Muži >> V Uničově obrat a vítězství: SK Uničov - SK Spartak Hulín 2:3 ročník 2016/2017

V Uničově obrat a vítězství: SK Uničov - SK Spartak Hulín 2:3

1.6.2017 | 14:21:26 - Muži Spartaku předehráli poslední venkovní zápas na hřišti už jistého vítěze Moravskoslezské fotbalové ligy ročník 2016/17, tj. v Uničově. Podzimní zápas v Hulíně mezi oběma soupeři byl divoký. Jen pro připomenutí – Spartak po první půli doma vedl 3:0, aby po brankové smršti v druhém poločase odešel poražen 3:6.

Do středečního zápasu různé povinnosti nepustily Jiřího Kováře a Romana Goldemunda, volná místa v týmu tak trenér Lehkoživ doplnil úspěšnými dorostenci Spartaku Stanislavem Uličným a Davidem Moravcem, kteří tak doplnili tradičního náhradního brankáře Radka Stratila.

Domácí Uničov se před zápasem rozloučil se svým trenérem Jiřím Balcárkem, který od nové sezóny míří o jedno patro výše do Fotbalové národní ligy do celku Znojma.

V zápase samotném sice Spartak začal nebojácně, avšak Uničov dokázal využít každého zaváhání naší obrany. Už v 12. minutě se tak trefil poprvé domácí Patrik Kasal a Uničov se ujal vedení 1:0.

Spartak se soupeře ani poté nezalekl a hrozil svými výpady do domácí obrany, které vedl zejména Michal Šrom a hrozil také svými rohovými kopy. Domácí obrana na čele s brankářem Uvízlem však z našich akcí neinkasovala. Bohužel už po úvodních minutách jsme museli sáhnout ke střídání, kdy hroťáka Tomáše Pospíšila nahradil Jirka Oulehla. A v 29. minutě musel rovněž pro zranění ze hřiště dolů Martin Malenovský, za něhož nahoru přišel Standa Uličný.

Když jsme neuvyužili několika dobrých příležitostí, přišel v 32. minutě trest. Nedůslednost v obraně umožnila domácím vpadnout do našeho pokutového území a nemilosrdný Komenda poslal domácí už do dvoubrankového vedení 2:0. Když po chvilce domácí v rozmezí jedné minuty trefili 2x tyč Chytilovy branky, nevypadalo to se Spartakem dobře.

Do sedla však Spartaku pomohla nedisciplinovanost domácích. Ti v 35.minutě v pokutovém území poslali k zemi uvolňujícího se Vaška Ondřejku a rozhodčí Hájek nařídil v náš prospěch penaltu. Tu zahrál bezchybně Michal Dvořáček a Spartak se dostal do kontaktu! 2:1.

O pět minut později pak právě dorostenec Standa Uličný držel pravidlo „když nevíš co s míčem, vystřel“ a pěknou střekou vyzkoušel domácího brankáře Uvízla. Ten střelu našeho mladíka neudržel a byť míč vyškrábl zpět do hřiště, učinil tak již zpoza brankové čáry - srovnáno 2:2!

Obrat dokonal Spartak ve druhé půli, kdy v 53. minutě vysunutý Vašek Ondřejka přehodil vybíhajícího Uvízla a vedení bylo na naší straně 2:3.

Spartak se ve zbytku zápasu soustředil na obranu, která pracovala víceméně bezchybně a podnikal protiútoky. Důraz v osobním souboji při jednom z brejků vynesl znovu Standu Uličného k zakončení ve vápně, pozorný Uvízl ale jeho šanci vykryl.

Stav 3:2 Spartak udržel a připsal si cenný skalp. Uničovu to možná pokazilo rozlučku s domácím hřištěm pro tuto sezónu, avšak nebránilo jim to v tom, aby po zápase převzali od 1. místopředsedy FAČR Zdeňka Zlámala pohár pro vítěze letošního ročníku MSFL a slavili zasloužené vítězství v letošní sezóně.

Náš poslední domácí zápas čeká na sobotu 3. 6. 2017 od 17:00, kdy doma přivítáme celek FK Mohelnice.

Hodnocení trenéra:
Byť ne v takovém rozsahu, povedlo se nám otočit skóre stejně, jako to na podzim udělal Uničov u nás doma. Zápas se přitom nevyvíjel vůbec dobře. Brzo jsme inkasovali a museli jsme záhy střídat dva zraněné hráče. Na hřiště se tak brzo dostal dorostenec Standa Uličný, který mne svým výkonem mile překvapil. Vstřelil branku, asistoval Vaškovi Ondřejkovi na branku. V závěru zápasu se na hřiště dostal i druhý dorostenec David Moravec. Vážím si toho, že mé mužstvo se za stavu 0:2 semklo, dokázalo zabojovat a výsledek jsme zvrátili. S výsledkem jsem proto určitě spokojený.

rozhodčí: Robert Hájek, AR1: Tomáš Sedláček, AR2: Gabriela Hanáková, delegát: Stanislav Kaláb

Uničov: Uvízl – Purtzidis (61. Swiech), Vejvoda, Rajnoha, Koutek (46. Binar), Juřátek - Dostál, Kasal, Nuc (46. Vasiljev) - Krč, Komenda.
Spartak: Chytil – Barcuch, Číhal, Zlámal, Vyskočil – Šrom, Laciga, Dvořáček, Malenovský (29. Uličný (92. Moravec)), Ondřejka – Pospíšil (21. Oulehla).