Muži >> Na závěr sezóny remíza: SK Spartak Hulín – FK Mohelnice 1:1 ročník 2016/2017

Na závěr sezóny remíza: SK Spartak Hulín – FK Mohelnice 1:1

4.6.2017 | 10:01:42 - V samotném závěru sezóny čekal na Spartak soupeř ze spodní poloviny tabulky. Hosté ještě před tímto kolem neměli jistotu záchrany, a tak cílem zápasu bylo nepochybně získat u nás nějaký ten bod. Po celý zápas vycházeli ze zajištěné obrany. Na našem týmu už se podepisoval zběsilý program posledního týdne, kdy během sedmi dnů kluci nakonec odehráli 3 náročné zápasy.

Pěkných a vážných šancí v zápase bylo k vidění poskrovnu. Pěknou šanci si vypracoval Spartak v 16. minutě, kdy asi nejlepší hráč zápasu Michal Šrom zatáhl míč k pokutovému území, předložil míč Michalu Dvořáčkovi, ten posunul na lépe postaveného Romana Goldemunda, který však z bezprostřední blízkosti zakončil nad branku.

Hosté ohrozili naši branku v 20. minutě, kdy se ve výskoku vysoukal nejvýše Svoboda, ale jeho hlavičku zlikvidoval Libor Chytil. V 39. minutě pak asi nejaktivnější hráč hostí Martin Bzirský zatáhl míč do pokutového území, jeho střelu Libor Chytil vyrazil a dorážka hostí šla nad branku.

To bylo z prvního poločasu asi vše, oba týmy tak do šaten šli za stavu 0:0.
Tento stav v druhé půlce nevydržel dlouho. V 48. minutě jsme zahráli dlouhý aut, míč před branku posunul tísněný Michal Minář a v malém vápně se nejlépe orientoval Michal Šrom a následující brankou korunoval své fantastické jaro. 1:0

Spartak mohl přidat další zářez na konto hostí. V 52. minutě Michal Šrom potáhl naši akci, centrem před bránu našel Romana Goldemunda, ale i tentokrát jeho zakončení směřovalo mimo branku. Tamtéž skončilo zakončení Michala Dvořáčka z 56. minuty po nezištné Ondřejkově přihrávce.

Hosté začínali mít více ze hry, ale dlouho bezúspěšně. V 67. minutě ještě jednou vážně Spartak zahrozil individuální akcí Michala Šroma, jehož přízemní centr jen těsně na zadní tyči nestihl Roman Goldemund.

Neproměnění jinak dobře vyvíjejících se akcí Spartaku bylo potrestáno. V 74. minutě přišel zákrok naší defenzívy na protihráče někde v prostoru pomezí pokutového území a sudí Josef Černý nařídil přímý kop. K tomu se postavil Martin Bzirský a přesnou trefou k tyči srovnal skóre na 1:1.

Hostům s brankou vzrostla chuť a nejblíže další brance byli v 79. minutě, kdy to na sebe vzal znovu Bzirský, jeho zakončení však rozvlnilo jen boční síť branky.

Naopak Spartak přimáčkl Mohelnici v 84. minutě po rohovém kopu, závar před brankou ale hosté zvládli. Body se tak rozdělily na obě strany.

Spartak tedy letošní sezónu zakončil se ziskem 47 bodů, což je velice hezký výsledek. I další sezónu tedy Spartak uvidíme v MSFL a pro nedočkavé – přihlásili jsme se rovněž do poháru FAČR.

rozhodčí: Josef Černý, AR1: Jan Gloser, AR2: Tomáš Řezníček, delegát: Jan Prokeš

Spartak: Chytil – Barcuch (77. Kovář), Číhal (35. Kovář), Zlámal, Vyskočil – Goldemund (69. Oulehla), Dvořáček, Laciga, Malenovský, Šrom – Ondřejka.
Mohelnice: Hora – Heidenreich, Fiala, Fišara, Vokoun – Markovič, Bzirský (90. Kožela), Pinkava (73. Muzikant), Svoboda (85. Knýř) – Bača, Hapal.