Rozpis utkání Spartaku - podzim 2018

Muži >> FC Viktoria Otrokovice – SK Spartak Hulín 1:1 ročník 2017/2018

FC Viktoria Otrokovice – SK Spartak Hulín 1:1

7.4.2018 | 09:14:10 - Utkání dvou tradičních rivalů z vedlejších měst mělo příchuť krajského derby. Okořeněno bylo tím, že Viktorka se pohybuje v suterénu tabulky a přes mohutné posílení funkcionářského i hráčského kádru se zatím z pásma sestupu neodpíchla. Spartak se mohl potěšit nástupem Tomáše Josla do sestavy, z níž naopak vypadl Michal Dvořáček.

Utkání v Otrokovicích je pro Spartak historickým strašákem. Malé nerovné hřiště od nepaměti bylo pro náš fotbal nepříjemným prostředím, historie posledních deseti let pamatuje několik remíz a pouhé jedno vítězství za dob trenéra Petra Zapletala (4:2) v sezóně 2007/2008.

I tentokrát utkání bylo plné osobních soubojů, které zhuštěný prostor přirozeně přináší a naopak kloudným kombinacím nepřeje. Domácí hrozili zejména ze standardních situací, které se v jejich prospěch rodily jak na běžícím páse.

Svižněji si od úvodního hvizdu však počínal Spartak a měl více ze hry. 15. minuta poté přinesla krátkou svižnou výměnu míče mezi Martinem Vyskočilem a Michalem Šromem. Po ní se druhý jmenovaný vřítil do pokutového území a přízemní střelou namířil na zadní tyč domácí branky. Pohotový brankář Juraj Semanko se však na střelu natáhl a vyrazil ji, na dorážku do prázdné branky se už nikdo ze Spartaku nenašel a míč tak doputoval do zámezí.

O dvě minuty později se už Spartak radoval – dlouhý nákop vysunul do sólové akce vyběhnutého Vaška Ondřejku, který proti vyběhnutému Semankovi nezaváhal a míč pod ním prostrčil 0:1!

Domácí se přece jenom oklepali a začali se tlačit na naši branku. V 32. minutě natáhl k pěkné střele Jasenský, jeho střelu z 18 metrů pohotový Kuba Dostál vyrazil a míč napodruhé mohutným skokem pod nohy nabíhajícího hráče uklidnil.

Další kloudnou akci předvedli aktéři až ve 42. minutě, to se do pokutového území vřítil Vašulka, přihrávkou před bránu našel Bahounka, který však ve skluzu neprotlačil míč přes pohotového Jakuba Dostála.

Mnohem úspěšnější byli domácí v 45. minutě. Nabídnutou standardní situaci rozehrál Bahounek, na centrovaný míč si naběhl Chwaszcz a hlavou srovnal skóre na poločasovou podobu 1:1.

Druhý poločas přinesl zajímavější a také emotivnější podívanou.

V úvodu druhé části hry bylo horko před naší brankou. V 48. minutě domácí rozehráli další ze svých standardních situací. Míč vyboxoval brankář Dostál, poté se míč znovu dostal na kopačky viktoriánů a nabíhající hráč jej z pár kroků napálil nad branku. Tamtéž za pár okamžiků v obdobné situaci vyslal střelu taktéž Chwaszcz. Stav se tak neměnil.

Spartak odpověděl v 70. minutě. Michal Šrom prošel po své straně do pokutového území a obdobně jako v úvodu zápasu i tentokrát vyzkoušel pozornost domácího brankáře Semanka střelou na zadní tyč. Semanko míč vyrazil, další pokračování akce však zastavil hvizd hlavního sudího.

O minutu později se domácí brankář natáhl znovu na střelu Michala Šroma, tentokrát z hranice šestnáctky a i tentokrát byl úspěšnější brankář Otrokovic. Na druhé straně se zablýsklo před naší brankou akorát po hlavičce Chwaszcze v 74. minutě, ale slabou hlavičku bez problému zlikvidoval pozorný Kuba Dostál.

Utkání postupně dospělo do závěrečných minut. S přibývajícími minutami také rostla nervozita na hřišti i v hledišti, o kterou se sice přičinili především hráči na hřišti, nicméně průběžným vyhodnocováním situací taktéž hlavní sudí a jeho pomezní. Na jednu stranu tak průběžně padlo velké množství karet za fauly a mnohdy nerovnoměrně ve prospěch jedné či druhé strany byly odpískány či neodpískány další situace. Na druhé straně zůstalo zcela bez povšimnutí, že v 37. minutě při naší standardce zahrál v pokutovém území rukou domácí hráč, či že s blížícím se závěrem druhého poločasu byl zfaulován Michal Šrom v pokutovém území. Když poté v nadějně rozvíjející se akci, která začala odpískaným důrazným nákopem Jirky Oulehly v 92. minutě, sudí zastavili vybíhajícího Václava Ondřejku před nájezdem na branku, vypukly postupně nahromaděné emoce naplno, což náš hráč odnesl červenou kartou. V nastalé strkanici si sudí vyslechli své od hráčů i přítomných diváků.

Zlehčovat naše kritické dojmy z výkonu sudích není na místě. Na to totiž značná část publika byla na různých zápasech mnohokrát, aby vycítila, že rozhodčí zápasu tentokrát uškodili. Zda byl se svým výkonem spokojen sám rozhodcovský triumvirát, je už na jejich svědomí.

Zápas po tomto vyvrcholení skončil konečnou remízou 1:1.

Hodnocení trenéra: Dnešní zápas beru jako bodovou ztrátu. Na těžkém terénu jsme během zápasu určitě byli lepší než domácí. Bohužel je z toho jenom bod, i když mohly být tři. Určitě kluky pochválím, jak dneska odpracovali to utkání. Co se týká výkonu rozhodčích, k tomu se vyjadřovat nebudu, jenom si přeju, aby fungovalo to přísloví, že boží mlýny melou pomalu ale spravedlivě.

rozhodčí: Jan Šamárek, AR1: David Žurovec, AR2: Jiří Macrineanu, delegát: Vít Ondráš

Viktoria: Semanko – Behan, Pěnička, Malý, Vašulka – Nzembi (74. Nzembi), Bahounek (68. Zábojník), Jasenský, Chwaszcz, Jurča – Bojda (74. Kiška).
Spartak: Dostál – Vyskočil Mich., Josl, Zlámal, Oulehla – Hradil (80. Minář), Malenovský, Tureček (88. Tureček), Šrom – Ondřejka – Martin Vyskočil.