Rozpis utkání Spartaku - jaro 2019

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Se Spartakem se loučí Roman Číhal ročník 2017/2018

Se Spartakem se loučí Roman Číhal

3.10.2017 | 08:01:11 - Dalším výrazným odchodem z kádru Spartaku v letní přestávce byl odchod Romana Číhala (29). Svérázný bek a showman kabiny opustil Spartak po dlouhé době – po 9 sezónách. Roman do mužského týmu přišel v podzimní části sezóny 2007/2008. Zajímavostí ale je i to, že Roman ve Spartaku působil i v dorosteneckém týmu v sezóně 2003/2004. Za dobu působení ve Spartaku v mužských mistrovských zápasech Roman nastřádal 20 branek, 32 žlutých a 1 červenou kartu.

Romane, zavzpomínejme nejdřív na dobu, kdy jsi ve Spartaku působil jako dorostenec.
Jardo to klidně můžeme, ale tím, že už je to tak dlouhá doba, nevím, zda-li pak budu úplně přesný. Co ale stoprocentně vím, že byla výborná parta, výborný trenér a měli jsme výborné výsledky. Hrál jsem tehdy za mladší dorost s takovými jmény jako např. Imrich Csomor, Zdeněk Prokop, Jakub Kubo a mnoho dalších. Nejlepší na tomto období bylo to, že jsme zůstali kamarádi dodnes. A toho si cením nejvíc.

Do Spartaku jsi, pokud si dobře vzpomínám, přišel za Petra Zapletala během podzimu 2007 nejprve jen na přípravu, že? Co Tě tehdy k nám přivedlo?
Po přechodu z dorostenecké kategorie do mužské jsem zakotvil v Bystřici pod Hostýnem, ale pořád jsem byl v kontaktu s Michalem Dundou a pamatuju si, že to byl právě on, kdo mě zlanařil a přemluvil pro Spartak Hulín. Za to jsem mu vlastně strašně vděčný, jelikož to bylo skvělých 10 let.

Z 29 let života jsi se Spartakem strávil plnou třetinu. Napadlo Tě při příchodu, že ve Spartaku zůstaneš tak dlouho?
Že by mě to vyloženě napadlo, se říct nedá. Jenže jsem asi takový typ, že když už se pro nějaký tým nebo práci rozhodnu, snažím se odvést maximum. No a když se mi někde líbí, naplňuje mě to a hlavně baví, tak jsem rád, když můžu zůstat.

Kterou etapu za dobu působení ve Spartaku bys vypíchl jako úplně tu nejlepší?
Pro mě osobně to byly etapy dvě: ta dorostenecká, kterou jsme již probrali, a ta kolem postupu do MSFL, kdy mě bavilo chodit na každý trénink a jezdit na každý zápas. To jsem si opravdu užíval a měl velkou radost z fotbalu.

Čím to, že jsi u nás tak vydržel? Vždy jsem měl pocit, že i ve městě samotném máš své přátele.
Bylo to určitě hlavně tím, že o mě vždycky byl aspoň trochu zájem. Buď jako hráče do počtu, do kabiny jako maskota nebo prostě do hry. A jak jsem již řekl, v Hulíně mě to prostě bavilo a naplňovalo, to co se před sezónou domluvilo, vždy tak bylo a já mám rád jak v kuchyni tak ve fotbale, co se upeče, to se taky sní. A k těm přátelům, to přisuzuju hlavně tomu, že po zápasech jsem celých 10 let nebyl líný posedět vždycky aspoň chvilku s fanoušky, které tímto velmi zdravím.

Uvědomuješ si, že jsi vlastně legendou Spartaku?
Je pro mě těžké si ve 30 uvědomit, že bych měl být legendou. Takže tak se na to určitě nedívám. Ale rád jsem byl součástí této fantastické éry.

Zaznamenal jsi za tu dobu určitý nárůst popularity jak mezi známými i neznámými lidmi?
Nárůst popularity jsem zaznamenal vždycky, když se něco stalo. Ať už jsme udělali nějaký dobrý výsledek, předvedli dobrý zápas nebo jsem jel na utkání v ne úplně top stavu. To jsem pak byl populární až až.

Teď k samotnému fotbalu – Ty jsi ve Spartaku zažil podle mého názoru nejúžasnější etapu jeho historie – divizní vrchol, postup do MSFL, kde jsme se už zabydleli a několikrát posunuli historickou tabulku. Jak bys celkově shrnul Ty tuto dobu?
Já jsem šel do Hulína s tím, že si v klidu budu čutat pohodovou divizi, ale najednou tu byl nějaký cíl a tím byla MSFL. Toho jsme sice nedosáhli hned, ale jakmile se to povedlo, byl to výborný pocit a místo pro další cíle. Tím byla vždy záchrana a najednou jsme zjistili, že můžeme hrát v horních patrech tabulky. Tak jsme se vždy snažili překonat počet bodů z předchozí sezóny, což se nám úspěšně dařilo a tím si myslím se rodila tato úspěšná etapa.

Celou dobu si Tě pamatuju jako stopera, ale měl jsi od počátku v týmu tuto pozici nebo ses k ní propracoval?
V týmu Spartaku sem měl vždy roli defenzivního hráče. Ze začátku jsem střídal kraj obrany se stoperem. Po pár nevydařených zápasech na beku (pamatuju si je, jakoby to bylo dnes) jsem naplno zakotvil na pozici stopera.

Strávili jsme spolu spoustu času na cestách v autobuse, vybavuju si, že nejvíce jsem snad vždy slyšel především Tebe. Přestože to ne vždy se bylo přímo veselé, Ty sis snad vždycky udržel dobrou náladu, jak je to možné?
Mě možná bylo slyšet, ale před nedávnem došel Michal Vyskočil a tím moje role stoprocentně skončila. A s tou dobrou náladou, řekl bych to asi tak, když tě něco baví, tak bys měl mít dobrou náladu.

Jsi od přírody takový showman, nebo ses k tomu dopracoval? Má ještě někdo od Vás v rodině dar takto bavit lidi kolem sebe?
To nemohu posoudit. To je jako bych hodnotil sebe jako fotbalistu, to musí dělat jiní. A když se ptáš na rodinu, tak rodiče jsou od přírody vtipálkové a hlavně děda byl velký bavič pro své okolí.

Já se vždy ptám kluků, na které zápasy v dresu Spartaku vzpomínají nejvíce v dobrém a nejméně v dobrém. Krom těchto se Tě ještě rovnou zeptám na dva zápasy, ve kterých ses velmi výrazně zapsal – jak vzpomínáš na zápas s památnou báječnou trefou v pohárovém zápase se Sigmou a na neméně báječnou trefu z utkání s Frýdkem Místkem, oboje sezóna 2010/2011 ?
Tak začneme těmi méně dobrými zápasy a na to odpovím stejně jako ostatní kluci: je to zápas s Velkým Meziříčím venku a doma s Uničovem. Dál už se o tom nechci nikdy bavit. No a ty lepší jsou samozřejmě všechny, co jsme vyhráli. Vypíchl bych snad památnou výhru 6:2 ve Velkých Losinách , kde dal Michal Ševela 4 góly a na zápas jsme jeli snad ve středu po práci linkovým autobusem, kde jsme raději půl cesty stáli, jelikož to bylo pohodlnější. No a samozřejmě tyto dva tebou již zmiňované zápasy. Utkání se Sigmou bylo vynikající co se týče divácké kulisy, předvedeného výkonu a pozápasového zájmu.

Za dobu působení u nás jsi prošel pod několika trenéry: Petr Zapletal, Josef Pospíšil a Jindřich Lehkoživ. Prosím o krátké zavzpomínání na každého z nich.
Trenér Zapletal byl ze všech tří v uvozovkách nejtvrdší, ale profesionál, měl zajímavé tréninky a na zápas nás dokázal vždy stoprocentně připravit. Pan Pospíšil byl jako René z Policejní akademie, byla s ním sranda jak na hřišti, tak mimo něj, má podobný hals jako on, je velmi kamarádský, na pivko zajdeme i dnes, zároveň ale příšný a vyžadoval po nás disciplínu. A trenér Lehkoživ, tím že skončil aktivní fotbal teprve nedávno, měl k nám nejblíž jako hráč, měl zábavné tréninky a na daného soupeře nás dokázal vždy připravit.

Proč ses nakonec rozhodl o konci působení u nás, MSFL už Tě nelákala?
Cítil jsem, že potřebuji změnu a že už mě to nenaplňovalo jako před lety. Navíc jsem změnil zaměstnání, takže bych nestíhal všechny tréninky a v MSFL to takhle nejde.

Působíš tedy nyní ve svém domovském Holešově, jak hodnotíš toto působiště a ambice týmu?
V Holešově jsem naprosto spokojen, je tu skvělé zázemí, výborná parta, výborná hospůdka na hřišti a hlavně jsem se propracoval na svůj vysněný post útočníka. Co se týče ambicí, tak jsou cílem přední příčky Krajského přeboru, případně postup do Divize.

Díky Romane za to, co jsi odvedl pro Spartak na hřišti, v kabině i mimo hřiště obecně. Co bys Ty Spartaku popřál na rozloučenou?
Taky děkuju všem bývalým trenérům, masérům, fanouškům, panu Pěnčíkovi a panu Zlámalovi, panu Nedbalovi, Francimórovi a v neposlední řadě hlavně tobě Jardo a všem svým bývalým spoluhráčům za posun vpřed ať už fotbalově nebo životně. Přeju Vám všem ať Vás fotbal baví.

A zde si zopakujme výstavní trefy Romana Číhala:)
Branka proti Frýdku Místku (sezóna 2010/2011)
Pohárová branka proti Sigmě Olomouc (sezóna 2010/2011)


Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 2773x, hodnocen 11x, průměrná známka: 1.00

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016