Rozpis utkání Spartaku - jaro 2019

Archív zpráv zde

náhodné fotoO MSFL píše

Odkazy FAČR


is.fotbal.cz
úřední deska


Muži >> Od nováčka vezeme bod: SK Jiskra Rýmařov – SK Spartak Hulín 2:2 ročník 2017/2018

Od nováčka vezeme bod: SK Jiskra Rýmařov – SK Spartak Hulín 2:2

10.9.2017 | 08:59:34 - Spartak k souboji s prvním nováčkem MSFL cestoval na Bruntálsko do Rýmařova. Prostředí pro nás není až tak neznámé, neboť s Jiskrou Rýmařov jsme se utkali ve dvou sezónách v divizi. V sezóně 2006/2007 jsme v Rýmařově vyhráli 3:0 (b: Kříž, Klesnil, Volek), doma vyhráli 4:1 (b: Klesnil, Odstrčilík 2x, Mršťák – Dankovič). V sezóně 2009/2010 jsme v Rýmařově vyhráli 2:0 (b: Sedlář, Mršťák) a doma 2:1 (b: Zlámal, Václavíček – Večeřa). Do dnešního zápasu musel trenér Lehkoživ počítat ztráty – studijní či pracovní důvody odvály na čas Jirku Kováře a Radima Michálka, pro zranění byl na lavičce Martin Vyskočil. Do sestavy se naopak vrátil Bronislav Otruba.

Domácí si v MSFL vedou dobře a bodově jsou na tom v tabulce lépe než Spartak. Jejich menší hřiště na první pohled vybízelo k množství soubojů a nabízelo i menší prostor k rozehrávce. Zápas jinak nabídl dva diametrálně odlišné poločasy a o napětí nebyla nouze do posledního okamžiku.

V úvodních minutách se oba soupeři seznamovali a do 9. minuty se zápas odehrával spíše mezi šestnáctkami. V 9. minutě poté natáhl ke střele Michal Dvořáček, ovšem jeho střela směřovala jen nad branku.

Domácí v první půli představili několik smrtících náběhů do našich zadních řad. Ten první v 13. minutě provedl György, který prošel po brankové čáře, poslal centr do pokutového území, kde nabíhající Ondruška z náběhu poslal střelu vedle branky.

V 16. minutě domácí zahrávali rohový kop. Při něm zakončoval akci hlavičkou Harazin, míč poslal mimo branku. Horko bylo v našem pokutovém území také v 17. minutě, po brejku domácích, kdy Němcův centr ne ideální střelou zakončil Šupák a míč směřující do branky vykopával z brankové čáry David Kostka.
To vše předznamenávalo 20. minutu. V níž domácí získali výhodu standardní situace. Tu rozehrál Dydowicz a nabíhající Horák hlavou poslal míč do Dostálovy sítě 1:0.

Spartak mohl odpovědět vzápětí, rohový kop v 23. minutě přetavil Michal Šrom ve střelu, kterou ale domácí brankář vyškrábl.

Domácí v prvním poločase byli i nadále nebezpečnější. V 29. minutě zahrozil střelou Dydowicz, sebevědomý průnik zakončil Šupák v 31. minutě střelou, kterou vyrazil Dostál a dorážku Ondrušky zablokovala naše obrana.

Bohužel ani tím se Spartak nepoučil a po chybě v rozehrávce se v 34. minutě hrnula na naši branku opět domácí Jiskra, konkrétně zakončující Michal Furik neomylně propálil vybíhajícího Dostála a domácí zvýšili vedení na 2:0.

Ani tím aktivita domácích nekončila. Ve 40. minutě znovu unikl domácí Šupák a jeho střelu Dostál vyrážel nohama, přečíslení v 41. minutě zase zakončil Dydowicz střelou, kterou vyrazil opět brankář Dostál.

Naopak ostrou tečku za prvním poločasem mohl udělat Spartak. Ve 44. minutě se k pokutovému území hrnulo duo Ondřejka – Šrom, ovšem nakonec zakončující Šrom z dobré pozice zakončil vedle branky.

Poločas tak skončil vedením domácích 2:0 a prachbídnou hrou Spartaku.

Do druhé půle však z šatny vyšel úplně jiný Spartak, takový, jaký si ho představujeme. Sebevědomý, odvážný, silný dopředu, jistější vzadu, bojovný a s chutí rvát se o výsledek.

Zatímco první půle byla v režii domácích, tu druhou opanovali naši hráči.
Ve 48. minutě se k pokutovému území probíjel tradiční dříč Bronislav Otruba, avšak jeho akci domácí ještě zastavili.

Naopak velice pěknou akcí se prezentoval Spartak v 58. minutě. Po sérii několika hlaviček ve středu pole se k zakončení na šestnáctce dostal Václav Ondřejka a střelou k tyči rozvlnil síť v brance domácího gólmana Kameníka 2:1.

A mohlo to být vzápětí ještě veselejší. Miroslav Tureček se v 60. minutě šikovně uvolnil, jeho střelu vyrazil Kameník, dorážku Ondřejky obrana zablokovala a další střelu z hranice šestnáctky Lukáš Motal poslal nad branku.

Na srovnání skóre jsme si pak počkali do 67. minuty. Právě Lukáš Motal dobře našel Michala Šroma, který postupoval z úhu na branku, ale svůj zabijácký instinkt tentokrát nechal vyniknout a střelou k zadní tyči srovnal na 2:2.

Domácí valnou většinu druhé půle pozorně odolávali našemu náporu, to se jim ale vcelku také dobře dařilo. I tak měl Spartak dost dobrých šancí, aby osud zápasu zvrátil nakonec ve svůj prospěch.

V 76. minutě Otruba vysunul do pokutového území Michala Šroma, jeho zakončení ale domácí zablokovali. V 77. minutě měl osud zápasu na svých kopačkách Miroslav Tureček, avšak sám vybíhajícího brankáře Kameníka nepropálil.

Závěrečná desetiminutovka přinesla poté nervózní podívanou. Spartak ve snaze urvat tři body nepolevoval, oproti tomu i domácí podnikali brejky a měli několik standardních situací, ze kterých hrozilo naší brance nebezpečí.

Spartak mohl strhnout vedení na svou stranu v 88. minutě. V nějakých 18 metrech od branky měl výhodu přímého kopu. Ten zahrál Václav Ondřejka, brankář Kameník trasu míče jen nehybně kontroloval pohledem, ovšem ten jen brnkl o břevno a zapadl za branku.

Naopak domácí krom několika rohových kopů měli šanci na vstřelení branky v 90. minutě po standardní situaci.Tu zakončil v pádu Hleba, ale jeho střelu pohotově vyrazil pozorný brankář Dostál

Zápas zcela odlišných poločasů tak skončil remízou 2:2.

Hodnocení trenéra: Dnes to byl zápas dvou rozdílných poločasů, kdy jsme zase první poločas vůbec neplnili to, co jsme měli. Nechávali jsme soupeři hodně prostoru a ten se dostával do brankových situací. Neuhlídali jsme standardní situaci, dostali jsme první branku, po další hloupé chybě jsme dostali druhý gól. Měli jsme tam v jednom momentě i štěstí, kdy soupeř mohl jít do třígolového vedení. My jsme naše šance ať už Vaškem Ondřejkou nebo Michalem Šromem neproměnili. O přestávce jsme si to museli v kabině hlasitěji vyříkat. Kluci si to uvědomili a druhý poločas byl už jednostrannou záležitostí, kdy jsme srovnali a měli minimálně další tři gólové šance, abychom ten zápas dokonce otočili na naši stranu. Kdybychom k zápasu přistupovali tak, jak v druhém poločase, vezeme si z Rýmařova určitě tři body.

Hlavní rozhodčí: Jaromír Richtár, AR1: Peter Vrťo, AR2: Jiří Macrineanu, delegát: Ladislav Gallo

Rýmařov: Kameník – Horák (68. Furik D.), Kocúr, Harazin, György (32. Němec T.) – Němec R., Dydowicz, Šupák (80. Hleba), Furik M. – Furik J., Ondruška.
Spartak: Dostál – Vyskočil Mich., Zlámal, Malenovský, Kostka – Šrom, Dvořáček (82. Minář), Motal, Tureček, Hradil (46. Otruba) – Ondřejka.

 20. Horák, 35. Furik Michal – 59. Ondřejka, 67. Šrom

 Němec R., Šupák – Ondřejka, Šrom, Malenovský

 310


Oznámkujte článek:

výborný - 1     průměr - 2     nic moc - 3

Zpět na úvodní stránku Článek byl zobrazen 1890x, hodnocen 3x, průměrná známka: 2.33

Oficiální stránky SK Spartak Hulín powered & programmed by Admin
Autorem všech příspěvků, není-li uvedeno jinak - Admin. 
Všechna práva vyhrazena, bez souhlasu autora nebo uvedení zdroje nesmí být obsah jinam přejímán, zveřejňován a dále šířen.
(c) Admin 2006-2016