. Naopak na druhé straně v 51. minutě po centru Demetera zakončil Simr hlavičkou vedle branky.

Další šanci si domácí připravili na 55. minutu. Komínek posunul míč na Demetera, jehož střelu ze šestnáctky chytil Jakub Dostál. Další pěkný zákrok brankář Spartaku vytáhl v 56. minutě, kdy vykopl střelu Pavla Simra.

Zlom utkání nastal v 70. minutě. Spartak podnikl výpad k domácí brance, Michal Dvořáček se probíjel k pokutovému území, bohužel domácí se zmocnili míče, bleskově Dolejšem vyrazili k naší brance a Simr uklidil míč mimo dosah našeho brankáře 3:1.

Další zajímavé momenty proběhly už jen v dimenzích nedotažených šancí. V 71. minutě pálil Michal Dvořáček nad branku, tamtéž mířil v 85. minutě Komínek.

V 87. minutě vysunul Radim Michálek Erika Hradila, ten však také namířil jen nad branku.

Malé drama se zrodilo v 88. minutě, kdy Puža v pokutovém území poslal k zemi Martina Vyskočila. Nařízenou penaltu si vzal na starost Tomáš Josl a bezpečně ji proměnil 3:2. Na to, aby se s utkáním dalo ještě něco vymyslet v náš prospěch, však již nezbývalo mnoho času a zápas také v této podobě skončil.

Hodnocení trenéra: Dnes jsme o ten jeden gól prohráli zaslouženě. Myslím si, že jsme odehráli dobře 1. poločas až do doby, kdy jsme si nechali dát srovnávací branku a hloupě jsme inkasovali po rohu. Budu se opakovat, ale škoda těch standardních situací, protože každá hrozí inkasovaným gólem. Na to se budeme muset zaměřit. V pohledu na celý zápas si domácí vytvořili šance, které proměnili. My jsme si sice také šance vytvořili, ale ty jsme tak nedokázali proměnit. Když jsme začali ztrácet balóny, bylo otázkou času, kdy při kvalitě Velkého Meziříčí inkasujeme potřetí. Jinak si myslím, že herně i takticky jsme zápas zvládli a domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem. Hlavně musíme ale zdravotně a psychicky dát kluky dohromady, máme 12 zdravých hráčů, před sebou hru v Hlučíně a doma s Uničovem. Myslím si, že na to máme dost zkušené mužstvo, aby si s tím poradilo.

rozhodčí: Ivan Vostrejž, AR1: Jakub Hlubinka, AR2: Gabriela Hanáková, delegát: Radek Rabušic

FCVM: Pokorný – Berka (75. Vlk), Mucha, Šimáček, Puža - Dolejš, Smejkal (62. Krejčí), Šuta, Komínek, Demeter – Simr.
Spartak: Dostál – Vyskočil Michal, Josl, Zlámal, Oulehla (80. Michálek) – Hradil, Malenovský, Dvořáček, Vyskočil Martin, Šrom – Minář (70. Rožek).

33. Dolejš, 41. Mucha, 70. Simr – 29. Vyskočil Martin, 89. Josl (p.)